5 īsas vingrojumu programmas, kas aizstās veselu stundu treniņa. Nopietni!

1 komentārs

Sagatavojies drusku pasvīst.

Vai tu esi no tiem, kuriem ļoti gribētos nodarboties ar sportu, bet tu nekad nevari tam atrast laiku? Nebēdā, tieši tādiem kā tu ir izstrādātas dažas īsas, bet niknas sporta programmas, kuras aizņem vien dažas minūtes, bet sola aizvietot veselu stundu treniņa.

Neticami, vai ne? Tomēr dažādi avoti un arī zinātnieki apgalvo, ka tas strādā. Triks vien ir tajā, ka tajās dažās minūtēs tev no sevis ir jāizspiež viss, absolūti viss. Ej uz maksimumu, tā, lai gribas krist zemē un raudāt (protams, ja tu slimo ar kādām sirdskaitēm, šis, iespējams, nebūs tev piemēroti, un ir obligāti jākonsultējas ar ārstu). Un zinātnieki sola, ka rezultāti neizpaliks – lūk, šajā pētījumā ir noskaidrojies, ka 30 sekunžu ilga mīšanās uz velotrenažiera, atkārtota piecas līdz sešas reizes ar niecīgu pauzi pa vidu, sniedz to pašu muskuļu adaptāciju, ko 60-90 minūšu parastais treniņš. Ja vien, protams, minējs aizminas pāri spēku robežai un pēc pēdējā intervāla sabrūk savu sviedru peļķītē.

Tāpat šie zinātnieki arī apgalvo, ka tādi īsi un superintensīvi treniņi pamatīgi uzlabo sirds un plaušu kapacitāti. Arī izturība neliks gaidīt – norvēģu pētījums, piemēram, atklājis, ka 4 minūšu gari intensīvi treniņi uzlabo izturību par 10% 10 nedēļu laikā. Nu un 4 minūtes dienā atradīsies katram, vai ne?

Ja esi gatavs pamēģināt, te būs daži (tikai neēd neko daudz pirms tam – būs grūti!) :

 

1. Šis, iespējams, ir pats populārākais – NYTimes to izstrādāja kopā ar zinātniekiem. Saukts arī par "7 minūtēm ellē". Nosaukums absolūti atbilst saturam.

Labā ziņa ir tāda, ka nevajag ne sporta zāli, ne speciālu aprīkojumu. Grūti būs arī tāpat!
Komentēt

2. Bet te – 8 minūšu intensīvs treniņš, kurš sola tevi sagatavot tik pamatīgi, ka varēsi izpildīt arī militāro iestājeksāmenu prasības. Hm, izklausās lieliski!

3. Tiem, kam ar 7 minūtēm sākumam šķiet par daudz – lūk četru minūšu versija. Arī nav nekāda vieglā!

4. Fitness Blender treneri ir vieni no zinošākajiem un pieredzes bagātākajiem video treniņu autoriem internetā. Šajos video saņemsi ne vien norādes vingrojumiem, bet arī ieteikumus, ko un kā labāk darīt, lai treniņš būtu drošāks un efektīvāks.

5. Un, visbeidzot, ja tev drusku nav visi mājās un tu gribi pamēģināt kaut ko tādu, kas pašu fitnesa treneri noved izmisumā un elpas trūkumā... lūdzu.

 

Avoti: webmd.com, fitstar.com,nytimes.com.


Vērts izlasīt
Komentāri