Padomi, kuri palīdzēs tev izvēlēties piemērotākās ziemas riepas

Komentēt

"Zebra" skaidro atšķirības starp Skandināvu un Eiropas tipa riepām. Der zināt!

Klāt aukstais laiks un uz ceļiem jau parādās salnas. Tas nozīmē, ka jāsāk domāt par riepu maiņu. Bieži mēdz gadīties, ka ziemas riepas automašīnām tiek uzliktas par vēlu. Raidījums "Zebra" devās noskaidrot, kā izvēlēties saviem braukšanas paradumiem piemērotākās riepas, kā arī ielūkojās aktuālākajās tirdzniecības tendencēs. 

Jāņem vērā, ka ziemas pie mums kļuvušas ne tik bargas kā, piemēram, pirms 50 gadiem, tāpēc riepu iegādes kritēriji mainās. Modē sākušas nākt mīkstā sastāva ziemas riepas.

Šobrīd auto īpašniekiem ir iespēja izvēlēties trīs tipus - radžotas riepas, mīkstās gumijas riepas un tā saucamās autobāņu ziemas riepas. Pirms to iegādes noteikti ir jāizvērtē braukšanas maršruti un regularitāte.

riepas1.jpg
skaties.lv

Riepas ar radzēm nodrošina izcilu bremzēšanu uz ledus. Šādas riepas vispiemērotākās būs ārpus pilsētas, uz mazāk tīrītiem ceļiem un arī parasti kalpo visilgāk.

Skandināvu tipa riepas uz ceļiem ir klusākas un nodrošina labu saķeri vietās, kur, piemēram, rītos vai vakaros ir “melnais ledus”.

Eiropas tipa riepas ir paredzētas maigākiem laikapstākļiem. Šīs būs piemērotākas bremzēšanai un saķerei līkumos, piemēram, krustojumos pilsētā. 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru