18 izpalīdzīgi triki visiem, kuriem jaunas kurpes sagādā sāpes un ciešanas

Komentēt

Nav svarīgi, vai tā ir berze, spiešana vai jau esošas tulznas uz kājām - mums ir ieteikumi, kā no tā visa atbrīvoties.

1. Zeķu bumbiņas apavos.

Zeķu bumbiņas apavos.
Paņem vairākus zeķu pārus, sarullē tos bumbiņās un ieliec uz nakti kurpēs. Sajūta pēc tam būs nedaudz vieglāka.
Komentēt

2. Stiepšana ar aukstuma palīdzību.

Stiepšana ar aukstuma palīdzību.
Paņem aiztaisāmus polietilēna maisiņus, ielej tajos ūdeni, atstājot nedaudz brīvas vietas. Pēc tam ieliec kurpē, ļaujot maisiem ieņemt kurpes formu. Apavus uz pāris stundām ievieto saldētavā. Pēc izņemšanas nemēģini uzreiz izņemt sasalušos maisus, pagaidi vismaz 20 minūtes.

Ieteicams šo metodi neizmantot uz dārgiem apaviem.
Komentēt

3. Vecā avīžu metode

Vecā avīžu metode
Saburzi avīzi un ieliec to kurpēs tik daudz, cik vien pietiek vietas. Uzmanīgi vēro, lai papīrs neizstaipītu kurpi tik ļoti, ka tā redzami deformējas jau pašā sākumā. Tad ņem to ārā un sāc visu no sākuma.
Komentēt

4. Biezas zeķes un matu žāvētājs.

Biezas zeķes un matu žāvētājs.
Uzvelc kājās pēc iespējas biezāku zeķi, bet tā, lai kāja derētu apavos. Pēc tam matu žāvētāju pavērs pret purngalu un sāc pūst silto gaisu, bet kurpes iekšpusē sparīgi mēģini kustināt kāju pirkstus.
Komentēt

5. Nedaudz "piedzirdi" apavus ar alkoholu

Nedaudz "piedzirdi" apavus ar alkoholu
Sajauc degvīnu ar ūdeni (attiecībā 1:1) un iepildi izsmidzināmā pudelē. Pēc tam šķidrumu iesmidzini apavu iekšpusē un pavalkā tos aptuveni 15-20 minūtes. Tā kā alkohols izžūst ātri, nekavējies ar kurpju ievalkāšanu.
Komentēt

6. Izmanto bēbīšu pūderi

Izmanto bēbīšu pūderi
Šo metodi vislabāk izmantot apaviem, kurus nēsā bez zeķēm. Ieber apavos nelielu daudzumu un viegli ieberzē to. Tas remdēs kāju berzēšanos.
Komentēt

7. Izveido savu zolii

Izveido savu zolii
Izvēlies biezu, neslīdošu auduma gabalu un izgriez trafaretu, kuru pēc tam ievietot apavu zolēs. Tas palīdzēs izvairīties no jauno kurpju slīdēšanas un pirkstu spiešanas.
Komentēt

8. Mīkstini apavu stingrās siksnas

Mīkstini apavu stingrās siksnas
Ja zini, ka kurpju siksnas berzīs tavu ādu, nelīmē plāksteri uz sevis, bet gan uzreiz kurpēs. Nebūs jāuztraucas, vai tas nenolips nost un, galu galā, tomēr nesaberzīs visu kāju.
Komentēt

9. Skriešanas apavus sien šādi

Skriešanas apavus sien šādi
Ja tavā skapī atrodas jauni skriešanas apavi, kurus vēlies izmēģināt pēc iespējas ātrāk, ievelc tajos šnorus tā, kā parādīts attēlā. Skriešana būs ērtāka un svaigās botas nespiedīs kājas.
Komentēt

10. Padari tos ūdensizturīgus

Padari tos ūdensizturīgus
Nav noslēpums, ka mitri apavi kājas berž daudz vairāk, tāpēc ir vērts no šī riska izvairīties. Iegādājies bišu vasku un kārtīgi iesmērē jaunajos apavos. Pēc tam izžāvē tā paliekas ar fēnu un dodies ielās.
Komentēt

11. Dodies kurpju medībās vakara stundās

Dodies kurpju medībās vakara stundās
Pēdas dienas otrajā pusē var būt vairāk uztūkušas un līdz ar to kļūt nedaudz lielākas/platākas. Ja uz veikalu pēc kārota apavu pāra dosies vakarā, visticamāk izvēlēsies ērtāko preci. Līdz ar to būs lielāka iespēja atrast īsto un vienīgo pāri, kas sagādās vismazāk problēmu ar ienēsāšanu.
Komentēt

12. Slidīgām zolēm izmanto vīli vai smilšpapīru

Slidīgām zolēm izmanto vīli vai smilšpapīru
Ja jaunais kurpju pāris liek pārvietoties kā pingvīnam pa ledu, ņem palīgā parastu vīli vai smilšpapīru. Pāris reižu paberzē to pret zoli, un iešana turpmāk būs vismaz nedaudz vieglāka.
Komentēt

13. Palīglīdzekļi cimperlīgām ādas kurpēm

Palīglīdzekļi cimperlīgām ādas kurpēm
Iegādājoties ādas apavus, pajautā pārdevējai par to kopšanas līdzekļiem. Lai nebūtu jābojā dārgi ādas apavi, labāk izmantot profesionālus izstiepšanas līdzekļus, nevis tautas metodes.
Komentēt

14. Padari ciešās laiviņas nedaudz ērtākas

Padari ciešās laiviņas nedaudz ērtākas
Paņem parastu dezodorantu un iesmērē papēdī un pirkstos. Tas palīdzēs izvairīties no pušumiem un nepatīkamās berzes.
Komentēt

15. Kā atbrīvot vietu augstos papēžos

Kā atbrīvot vietu augstos papēžos
Vienas no lielākajām sāpēm augstpapēžu apavi sagādā tieši kāju pirkstiem, kad tie stumjas uz kurpju priekšpusi. Izmēģini šo dīvaino, bet efektīvo metodi - aptin medicīnisko skoču vai marli ap otro un trešo pirkstu. Šis triks nedaudz atbrīvos vietu apavu priekšplānā, kas padarīs staigāšanu augstajās kurpēs ērtāku.
Komentēt

16. Kad kurpju siksnas berž vai spiež

Kad kurpju siksnas berž vai spiež
Paņem cietās ziepes vai sveces gabaliņu un viegli ieberzē ar to visas apavu siksnas. Šāda veida kurpes mēdz nepatīkami berzt pat potītes un pēdas augšpusi, tāpēc aizsargājies no pušumiem un tulznām laicīgi.
Komentēt

17. Valkā tās pa mājām.

Valkā tās pa mājām.
Ja citām metodēm nav laika vai gribēšanas, vienkārši panēsā pāris reižu jaunos apavus pa mājām, piemēram, gatavojot maltīti vai uzkopjot mitekli. Nebūs tik efektīvi, cik iepriekš minētie paņēmieni, bet kurpes vismaz tik traki vairs nespiedīs.
Komentēt

18. Ja nekas vairs nelīdz, ārstē kājas tējas vanniņā

Ja nekas vairs nelīdz, ārstē kājas tējas vanniņā
Zaļā tēja mīkstinās pušumus un atsvaidzinās sāpošās kājas. iemet karstā bļodā pāris tējas lapiņas vai maisiņus un 20 minūtes paplunčā kājas.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru