Radīta mašīna, kura brauc visos virzienos

Komentēt

Jā, arī uz sāniem.

Vācu inženieru komanda radījusi jauna tipa automašīnas konceptu, kas ideāli piemērots, braukšanai blīvi apdzīvotās pilsētās. Atšķirībā no pašreiz tirgū esošajiem mini auto, ‘EO Smart Conecting Car’ ir daudz mobilāks, kas var gan no vietas sākt pārvietoties visos četros virzienos, gan arī salocīties un kļūt kompaktāks, lai ielīstu īpaši šaurās stāvvietās.

No 2011. līdz 2014. gadam 9 vācu inženieri kopā ar vairākiem desmitiem studentu strādāja pie projekta, lai atrastu ideālo transportlīdzekli moderno pilsētu vajadzībām. Rezultātā tapa šis 2,5 metrus garais elektroauto, kas nepieciešamības gadījumā var sarauties līdz 1,5 metru garumam - tas dod 40% izmēra samazinājumu.

‘EOscc’ tiks integrētas vairākas funkcijas, kas mūsdienu mašīnās vēl ir tikai nākotnes vīzija. Piemēram, auto būs aprīkots ar daudziem sensoriem. Tas nodrošinās iespēju tikt vadītam automātiski, izmantojot iebūvēto autopilota funkciju, kas līdzināsies tai, kura tiek izmantota lidmašīnās. Izmantojot šo funkciju, būs arī iespējams likt mašīnai noparkoties, pašam vadītājam atrodoties ārpus transportlīdzekļa.

Tāpat mašīnai tiks izveidota ‘sociālās mobilitātes’ funkcija - vienkāršiem vārdiem runājot, to pārvērtīs par vilcienu. Proti, ja rindā brauks vairāki šo mašīnu īpašnieki, to šoferi varēs savienot savus auto, tādējādi ietaupot gan enerģiju, gan nodrošinot drošāku satiksmi. Vadību pār ‘vilcienu’ uzņemsies tas šoferis, kurš atradīsies kolonnas priekšā.

Jaunā ‘EOscc’ maksimālais ātrums ir 65 km/h, savukārt ar vienu uzlādi būs iespējams nobraukt līdz 60 kilometriem. Lai uzlādētu 54 V elektromotoru, būs nepieciešamas 4 stundas.

Kaut gan koncepta modelis ir gatavs un pilnībā darbojas visas tās funkcijas, idejas autori negrasās ‘EOscc’ padarīt par masu ražošanas produktu. Tā vietā viņi piedāvās savas idejas citiem autoražotājiem, kuri no tās varēs integrēt savos produktos. Inženieri cer, ka sērijveidā pirmās mašīnas ar autopilota funkciju varētu parādīties desmit gadu laikā.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru