20 kosmiskas lietas no Latvijas. Par godu Kosmonautikas dienai!

Komentēt

12. aprīlī tiek atzīmēta Starptautiskā kosmonautikas diena jeb Jurija nakts.


1. Grupa Cosmos

Iespējams atceries kādreiz populāro vokālo grupu Cosmos, kuras dalībnieki izpildīja dziesmas a capella (bez mūzikas instrumentiem). 2006. gadā puiši pārstāvēja Latviju Eirovīzijā, iegūstot 16. vietu.
2009. gadā bijušie grupas dalībnieki Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns izveidoja jaunu mūzikas projektu instrumenti, kurš tagad veiksmīgi iekaro latviešu sirdis un dziesmu topus.
Komentēt

2. Astro'n'out

Astro'n'out
Vēl viena mūzikas grupa ar kosmisku nosaukumu un slavu. Astro’n’out sevi pierāda uz Latvijas skatuves jau 14 gadu garumā. Viņi dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta pieeju - "Pastāvēs, kas mainīsies".

Seko Astro'n'out jaunumiem šeit

Komentēt

3. "Cosmos" ilūziju muzejs

"Cosmos" ilūziju muzejs
Interaktīvais muzejs Rīgas centrā, kuru apmeklēt būs interesanti gan mazajiem, gan lielajiem. Piedzīvojumi ir sastopami praktiski uz katra stūra. Šis ir mūsu mazais Rīgas Kosmoss.

Seko Cosmos jaunumiem šeit

Komentēt

4. Baldones observatorija

Baldones observatorija baldonesobservatorija
Baldones tuvumā atrodas Baldones Šmita teleskops, kas ir unikāls instruments, lielākais Baltijā un divpadsmitais lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Tā ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā.

Vairāk par observatoriju šeit.
Komentēt

5. Mazais meteorītu muzejs

Mazais meteorītu muzejs
"Mazais meteorītu muzejs" šobrīd glabā plašāko meteorītu kolekciju Baltijā, kas ietver vairākus simtus mikro un makro paraugus no visas pasules.

Seko muzeja jaunumiem šeit

Komentēt

6. Mazsalacas meteorīts

Mazsalacas meteorīts
Vai atceries Mazsalacas meteorītu, kas īstenībā bija Tele2 tarifu plānu "Meteorīts" reklāma?
2009. gada 25. oktobrī Latvijas mediji paziņoja, ka Mazsalacas novada Sēļu pagastā nokritis meteorīts un izveidojis aptuveni divdesmit metru platu krāteri.
Nākamajā dienā atklājās, ka tā ir Tele2 organizētā akcija. Inscenējums
 izraisīja starptautisku ažiotāžu.

20 kosmiskas lietas no Latvijas. Par godu Kosmonautikas dienai!

7. Kosmiskais WoodyFay

Kosmiskais WoodyFay
Pašu rokām darināti darbi pirogrāfijā jeb iededzināšanas tehnikā. Koks tiek apstrādāts un apgleznots ar akrila krāsām. Dizaini ir dažādi, lūk, arī kosmiskā tematika. 

Seko WoodyFay jaunumiem šeit

Komentēt

8. Legingi

Legingi
Stilīgi QooQoo legingi sporta un jogas nodarbībām, kas ir izdekorēti ar izdomātiem zvaigznājiem.

Pasūtīt legingus vari šeit

Komentēt

9. StarSpace observatorija

StarSpace observatorija
StarSpace atrodas Suntažos un nodarbojas ar astronomijas un saistīto zinātņu popularizēšanu. Observatorija aicina cilvēkus paviesoties, lai ieskatītos teleskopā un tuvāk iepazītu Kosmosu. Tas ir tā vērts!

