20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!

Komentēt

Viss, kas tev jāzina, lai iegūtu ideālu ādu.

1.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Tu varētu domāt, ka sievietes ar perfektu ādu izvairās no dekoratīvās kosmētikas. Bet starojošā, 83 gadus vecā Santa katru dienu valkā pilnu grimu. Viņas rutīna iekļauj vieglu šķidro tonālo krēmu, nedaudz vaigu sārtuma, lūpukrāsu un acu grimu. "Ja es neuzkrāsojos, es jūtos kā bez drēbēm," viņa paskaidro.

Galvenais ir eksperimentēt ar dažādām formulām, kamēr atrodi to, kas ir piemērota tavai ādai. Jana saka, ka nevajag baidīties no meikapa valkāšanas ikdienā, kamēr vien tu to noņem un izvēlies pareizos produktus savam ādas tipam.

Taukainai, problemātiskai ādai vajadzētu izvēlēties kosmētiku, kas neaizsprosto poras (jeb ir nekomedogēna), kamēr cilvēkiem ar sausu ādu vai ekzēmu vajadzētu meklēt mitrinošas sastāvdaļas viņu meikapā, piemēram, hialuronskābi vai glicerīnu.
Komentēt

2.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Meikapa rutīnas visām dāmām atšķiras, bet viens visām bija kopīgs - viņas to noņem pilnībā katru vakaru. Lai nomazgātu pilnīgi visus netīrumus un kosmētiku, dari kā viņas (un japānietes) - mazgā seju divreiz.

Kerola, 24, kosmētikas noņemšanai vienmēr izmanto eļļas sejas mazgājamo līdzekli un tikai tad parasto, lai būtu droša, ka nekas nav palicis, kas varētu aizsprostot poras. Papildus efektu vari sasniegt ar sonisku sejas mazgāšanas birstīti.

Kāpēc tas viss ir tik svarīgi? Ja tu nenomazgā kosmētiku, tad netikai tu riskē aizsprostot poras, bet arī pakļauj visu sejas ādu bojājumiem, kas rada grumbiņas.

Īsumā, ja tu ej gulēt ar kosmētiku, tas netikai var novest pie pumpām, bet arī nevienmērīga sejas toņa; ilgtermiņā tas noved pie brīvo radikāļu bojājiem -  grumbām un neveselīga toņa.
Komentēt

3.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Daudzas sievietes cītīgi uzklāj antioksidantus zem sava SPF, lai turpinātu novērst brīvo radikāļu bojājumus. Dana tos lieto vienmēr zem sava saules aizsargfiltra, pat ja dodas tikai skrējienā (pilsētnieces ir pakļautas lielam vides piesārņojumam).

Antioksidanti cīnās ar brīvo radikāļu izraisītajiem bojājumiem no cigarešu dūmiem, gaisa piesārņojuma, UV stariem un stresa. Bet ko tieši brīvie radikāļi izdara ādā? Tie bojā kolagēna un elastīna audus, kas tālāk noved pie.. jā, grumbiņām!

Brīvie radikāļi ir nesatbilas molekulas ar nepāra atomu skaitu, kas "zog" elektronus no citiem atomiem. Kad brīvais radikālis iedarbojas uz veselu molekulu, tās struktūra tiek izjaukta un tā arī pārvēršas par brīvo radikāli. Tā var sākties ķēdes reakcija, kas rada brīvo radikāļu masveida formēšanos. Zinātnieki ir pārliecinājušies, ka viens no priekšlaicīgas novecošanās iemesliem ir šūnu bojāeja, ko izraisa brīvo radikāļu ķēdes reakcija.

