Ungārijā atrodas kāda īpaša vieta, kur dzīvot kāro daudzi

Komentēt

Dzīve gleznainā dabas skatā netālu no pilsētas - unikāls apvienojums.

Ungārijas ezers Kovičošs (Kavicsos) jeb Oļu ezers ir gleznaina ūdenstilpne, kura atrodas aptuveni 2 km uz Dienvidiem no Budapeštas, tikai 30 minūšu attālumā no pilsētas centra. Nosaukums iegūts pateicoties kādreizējam oļu karjeram.

Pirms 20 gadiem karjers tika slēgts. Lietus piepildīja izraktās bedres, radot ezeru. Kopš tā laika māte daba ir atjaunojusi skaisto vietu. Savvaļa ir radījusi veselu teritoriju, kurai ir pievienojušās salas. 1996. gadā ezers tika pārdots privātai organizācijai, bet starp iesaistītajām pusēm vējoprojām notiek strīdi par īpašuma tiesībām.

Kovičošs ezers atrodas Kaspelā (Csepel), kas ir lielākā Donavas upes sala. Ezers, ieskaitot lielāko daļu salu, ir viegli sasniedzams no Budapeštas pa autoceļiem un piepilsētas dzelzceļu.

Ezerā ir vairāk nekā 500 māju, kuras ir uzceltas uz daudzām mazām saliņām. Lielākā daļa no tām ir vasarnīcas un nojumes zvejniekiem, taču nepilnu gadu jau tur dzīvo arī aptuveni 17 ģimenes. 

Ja nevari izlemt dzīvot pilsētā vai laukos, Oļu ezers var būt ideāls risinājums. Dzīvot rokas stiepiena attālumā no galvaspilsētas (30 minūtes ar auto mūsdienās nav nekas, vai ne?) un vienlaikus arī - laukos. Atliek atbraukt mājās, paņemt makšķeri un ļauties vakara burvībai.

 

 

 

Fotogrāfiju autors: Aleksandrs H. Sabo, amusinplanet.com


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru