Mikhaila Barišņikova vēstule Latvijas pilsonības pieteikumam būtu jāizlasa katram

10 komentāri

Par goda pilsonības piešķiršanu Barišņikovam lems atbildīgajai Saeimas komisijai.

Ja viss noritēs, kā paredzēs, pasaules klases zvaigzne, baleta lielmeistars Mikhails Barišņikovs iegūs Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Lūk, šeit publicējam viņa vēstuli Saeimai. Mūsuprāt, ļoti aizkustinoši.

 

2016. gada 15. novembrī

Inesei Lībiņas-Egneres kundzei

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas vietniecei

Latvijas Republikas Saeima

Jēkaba ielā 11

Rīga, Lv-1811, Latvija

 

Godājamā Priekšsēdētājas vietniece Lībiņa-Egnere

Paldies par Latvijas Republikas ielūgumu apsvērt Latvijas pilsonību. Ar lielu pazemību apsveru šo godpilno ielūgumu, un sniedzu sekojošo rakstu pilsonības pieprasīšanai.

Mana personīgā vēsture un attiecības ar Latviju ir labi zināmas. Kaut gan es atstāju Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, es pavadīju savus pirmos sešpadsmit gadus tur, un tie viedojošie gadi ir bijuši pamats visām turpmākām lietām manā dzīvē. Es tur ne tikai ieguvu savu svarīgo agro izglītību, bet arī ievirzi uz mākslu, kas ļāva man atskārst manu nākotni kā māksliniekam. Es arvien esmu pateicīgs par šo ievirzi, un mana pateicība par to būs mūžīga.

Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjusto atbalstu latviešu patstāvībai un valsts suverenitātei.

Atstājis Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, lai nodotos studijām un dejotāja karjerai, es atgriezos apciemot Rīgu pirmo reizi 1998. gadā. Tā reize man atgādināja manu lepno saistību ar šo zemi. Pēdējos trīs gadus mani ir mudinājuši rast atjaunotu un aktīvu saiti ar kultūras dzīvi Latvijā. 2015. gadā man bija liels pagodinājums, kad Kim un Rīgas birža izstādīja gleznu un zīmējumu klāstu, ko es biju savā mūžā sakrājis. Vēlāk tai pašā gadā es izveidoju un uzstājos ļoti personiskas dabas teātra uzvedumā "Brodsky/Baryshnikov" ar Alvi Hermani un Jauno Rīgas teātri. Katrā šajā reizē es pārdzīvoju, ko nozīmē būt savienotam ar vietu, kur es spēru pirmos soļus kā cilvēks - kā arī pirmos soļus kā dejotājs. Rīga joprojām ir vieta, kur man rodas mākslinieciskā inspirācija. Mani uzmundrina tas, ka šī valsts tik sirsnīgi aicina mani piedalīties tās kultūrā.

Ir liels pagodinājums būt izraudzītam kā loceklim Latvijas kulturālā un politiskā dzīvē. Mana cerība ir spēt visādos veidos veicināt latviešu progresu un cenšanos pēc visām cilvēktiesībām. Es jūtos patiesi pazemīgs saņemt tādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un, ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu.

Patiesā cieņā, 

Mikhails Barišņikovs

 

 

 

Ziņas avots: Edgars Raginskis/Facebook.


Komentāri