Brīvos radikāļus organismā kontrolē brīvo radikāļu “savācēji”, kas arī rodas dabiskā ceļā un neitralizē brīvos radikāļus. Šo vitāli svarīgo funkciju veic noteikti fermenti. Ir arī daudz pārtikas sastāvdaļu, kas darbojas kā antioksidanti, arī A vitamīns, beta karotīns, C un E vitamīns un minerālviela selēns. Viens no spēcīgākajiem antioksidantiem ir hormons melatonīns, tas darbojas kā brīvo radikāļu neitralizētājs. Antioksidantu īpašības piemīt arī dažiem augiem – diedzētiem graudiem, svaigiem augļiem un dārzeņiem.
Komentēt

4.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Sievietes ar perfektu ādu pievērš uzmanību katrai detaļai: tā vietā, lai uzklātu serumu, nakts krēmu un mitrinošo krēmu uz visas sejas, viņas kopj atšķirīgas sejas zonas dažādi, atkarībā no vajadzības.

Piemēram, Rita savos 60, izmanto savu labu nakts krēmu uz visas sejas, bet tikai ne uz pieres, kur ādai ir nosliece uz taukainību. Kāda cita dāma uzklāj pigmentācijas serumu liek tikai uz saviem vasaras raibumiem, bet eļļu uz sejas ovāla, kakla un krūtīm.

Šāda ādas kopšana ir ieteicama, jo dažādām ādas zonām vajag atšķirīgu kopšanu. Dažviet sejas āda ir biezāka (piemēram, pierē), bet citas daļas ir jutīgākas (piem., acu zona). Ja tev ir kombinēta tipa āda, izmanto toniku ar salicilskābi vai glikolskābi tikai T-zonā.


Komentēt

5.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Iztēlojies divus cilvēkus ar vienādu DNS. Viens smēķē un sauļojas, kamēr otrs izvairās no abiem. Vai tas radītu atšķirību viņu ādā?

Speciālistu komanda, kuru vadīja plastikais ķirurgs Bahmans Gajurons no Keisas Vesternas Rezervas Universitātes analizēja 186 identisko dvīņu fotogrāfijas, kas uzņemtas Ohaijo Tvinsburgas Dvīņu dienas festivālā.

Dvīņi arī bija aizpildījuši detalizētu aptauju par savu dzīvi un ikdienas paradumiem. Tie kuri smēķēja un pavadīja daudz laika ārpus mājas bez saules aizsargkrēma, izskatījās gadiem vecāki par to māsu vai brāli, kas izvairījās no cigaretēm un sauļošanās. Viņiem bija vairāk grumbiņu, tās bija dziļākas un ādu klāja hiperpigmentācijas plankumi.

Daudzi cilvēki, kas sūdzas par nespodru, raupju ādu ar nevienmērīgu toni, ir saistīti ar hronisku saules iedarbību, tāpat arī smēķēšana ir saistāma ar paātrinātu ādas novecošanos.
Komentēt

6.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Lai arī cik liela būtu steiga, tu nekad neatstātu māju bez iztīrītiem zobiem. Šīs sievietes tāpat jūtas par saules aizsarglīdzekļiem, kurus uzklāj pilnīgi katru rītu. Pat ja viņu tonālajam krēmam ir SPF aizsardzība, viņas tāpat lietos papildus speciālo aizsarglīdzekli. Esot dabā, katras divas stundas viņas to uzklāj atkal.

Viens no ērtākajiem veidiem, kā to izdarīt un nesabojāt meikapu, ir izmantot minerālpūderi. "Katru dienu, neatkarīgi no laikapstākļiem, ir svarīgi uzklāt līdzekli ar SPF 30," saka Jana. Kāda cita dāma piemetina, ka "daudzas manas draudzenes aktīvi sauļojās, un viņas izskatās 20 gadus vecākas."

Fizikālie jeb mehāniskie saules aizsargprodukti ar augstu cinka oksīda koncentrāciju ir maigāki un neizraisa kairinājumu. Ja paredzama svīšana, tad ieteicams izvēlēties ūdensizturīgu formulu, kas būs aktīva vismaz 80 minūtes.
Komentēt

7.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Tev nav jāsporto katru dienu, bet regulāri vingrojumi ir nepieciešami. Sievietes ar perfektu ādu nodarbojas ar dažādām aktivitātēm: sākot ar skriešanu dienu pa dienai līdz pat kardio un  vēderpresi nostiprinošiem vingrinājumiem divreiz nedēļā.

Ontario MakMāsteras Universitātes pētījumā atklāts, ka vīriešiem un sievietēm vecumā pēc 40 gadiem, kuri regulāri vingro (apmēram 3 stundas vidējas slodzes treniņi nedēļā), āda bija tuvāka divdesmitgadnieku un trīsdesmitgadnieku ādai, pat ja viņi bija vecāki par 65.

Pirms treniņa obligāti noņem dekoratīvo kosmētiku, jo tas var izraisīt akni. Ja treniņa laikā uz ādas bija SPF, tad pēc tam to noņem, lai izvairītos no aizsprostotām porām. Savukārt, ja āda bija tīra un treniņa laikā sasvīdi, tad notīri to pēc stundas.

Treniņi ir svarīgi ne tikai ķermenim un prātam, bet arī ādas veselībai, jo tie uzlabo asinsriti un tādejādi āda saņem vairāk vērtīgu vielu.
Komentēt

8.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Intervētās sievietes noteikti nedzer limonādes un nepasūta ēdienu uz mājām. Tomēr viņas atzinās, ka reizēm tomēr panašķojas (biežāk nosauktie bija šokolāde un vīns). Lielākoties viņas ēd zivis, dārzeņus, augļus un riektus. Tāpat viņas nelieto pusfabrikātus un ierobežo pievienotā cukura daudzumu.

Jana pamanīja krasas pārmaiņas sejas ādas stāvoklī, kad pamatīgi izmainīja savu uzturu: katru rītu dzēra smūtiju ar vairākiem zaļajiem lapaugiem, lineļļu, čia sēklām, citronu, mellenēm un reizēm proteīna pulveri.  

Starp šīm sievietēm arī bieži bija sastopams tas, ka viņas izvēlas veselīgu dzīvesveidu, lai uzturētu veselību un savu ķermeni formā, un tas atļauj viņām veikt vienkāršāku ādas kopšanas rutīnu.

Izrādās, ka tu tiešām esi tas, ko tu ēd (šokējoši, vai ne?). Augļi un dārzeņi ir būtiski skaistai, mirdzošai ādai, jo tie ir pilni ar antioksidantiem - karotinoīdiem (dzelteni, oranži un sarkani pigmenti tajos). Tie palielinās ādas mirdzumu un uzlabos sejas toni, kas liks tev izskatīties jaunākai.

Jana iesaka miksēt zaļus un oranžus produktus kopā ar lielu daudzumu veselīgo tauku, piemēram, avokado (ko daudzas aptaujātās ēd vismaz vienreiz dienā), un tas palīdzēs okrganismā uzsūkties karotinoīdiem.
Komentēt

9.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Ādas attīrīšana no atmirušajām šūnām ir viena no rutīnām, kuru veic katra šīm sievietēm, bet katrai to biežums un procedūras atšķiras. Citas to dara vienreiz nedēļā, citas katru dienu, tas jājūt katrai pašai. Ādas attīrīšana no atmirušajām šūnām ir ļoti svarīga ādas mirdzumam. Piemēram, Jana juta, ka vairākas maskas, tvaicēšanās un līdzekļi sāka kairināt viņas ādu, kad viņa kļuva vecāka.  

Tomēr nav maģiskā skaita, cik bieži tas jādara, jo katram āda ir savādāka, turklāt ar vecumu tas mainās. Parasti taukaina vai problemātiska āda jāattīra biežāk nekā cilvēkiem ar normālu ādu, lai tai palīdzētu tikt galā ar aizsprostotām porām un pinnēm.

Taukainai ādai var izmantot samaltas auzu pārslas ar jogurtu vai salicilskābi. Tāpat ādu labi attīrā māla maskas un tvaicēšanās.
Komentēt

10.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Retinoīdi attīra poras, palīdz cīņā ar akni, samazina smalkās krunciņas, palielina kolagēna veidošanos, balina hiperpigmentācijas plankumus un vasaras raibumus un uzlabo ādas tekstūru. Tie pat var palīdzēt ārstēt pirmsvēža bojājumus.

