Tikai 25% cilvēku spēj saredzēt visas krāsas šajā bildē

35 komentāri

Saskaiti, cik tu saskati!

Droši vien esi ievērojis, ka cilvēkiem krāsu uztvere mēdz stipri atšķirties. Piemēram, tu saki, ka siena ir zilā krāsā, bet tavs draugs zvēr pie savām pusdienām, ka tā ir zaļa. Mēs atradām šādu te krāsu spektru bildi, kas sadala cilvēkus grupās. 

Krāsu redze ir atkarīga no tīklenes vālīšu spējas novērtēt krītošo gaismu. Šo testu sastādījusi profesore Diāna Dervala, pamatojoties uz ideju, ka cilvēkiem ir vai nu divu vai trīs, vai četru tipu vālītes (jā, tās patiešām sauc par "vālītēm").

Lai uzzinātu, kurai no grupām piederi tu, saskaiti, cik krāsas redzi. 

 

Tikai 25% cilvēku spēj saredzēt visas krāsas šajā bildē

Cik tev sanāca?

Mazāk kā 20: tu esi dihromāts - tas nozīmē, ka tev ir tikai divu tipu tīklenes vālīšu. "Bet nepārdzīvo, arī suņi ir dihromāti, kas nozīmē, ka esi labā kompānijā," raksta profesore Dervala. Visdrīzākais, ka tu biežāk nēsā melnu, bēšu vai zilu apģērbu. 24% no Zemes iedzīvotājiem ir dihromāti.

No 20 līdz 33: tu esi trihromāts, kas nozīmē, ka tev ir trīs tipu krāsu vālītes (tu labi redzi violetās, zilās, zaļās un sarkanās krāsas nianses). Viss ir brīnišķīgi, jo šajā kategorijā ietilpst 50% cilvēku.

No 33 līdz 39: tu esi tetrahromāts. Gluži tāpat kā bitei, tev ir četru tipu tīklenes vālītes un tu redzi lielāko daļu krāsu spektra. Visdrīzāk, ka tev ne īpaši patīk dzeltenā krāsa, tāpēc tavā garderobē nav nevienas dzeltenas drēbes.

Vairāk kā 39: Skaiti vēlreiz, jo bildē ir tikai 39 krāsas, turklāt uz ekrāna visdrīzākais, ka labi var saskatīt tikai 35.

Starp citu, tetrahromāti visdrīzākais jau no paša sākuma kleitu redzēja zili melnu.

 

Avots.


Vērts izlasīt
Komentāri