Seko StarSpace jaunumiem šeit

Komentēt

10. Šie kadri ir piedalījušies Latvijas kosmosa fotogrāfijas konkursā

Šie kadri ir piedalījušies Latvijas kosmosa fotogrāfijas konkursā
StarSpace fotokonkurss ir ikgadēja tradīcija Latvijā, kas pierāda, ka starp mums ir lieliski virtuozi un entuziasti, kas ne tikai māk atrast, bet arī iemūžināt.
Vairāk fotogrāfiju skaties mūsu rakstā 30 lieliski kadri, kuri piedalās Latvijas kosmosa fotogrāfijas konkursā.

Komentēt

11. Lielzeltiņu observatorija

Lielzeltiņu observatorija dzintarskrastins
Vēl viena observatorija, kas atrodas Talsu pusē, kurā var uzņemt, piemēram, lūk, šādu fantastisku bildi. 

Seko observatorijas jaunumiem šeit.
Komentēt

12. Venta-1

Venta-1
Venta-1 ir Latvijas pirmais Zemes mākslīgais pavadonis, kas polārā orbītā palaists 2017. gada 23. jūnijā, un paredzams, ka ap Zemi tas riņķos vismaz gadu. Projektu vada Ventspils Augstskola, tajā iesaistīts Vācijas uzņēmums OHB-System AG, Brēmenes Augstskola, ka arī  Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.
Komentēt

13. Pastmarka

Pastmarka
Tajā pašā gadā "Latvijas Pasts" izdevis jaunu pastmarku un aploksni, uz kuras attēlots Latvijas pirmais mākslīgais zemes pavadonis Venta-1.
Komentēt

14. Astronauts

Astronauts
Neliels dizaina mēbeļu, lampu un interjera priekšmetu veikaliņš Miera ielā. "Astronauts" akcentē uzmanību tieši uz Space Age jeb Kosmosa ēras dizainu. Laiku, kad cilvēki sekoja līdzi pirmajiem soļiem Kosmosa iekarošanā un, iedvesmojoties no tā, radīja interjera elementus. 

Seko Astronauta jaunumiem šeit

Komentēt

15. Festivāls Komēta

Festivāls Komēta
Brīvdabas festivāls, sociāls un kultūras eksperiments, kas aicina baudīt mūziku, deju, piedalīties lekcijās, darbnīcās un citās aktivitātēs. 
Komēta norisinās Daugavgrīvas cietoksnī. Cietokšņa formu veido seši bastioni: Rīta zvaigzne, Sietiņš, Dienvidpols, Greizie Rati, Jūras zvaigzne, Ziemeļpols un trijstūra salas.

Seko Komētas jaunuiem šeit

Komentēt

16. Dona pēdējā vēstule

Neaizmirsti par Dona kosmisko klipu, kura laikā mūziķis izpilda, iespējams, liriskāko latviešu dziesmu skafandra ķiverē.
Komentēt

17. Pirmie Latvijas 100KM Kosmosā

2018. gadā Kosmosā dosies pirmā Latvijā radītā raķete, kurai pa spēkam būs sasniegt 100 kilometru augstumu. Tas tik būs notikums!

Seko pirmajiem 100KM Kosmosa jaunumiem šeit.

Komentēt

18. Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija

Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija Pixabay
Pavisam nesen Latvijā tika nodibināta Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija, kuras mērķis ir veicināt Latvijas sekmīgu iekļaušanu Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) pilntiesīgo dalībvalstu sastāvā.
Komentēt

19. VR Gaming

VR Gaming
Stabu ielā atrodas virtuālās realitātes istaba, kurā vari izmēģināt, iespējams, visu. Neizejot no telpas, ar VR briļļu palīdzību tu vari doties slidot, cīnīties ar zombijiem, vai arī apceļot Visumu, kā arī izpildīt kādu Zvaigžņu karu misiju. 

Lasi vairāk par VR spēlēm šeit.
Komentēt

20. "Prāta Vētra" Kosmosā

Šodien "Prāta Vētra" laidusi klajā videoklipu dziesmai Wonderful Day. Daļa no klipa ir uzņemta ārpus gravitācijas robežām - Kosmosā!
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru