Toyota patentē lidojošu auto

Komentēt

Un nē, tas nav pāragrs aprīļa joks.

 

Attēlā redzamais zīmējums nav pamatskolas puišeļa vīzija par nākotni. Līnija ar slīpajām svītrām? Tā ir domāta zeme. Riteņi, kas savienoti ar zemūdenes formas braucamrīku, kurš izskatās pēc atvasinājuma no Toyota Prius? Jā, viņi neatrodas uz zemes. Šis ir pavisam reāls pirms nedēļas saņemts Toyota patents, kurš patentē lidojošu auto ar saliekamiem spārniem.

 

Raugoties uz šo patentu, varētu domāt, ka aeroauto ir reāls, eksistējošs braucamrīku tips, kuram nepieciešami vien daži uzlabojumi. Lidošanas režīma piedziņas tehnoloģiju Toyota neskaidro sīkāk, vien min, ka plāno to risināt ar “dzenošo propelleru, atvērtā tipa rotoru, turbīnu vai citu jaunās paaudzes dzinēju palīdzību.” Lidmašīnu mantiņas! Patenta autori arī sola, ka spārni, kuri braukšanas režīmā tiek novietoti uz jumta, netraucēšot vadītāja redzamībai, un kopumā ļaušot saglabāt auto minimālistisko stilu. Nu, labi!

Vislielāko intrigu, protams, rada tieši lidošanas daļa. Ja spārnu segmenti ir tik šauri, ka novietojas uz auto jumta, kā tiks risināta to celtspēja? Ja auto ir tik īss, kādi stabilizācijas mehānismi tiks izmantoti, lai lidojot tas nesvārstītos? Patentā tas netiek atrunāts, lai “fokusētos uz saliekamo spārnu sistēmu”. Te tā redzama saliktā un izplestā veidā:

Ja tu, skatoties uz rasējumu, nevari saprast, kā spārni izskatīsies dzīvē, tad lūk aptuvena ilustrācija no 19. gadsimta beigām:

 

Taisnības labad jāteic, ka iespēja, ka Toyota ķersies pie aktīvas šī auto izstrādes, ir maz ticama – visticamāk, patents iesniegts, lai aizsargātu šāda tipa tehnoloģiju no konkurentiem. Galu galā, lidojošu mašīnu nav arī vīriem, kuri uzbūvējuši Tesla auto un SpaceX raķeti. Un tomēr mazliet žēl – kuram tad negribētos pacelties no sastrēguma uz Vanšu tilta un vienkārši aizlidot mājās.

 

 


Vērts izlasīt




Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru