Ar apaviem no nākotnes jau tagad var skriet neticami ātri

1 komentārs

Gandrīz kā no zinātniskās fantastikas kino!

Jau no mazotnes izgudrotājs Kiā Sīmors bija sapņojis par iespēju skriet ātrāk, nekā cilvēki to līdz šim ir spējuši. Nu viņa sapnis būs kļuvis par realitāti, patiecoties vīrieša izgudrotajiem ‘Bionic Boot’ – zābakiem, ar kuru palīdzību jebkurš cilvēks var sasniegt ātrumu ap 40 km/h.

‘Bionic Boot’ ideja ir diezgan vienkārša – iedvesmojoties no strausa kājas uzbūves, tie katrā solī uzkrāj un izdala enerģiju, tādējādi atvieglojot pārvietošanos. Izmantojot materiālus speciālus staipīgos materiālus, dažādus metālus, riteņa riepu gabalus, snovborda zābaku klipšus, kā arī īpašus veidotus kāju palikņus, viņš ir radījis pašreizējo apava prototipu.

Pirms pašreizējā ‘X-14’ modeļa izveides, Kiā vairāk nekā 15 gadus strādāja pie dažādiem produkta variantiem, laika gaitā tos attīstot un pilnveidot. Sākotnējie varianti bija ļoti vienkārši un izveidoti tikai un vienīgi tiekot veidoti no lietām, kas bija atrodamas izgudrotāja mājās. Pēdējos gados viņa piegājiens jau ir kļuvis daudz profesionālāks un ar tālejošākiem mērķiem.

„Beidzot esmu radījis vieglu, ērtu un stabilu zābaka prototipu, ar ko var skriet gandrīz tikpat ātri, cik ātri pārvietojas pasaules labākie sprinteri. Es ceru, ka jau tuvāko pāris gadu laikā izdosies uzsākt ‘Bionic Boot X-14’ ieviest masu ražošanā, lai rūpniecisku ražošanu, lai produktu varētu iegūt ikviens interesants, savukārt es varētu saņemt papildus informāciju, kas paātrinātu nākamo variantu izstrādi,” tā savu darbu komentē pats Sīmors.

„Šobrīd vēl tas liekas utopiski, bet es ceru, ka ar laiku man izdosies paaugstināt zābaku pamatni, lai cilvēki varētu sasniegt lielāku ātrumu nekā strausi – pasaulē ātrākās dzīvās būtnes, kas pārvietojas uz divām kājām. Tas nemaz nav tik nereāli, jo esmu drošs, ka ar nelielu palīdzību ātrāk nekā 60 km/h var skriet gandrīz ikviens Zemes iedzīvotājs!”


Vērts izlasīt
Komentāri