Spēcīgas koncentrācijas retinoīdi ir recepšu zāles, un tie atrodami ar nosaukumu Renova, Retin-A un Tretinoīns (A vitamīns). Tas ir spēcīgs pretnovecošānās līdzeklis, kuru ieteicams lietot nobriedušai ādai. Blakusparādība var būt sausums, ādas lobīšanās un apsārtums, kas parādāssākot to lietot. Sākot lēnām, uzklājot zirņa izmēra daudzumu katru otro vai trešo nakti, tas var likt ādai pierast pie spēcīgā līdzekļa.

Vari arī apsvērt veikalā nopērkamos krēmus, gelus vai serumus (tikai ievēro, lai iepakojums ir saules un gaisa drošs). Šie līdzekļi iedarbojas pakāpeniski un maigi, bet joprojām ir efektīvi ādas atjaunošanā.

Komentēt

11.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
"Produktu pārdozēšana ir lielākā kļūda, kuru cilvēki pieļauj savās ādas rutīnās," saka Džīna Leddona, dermotoloģe Bulderā, Kolorādo. "Daži pacienti atnāk ar lielo iepirkumu maisu pilnu ar produktiem un brīnās, kāpēc viņi nejūtas un neizskatas labi."

Pārlieku daudzu sastāvdaļu izmantošana var izraisīt kairinājumu, un dažas no tām var anulēt viena otru. Piemēram, salicilskābe vai glikolskābe sadala tādas sastāvdaļas kā retinols, hidrokvinons vai C vitamīns.

Produkti, kuri nepieciešami tavai ādai ir vienkāršs mazgāšanas līdzeklis, SPF krēms, mitrinošais krēms un, ja nepieciešams, kādi specifiski līdzekļi īpašu problēmu ārstēšanai (retinols grumbiņām, salicilskābe aizsprostotām porām, hialuronskābe sausai ādai u.tml.).
Jo vienkāršāka ir rutīna, jo vieglāk pie tās pieturēties.

Komentēt

12.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Produktu mainīšana katras pāris nedēļas var būt arī neproduktīva. Ļauj tiem iedarboties. Iztērē visu tūbiņu vai pudelīti pirms tu izlem, cik labi tas strādā.

Tu varētu vēlēties mainīt sejas kopšanas produktus atkarībā no sezonas, piemēram, mitrinošo krēmu bez eļļas lietot vasarā, bet barojošāku ziemā, kad zemās teperatūras un sausais iekštelpu gaiss var atņemt tavai ātrai mitrumu.

Izņēmums, protams, ir ja tavai ādai ir negatīva reakcija: pampums, apsārtums, dedzinoša sajūta, tad lietošanu pārtrauc nekavējoties. Ja tomēr tā nav, tad izlieto visu iepakojumu, pirms tu padodies.
Komentēt

13.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Savu kopšanas produktu gatavošana nav obligāti ilgs un mokošs process. Svaigs avokado ir tūlītējs mitrinātājs - katru reizi, kad to izmanto gatavojot ēst, atstāj gabaliņu, kuru uzklāt uz sejas 10 minūtes. Tāpat var sajaukt zemenes ar medu ātrai antioksidantu maskai.
Komentēt

14.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Tev vajag atļaut savam ķermenim to salabot pašam.
Svarīgi ir gulēt vismaz astoņas stundas, bet tas nav vienīgais.

Arī netraucēta miega nodoršināšanai ir vienlīdz liela nozīme. Ieteicams tehniku guļamistabā neturēt, tāpat arī nav labi turēt blakus mobilo telefonu. Labāk to nolikt tālāk ar izslēgtu skaņu un vibrāciju, un labāk iegādāties atsevišķu modinātājpulksteni.
Komentēt

15.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Ūdens dzeršana liekas ļoti parasts ieteikums, bet tas ir svarīgs solis skaistas ādas iegūšanai. Ieteicams katru rītu sākt ar glāzi citronūdens. Un tad turpini to dzert visu dienu.

