Rīgā durvis ver pirmais beziepakojumu veikals Latvijā. Ej ciemos!

3 komentāri

1. augustā atvērsies Latvijā pirmais zero waste veikaliņš.

No 1. augusta durvis vērs veikals “Burka”, kur varēsi iegādāties veselīgu pārtiku uz svara un sadzīves lietas bez iepakojuma. Uzņēmums iestājas par dzīvi, kas brīva no izšķērdībām un piesārņojuma, un neprasa liekus resursu un finanšu tēriņus. Lai arī ko veikalā nopirktu, iepakojuma tam nebūs, tāpēc jānāk pašam ar savu maisiņu, trauku vai tīstokli - arī veikalā tos varēs iegādāties. Tā radītāja vēlas kaut nedaudz mainīt pasauli, sākot ar pašas rīcību.
 
 
Pirmajiem 25 pircējiem veikaliņš dāvinās “Burkas” auduma somu, ar kuru varēs iepirkties uz nebēdu. 
Veikaliņā atradīsi vairāk nekā 200 preču: miltus, graudaugus, sēklas, riekstus, žāvētus augļus, tēju, kafiju, cepumus, konfektes, makaronus, garšvielas un vēl daudz ko citu, piemēram, saimniecības preces. 
 
 
 
 
Eiropā vien katru gadu tiek izmantotas 1 620 000 tonnas plastmasas maisiņu, kas apjoma ziņā būtu 7232 Brīvības statujas Ņujorkā. Vidēji katrs eiropietis gadā vien izmanto vidēji 200 plastmasas maisiņu. Laikā, kad daba, kuru jau esam skāruši un ietekmējuši, jāsaudzē, vari rīkoties un iepakojumus izmantot vairākkārt vai atteikties no plastmasas maisiņu lietošanas ikdienā, iegādājoties auduma maisiņu, ar kuru lepni doties uz veikalu pēc nepieciešamā. 
 
 
"Burka" atrodas Krišjāņa Barona ielā 59/61.
Veikals strādās katru darba dienu no 10:00 līdz  19:00, sestdienās no 10:00 līdz 16:00.
 
 
Vairāk informācijas: šeit.

Vērts izlasīt
Komentāri