Cilvēki strīdas par šīs kleitas krāsu. Kādu redzi tu?

55 komentāri

Internetu salauž diskusija par kleitas krāsu - pie kuras frontes piederi tu?

Viss sākās vakarnakt ar vienu postu Tumblr sociālajā tīklā. Fotogrāfijai, kurā redzama kleita sekoja paraksts: Lūdzu, palīdziet atpazīt, kādā krāsā ir šī kleita. Mēs draugiem paši netiekam gudri!

Kamēr tu viens pats sēdi pie datora un savā nodabā lūkojies šajā bildē, viss vēl ir daudz maz kārtībā. Nepatikšanas sākas tajā brīdī, kad sāc jautāt saviem draugiem un kolēģiem, ko viņi redz.

Pat Kima Kardašjana un Kanje Vests nespēj vienoties:

Tas vēl nav viss. Daži cilvēki pat ir pamanījušies sastrīdēties paši ar sevi. Tā taču patiešām prātā var sajukt!

Aptauja internetā līdz šim uzrāda, ka divas trešdaļas cilvēku šo kleitu redz zelta-baltā krāsā. Runājot par tiem, kuri pāris stundu laikā mainījuši savas domas, tas lielākoties noticis pēc tam, kad viņi redzējuši citu kleitas bildi. Jā, tā patiešām ir tā pati kleita.

Lūk, tā redzama pārdošanā kādā interneta veikalā.

Kāpēc dažādi cilvēki šo kleitu redz dažādās krāsās?

Atbilde ir apslēpta smadzenēs! Lai padarītu mūsu ikdienu vienkāršāku, smadzenes interpretē, ko redz mūsu acis. Tā mēs lasot neapskatam katru burtu atsevišķi, bet gan redzam veselu vārdu un citreiz pat teikumu vienkopus. Piemēram, tu taču vari izlasīt šo tekstu?

Šis ir itensanerts tksets, ja jūs vraat izsīlat šo testku, tad jūs east vines no 55 cikielvēm no 100 cilkievēm, krui var šdāu testku izsīlat. Kbridžaems uniitātversē ir aājutklši, ka ciēlvki līšanasā utvezr vsiu vārdu kpoā un nav srīgvai kdāā seībcā ir bturi vdārā. Svrīgai ir, lai prmiais un pējdēais bturs neinmaās, pējiāre var būt sainmaīti un cilkvēs sēps izlsīat testku. Vai Jmus izvādes?

(Teksts no RigaBrain.lv)

Tas pats notiek arī ar tavām smadzenēm, kad skaties uz kleitas bildi - tās vienkārši pārtulko šo informāciju. Parasti šī sistēma darbojas lieliski, bet kaut kādā veidā - tieši ar šo fotogrāfiju sistēmā notiek kāda novirze.

Tā arī darbojas liela daļa optisko ilūziju. Piemēram, apskati šo:

Lai arī A un B lauciņi ir pilnīgi vienādā krāsā (goda vārds!), mūsu smadzenes nolemj, ka tie ir atšķirīgās krāsās. Jo tas ir loģiski. Acīmredzot, divām trešdaļām interneta pilsoņu smadzeņu šķiet pilnīgi loģiski, ka kleita taču jābūt baltai ar zeltu.

Tas arī izskaidro faktu, kāpēc cilvēki - pēc citu kleitas bilžu ieraudzīšanas - sāk redzēt to zilā krāsā. Jo tas ir loģiski. Tā ir tā pati kleita.

Tāpēc apskati vēlreiz šo:

Un tagad vēlreiz oriģinālbildi no Tumblr:

Ja krāsa mainījās un netici, ka tā ir tā pati bilde - dodies atpakaļ uz raksta sākumu un pārliecinies - tā patiešām ir tā pati fotogrāfija. Bez jokiem!

Un, ja tu tik un tā redzi, ka kleita ir balta ar zeltu, atceries vienu lietu - patiesībā ir pilnīgi vienalga, kādā krāsā tā ir. Paskaties labāk, kā krāc susuriņš. Un vispār neraud.

 


Vērts izlasīt
Komentāri