Ieteicamo dienas ūdens uzņemšanas daudzumu litros vari izrēķināt, pareizinot ķermeņa svaru ar 0,03. 

Komentēt

16.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Vienalga vai tas ir regulārs brauciens pie dermatloga, vai pieturēšanās pie vienas un tās pašas skaistuma rutīnas ik dienas, rituāls ir super nozīmīgs, lai uzturētu ādu skaistu.

Skaistums nav tikai viens solis - tie ir vairāki soļi, kas viens otru papildina. Kad tu atrodi savu maģisko kombināciju, paliec pie tās.

Komentēt

17.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Tāpat kā vitamīnu dzeršana vai roku mazgāšana, arī ādas kopšanā vajadzētu domāt par nākotni.

Ādas kopšanas rutīna, kas domā par nākotni un to, kas notiek šobrīd, ir ideāla. Parunā ar savu dermatologu vai kosmetologu, kā to panākt.

Komentēt

18.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Maskas ir daļa jebkuras skaistas ādas īpašnieces rutīnā. Keita Blanšeta tās ir lietojusi tik daudz, ka reizēm izklīst no mājas ar kādu no tām. "Ziniet kā tas ir, kad kaut ko esi darījis ļoti ilgi un tas vienkārši kļūst par ieradumu? Tu pat vairs nepamani, ka tā ir jocīga lieta, ko darīt," viņa saka.

Izmanto maskas, kurās ir sastāvdaļas, kas vislabāk palīdzēs tieši tavam ādas tipam, un izmanto tās rotācijas kārtībā.

Komentēt

19.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Iegūt labu ādu ne vienmēr nozīmē ārstēt pašu ādu. Reizēm var konsultēties ar ārstniecības augu speciālistiem. Tie var arī atrisināt ar hormonālajiem traucējumiem izraisītās ādas problēmas.

Ja tomēr vairāk uzticies klaiskajai medicīnai, iespējams ir vērts parunāt ar savu ginekologu, ja tev ir aizdomas par hormonu disbalansu.


Citas dāmas ādas kopšanai izmanto sausās birstēšanās metodi - ne tikai ķermenim, bet arī sejai. 
Komentēt

20.  

20 noslēpumi no perfektas ādas īpašniecēm. Visiem vecumiem!
Kembela saka, ka viņai nav skaistuma noslēpuma, bet tad viņa atklāj savus veselīgos ikdienas ieradumus: viņa ir vegāns, kas sāk dienu ar mango, melleņu un spinātu smūtīju, nelieto apstrādātu pārtiku un pērk organiskus augļus un dārzeņus vietējā zemnieku tirdziņā. Viņa uz pusslodzi pasniedz jogu un ikdienā praktizē sarežģītu jogas formu. Tāpat viņa guļ septiņas vai vairāk stundas katru nakti. Visi šie veselīgā dzīvesveida punkti nenoliedzami palīdz Kembelas ādai izskatīties lieliski.

Regulārs miegs optimizē dabīgo cilvēka augšanas hormona izdalīšanos, kas piedalās šūnu darbībā un kolagēna veidošanā. Vingrojumi uzlabo asinsriti un palīdz barības vielām nonākt ādā.

Tādas aktiviātes kā joga un meditācija palīdz mazināt stresu, kas samazina stresa hormonu izdalīšanos, kas pasliktina tādas problēmas kā akne, ekzēma un rozācija. Regulāra meditācija var pat uzlabot ārstēšanu. Kādā pētījumā, cilvēki ar psoriāzi (slimību, kas izraisa plēkšņainu, niezošu ādu) klausījās meditācijas ierakstus, kamēr saņēma ultravioletās gaismas procedūru. Rezultātā dzīšana notika četras reizes ātrāk nekā tiem, kas nemeditēja. 

Noslēgumā: burvīgas ādas noslēpums ir zinātnes, saprātīguma, veselīgu ieradumu un vienkāršas ādas kopšanas rutīnas mikslis.

Ja tu par sevi rūpējies, tad tava āda to parādīs. Dzīvo spīdošu dzīvi un tava seja tev sekos.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru