Ārzemju sumbrs ciemojas Dagdā. Esi uzmanīgs!

Komentēt

Iespējams, ka šis nebūs vienīgais ragainis, kurš paspēs paciemoties Latvijas robežās.

Dagdas novada Bērziņos vietējos ir apciemojis paliela izmēra sumbrs, kurš ganās kopā ar govīm un notiesā vietējo saimnieku ābolus. Lielais dzīvnieks jau ir iemantojis vietējo mednieku uzmanību, kuri visiem spēkiem kopš 8. septembra cenšas iegūt ekskluzīvas fotogrāfijas ar negaidīto ārzemnieku. 

Tiek pieļauta doma, ka sumbrs varētu būt atklīdis no Baltkrievijas, jo Vitebskas apgabalā, kas atrodas netālu no Latvijas robežas (40-50 kilometri), atrodas zinātniski praktiskais medību saimniecības centrs. 2016. gadā šeit mitinājušies 62 no šiem zīdītājiem. 

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns gan ir visai uzmanīgs un norāda, ka dzīvniekam labāk netuvoties, jo spraigās situācijās tas varētu kļūt agresīvs. Daudzos video redzams, ka sumbrs ir visai mierīgs, bet tas jebkurā brīdī var izdomāt uzbrukt cilvēkam un, tā kā mūs noķert zīdītājam nav problēmu, nav ieteicams tam tuvoties vairāk par 30 metriem.

Ko darīt, ja gadās uzskriet milzīgajam zvēram?

 

  • Ar balsi paziņo tam ar savu klātbūtni, lai tas mierīgi sāktu atkāpties (sumbriem ir laba dzirde un oža);
  • Ja tev ir līdzi suns, nerīdi to virsū ragainim, jo tā noskaņojums var būt mainīgs un riesta periodā to ir vieglāk sakaitināt;
  • Ziņo atbildīgajām iestādēm (Valsts meža dienestam), lai tās būtu informētas par notikušo un varētu izvērtēt tālāko rīcību.

Lielkalns atzīst, ka turpmāk šos dzīvniekus Latvijas robežās varēs sastapt biežāk, jo sumbri vairojas labi, un to populācijai kļūstot lielākai, tie meklēs plašākus ganību apgabalus.

Avots: DELFI.lv

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru