Ja tu lasi šo virsrakstu, tu esi viens no pusmiljona FenikssFun lasītājiem

1 komentārs

Ar ko mēs tevi, bet visvairāk, protams, paši sevi arī apsveicam. Šajā rakstā mēs padalījāmies ar mūsu vidējo statistiku pirmajā gadā kopš lapas atvēršanas... un mēs paši nevarējām noticēt kas notika pēc tam.


575 000 lasītāju mēnesī - tieši tik daudz cilvēki pēdējā gada laikā vidēji mēnesī lasa fenikssfun.com. Paldies jums liels par atbalstu! Mēs to novērtējam!

Kad mēs sākām 2014. gada oktobrī, mūs mērķis bija izveidot blogu par pozitīvajām un interesantajām lietām Latvijā un kaimiņvalstīs, publicējot vairāk oriģinālsatura, mazāk (lasi, necik!) par politiku, slavenībām, skandāliem un kriminālziņām - tas lai paliek Latvijas lielākajiem ziņu portāliem. Un tas izrādījās pareizs lēmums - jau ceturtajā mēnesī mēs sasniedzām maģisko 500 000 unikālo apmeklētāju atzīmi (pēc Google Analytics).

Ir pagājis nedaudz vairāk kā gads, un mēs nolēmām nedaudz atskatīties uz to, kā mums ir gājis šī gada laikā. Pirmkārt, fenikssfun.com kolektīvs ir audzis par 100% - pēc primajiem 6 mēnešiem mūsu mazajam divu cilvēku kolektīvam pievienojās vēl viens, bet šajā mēnesī pie mums sāka strādāt jau ceturtais darbinieks (ja nu kas, mēs meklējām arī piekto - ja tev ir interese, piesakies). Otrkārt, ta-dā, mums ir izdevies sasniegt ļoti labus rezultātus. Treškārt, mums priekšā ir lieli, aizraujoši jaunumi, par kuriem mēs jums pastāstīsim nedaudz vēlāk (seko mums Twitter, Facebook vai Draugiem).

Tātad, fenikssfun.com dienā lasa vidēji 26 000 cilvēku, nedēļā 135 tūkstoši, divu nedēļu periodā 264 tūkstoši, bet mēnesī, kā jau sakumā minēju, tie ir vidēji 575 tūkstoši cilvēku. Ir bijis arī vairāk, ir bijuši arī nelieli kritumi, piemēram, vasaras sākumā.

Taču mūsdienās piekļuve internetam nav problēma, aizvien vairāk cilvēku lieto viedtālruņus, un lasa feniksfun.com saturu tajos - 48% fenikssfun lasītāju pēdējo 12 mēnešu laikā mūs ir lasījuši mobilajos telefonos (no tiem populārākais ir iPhone - 33%), 6% ir lasījuši planšetēs un mazāk kā puse (46% lasītāju) ir nākuši no datoriem.

Vidējais lapā pavadītais laiks līdz šim ir bijis nedaudz virs 3 minūtēm.


Mums ir arī salīdzinoši labi gājis sociālajos tīklos - esam spējuši uzaudzēt 70 000 lasītāju bāzi draugiem.lv un 30 000 sekotājus Facebook, kas ir izrādījies efektīvākais auditorijas pieplūduma kanāls - 79% mūsu lasītāju gada laikā ir nākuši no sociālajiem tīkliem (starp kuriem populārākais bija Facebook ar 97% no visiem sociālo mediju lasītājiem).

Grūti izskaidrot Facebook fenomenu, bet, šķiet, reti kurš Latvijas Facebook lietotājs nebūs redzējis fenikssfun.com saturu savā ziņu lentē.

Pat vairāk - gada laikā 661 tūkstotis cilvēku ir spieduši like vai share mūsu publicētajam saturam, vai komentējuši to (kopā 722 tūkstošu reižu). Ja vien mēs varētu sarīkot FenikssFun Festivālu, mēs noteikti jūs visus uzaicinātu uz to!


Interesanti, ka gan starp tiem, kas dalījās ar saturu, gan starp tiem, kas mūsu saturu redzēja savā Facebook ziņu lentē, sievietes bija nedaudz vairāk kā vīrieši (visbiežāk vecumā no 25 līdz 44 gadiem), lai gan līdz pat šai dienai mēs neesam publicējuši evienu recepti, make-up tutorial, bērnu audzināšanas padomu vai citas sieviešu portāliem raksturīgas ziņas, jo vienkārši neko daudz no tā nesaprotam. Taču mēs jūtamies glaimoti. Paldies jums, mīļās dāmas!

Atgriežoties pie Facebook - mēs arī saskaitījām, cik reižu mūsu publicētais saturs gada laikā ir pārādījies cilvēkiem viņu Facebook ziņu plūsmā, un kopējais skaits ir 119 095 629 reizes. Šķiet, tas ir ļoti, ļoti daudz. Kā tas iespējams? Pateicoties tādiem rakstiem, kā šie:

https://www.facebook.com/511575602322179/posts/577428335736905
https://www.facebook.com/511575602322179/posts/763005470512523
https://www.facebook.com/511575602322179/posts/616556871824051

un citi, ar kuriem cilvēki dalījās simtiem un pat tūkstošiem reižu savās ziņu plūsmās (starpcitu, pēdējais ir mūsu visu laiku lasītālais raksts - tas ir izlasīts 197,489 reizes, bet ja arī tu to tikko aplūkoji, tad tagad jau vēl vairāk). Paldies jums liels par atbalstu!

Paldies jums par to, ka esat, ka mums ir vērts censties un domāt aizvien jaunas idejas, meklēt vēl neatklātus materiālus. Lai varētu uzturēt fenikssfun.com tādā līmenī, kāds tas tagad ir sasniegts, mums drīzumā būs jāpamet mūsu ikdienas darbi un jāpievēršas šai lietai pavisam. Tāpēc mēs pirms mēneša ielikām arī reklāmas banerus - ceram, ka tie jums netraucēs lasīt mūsu rakstus.

Ja arī jums ir kas reklamējams - rakstiet mums uz fenikssfun[@]gmail.com.


Komentāri