PASĀKUMS: Videi draudzīgi piknika piederumi. Bezmaksas radošās darbnīcas!

Komentēt

Atsakies no plastmasas piederumiem un uztaisi tos savām rokām no videi draudzīgiem materiāliem!


homo ecos: organizē bezmaksas radošās piknika piederumu darbnīcas 19.jūnijā, 18.00-22.00, D27, Dzirnavu ielā 27, Rīgā.

Lai vasaras pasākumi būt vienreizīgi, nevis vienreizēji, aicinām atteikties no plastmasas piederumu lietošanas piknikos un veidot tos savām rokām no videi draudzīgiem materiāliem!

Dodoties piknikā vai rīkojot dārzasvētkus, vieglu roku mēdzam izmantot dažādus veinreizējus platmasas piederumus. Nereti pēc tam redzam tos mētājamies ezermalās vai ceļmalas grāvjos. Plastmasas ražošanā tiek izmantota nafta, kas ir neatjaunīgs dabas resurss, turklāt Latvijā ne visus plastmasas veidus pārstrādā, līdz ar to liela daļa vienreizlietojamo trauku nonāk apglābāšanai poligonos.

Kā izgatavot piknika piederumus savām rokām? Piedalies piecās radošās darbnīcās un apgūsti prasmes, kuras tev noderēs arī turpmāk.

Glāžu darbnīca kopā ar stikla mākslinieci Marta Ģibiete. Ņem līdzi tukšas vīna, alus, limonādes pudeles, bet pirms tam no tām notīri etiķetes. 

Paklāju darbnīca kopā ara tekstilmākslinieci Annele Slišāne. Paklāju darināšanai ņem līdzi nevajadzīgus t-kreklus vai citu "staipīgu" apģērbu.

Bišu vaska drānu darbnīca uzkodu iepakošanai vai ēdiena trauku apklāšanai. Ņem līdzi plānus kokvilnas vai lina auduma atgriezumus.

Tīkliņu siešanas darbnīcā varēs iemācīties no striķiem sasiet stilīgu somu mantām. Ņem līdzi neslīdošu, izturīgu, vismaz 15 m garu auklu. 

Piknika kastes izgatavošanas darbīca ērtai dažādu priekšmetu pārnešanai. Ņem līdzi kartona kasti un audumu, ar kuru vēlies to izklāt.

Nāc uz darbnīcām arī tad, ja minētos izejmateriālus nevari sarūpēt. Par tiem gādās homo ecos:.

Dalība pasākumā ir bez maksas. 

Vienreizīgo pasākumu vadīs Mārtiņš Kozlovskis, vakarā noslēgumā dzīvā mūzika.

Piesakies pasākumam Facebook, lai neaizmirstas.

Pasākums tiek orgainzēts Estonia - Latvia Programme 2014. - 2020. projekta “Zaļie pasākumi - sabiedrības zināšanu paplašināšana resursu taupībā un atkritumu samazināšanā Igaunijas un Latvijas publiskajos pasākumos” ietvaros sadarbībā ar Eesti Roheline Liikumine un Tartu loodusmaja.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru