42 skaistas Latvijā ražotas rotas dažādām gaumēm. Lielais saraksts!

56 komentāri

Koši talanti visām gaumēm. No kiča līdz klasikai.

1. YAYOI

YAYOI YAYOI
YAYOI ir izteiksmīgs un ekstravagants rotaslietu zīmols, kuru 2013. gadā dibināja Jevgēnija Dorošenko.
1 komentārs

2. Soulstones by Agnese Zeltina

Soulstones by Agnese Zeltina
Soulstones by Agnese Zeltina, kā jau nosaukums pasaka priekšā, ir Agneses Zeltiņas rotaslietu zīmols, un tā iedvesmai kalpojusi Itālijas saule.
3 komentāri

3. Rozenthal Ceramics

Rozenthal Ceramics
Keramiķe Madara Rozentāle veido oriģinālus un vienreizējus porcelāna auskarus ar zelta emaljas pārklājumu. Viņas lapā apskatāmi arī citi viņas darbi.
1 komentārs

4. Alise Tālberga

Alise Tālberga
Metālmāksliniece Alise Tālberga popularitāti ir iemantojusi ar krustiņiem "Happy Go Lucky", kas ir mazas, smaidīgas cilvēciņu figūras. Šobrīd māksliniece papildina savu darbu klāstu ar dabas motīvu pielietojumu gredzenos un brošās.
Komentēt

5. Nela Strange Gems

Nela Strange Gems
Nela Strange Gems ir rotaslietu zīmols, kas izmanto dabīgus dārgakmeņus, Swarovski kristālus, dabīgo ādu un virvju elemantus.
4 komentāri

6. PMlooks

PMlooks
PMlooks piedāvā ekstravagantas rotaslietas ar dabīgajiem akmeņiem. Sievietēm ar košu personību.
Komentēt

7. K RYN

K RYN
K RYN autore ir Karina Kocejva, kas absolvējusi Florences juvelierizstrādājumu skolu. Savu zīmolu izveidoja 2015. gadā, pēc tam kad Rīgā atvēra savu darbnīcu un sāka pieņemt pasūtījumus.
Komentēt

8. Sofia Riga

Sofia Riga
Sofia Riga - rotas ar novatorisku dizainu. Tā ir rotu studija kurā apvienojušies rotu mākslinieki un juvelieri, lai radītu skaistas un ilgmūžigas lietas.
Komentēt

9. RIPA

RIPA
RIPA ir mākslinieka Pētera Ripas zīmols, kas piedāvā laikmetīgu, smalku dizainu ar augstākā līmeņa dārgakmeņiem.
Komentēt

10. Anita Sondore

Anita Sondore
Anita Sondore zīmolu radījusi juveliere Anita Savicka. Mūsdienās joprojām ir retums, kad sieviete strādā par juvelierizstrādājumu dizaineri. Savas iemaņas Anita ieguvusi Ermini studijā Romā, Auzera Juvelierizstrādājumu centrā un pie parīziešu zīmola Van Cleef & Arpels.
Komentēt

11. VERBA

VERBA
VERBA (no latīņu val. vārdi) ir latviešu dizaneres Annas Faniginas izveidots zīmols. Vārdi ir galvenais iedvesmas avots, un katrā rotā ir iestrādāts tests latīniski.
2 komentāri

12. Glass Muse

Glass Muse
Glass Muse ir izveidots 2012.gadā, kad apvienojās izcili Latvijas stikla mākslinieki, lai radītu provokatīvu un daudzfunkcionālu zīmolu. Glass Muse darbojas 5 stikla dizaina virzienos, tajā skaitā arī rotu dizainā.
Viņu rotaslietās apvienota elegance, izsmalcinātība un materiālu dažādība.

2 komentāri

13. ROOM 88

ROOM 88
ROOM 88 ir dizaineres Lidijas Hlinovas zīmols. Šobrīd viņa strādā pie savas pirmās kolekcijas, kas tiks izgatavota no zelta un sudraba.
Komentēt

14. Madara Keidža Jewelry

Madara Keidža Jewelry
Madara Keidža ir jauna māksliniece ar ļoti izkoptu minimālisma stilu. Rotās izmanto sudrabu un jūras izskalotus koka gabaliņus.
Komentēt

15. Aldis Lorencs

Aldis Lorencs
Aldis Lorencs iedvesmojies no apļa, kvadrāta, trijstūra. Darbi ir veidoti sudrabā, zeltā, palādijā un platīnā.
Komentēt

16. Guntis Lauders

Guntis Lauders
Guntis Lauders kā pamatmateriālu, radot rotas, izvēlas sudrabu, kas lieliski kalpo arī dažādu mītisku dzīvo radību atliešanai. Tas tiek kombinēts ar dažādiem eksotiskiem materiāliem –  melnkoku, mamuta ilkni, koraļļiem, kokosa mizu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.
3 komentāri

17. Māris Šustiņš

Māris Šustiņš
Māris Šustiņš ir Rīgas Dizaina Mākslas vidusskolas Metāla nodaļas vadītājs. Viņš ir viens no romantiskākajiem Latvijas rotu māksliniekiem. Plastiski lējumi sudrabā, retāk zeltā, lieli pusdārgakmeņi, dārgakmeņi, koraļļi, pērles, emalja, patinējumi un zeltījumi.
2 komentāri

18. Valdis Brože

Valdis Brože
Valdis Brože strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Mākslinieka spēks ir darbs ar emalju un spēle ar krāsu intensitāti, savienojot tās pārsteidzošās kombinācijās.
2 komentāri

19. Māris Auniņš

Māris Auniņš
Māris Auniņš ir viens no nedaudziem rotu māksliniekiem Latvijā, kas pats slīpē savām rotām unikālas formas akmeņus (akvamarīnus, topāzus, kvarcus, kalnu kristālus utt). Viņam tuvs Bauhausa skolas virziens arhitektūrā un dizainā: konstruktīvisms, minimālisms, formu tīrība un skaidrība.
Komentēt

20. Jānis Vilks

Jānis Vilks
Jānis Vilks ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un scenogrāfijas nodaļas absolvents. Pēc studijām akadēmijā piedalās Prāgas scenogrāfijas biennālē un saņem GRAND PRIX balvu. Jānis strādā ar zeltu un sudrabu, izmanto tādas tehnoloģijas kā inkrustācija, intālija un kameja.
Komentēt

21. Andris Lauders

Andris Lauders
Andris Lauders veido funkcionālās rotaslietas darinātas no sudraba, izmantojot zelta papildinājumus. Tieši sudraba un zelta kombinējums ir kļuvis par Andra Laudera rotu atpazīstamību. Rotu akcentiem viņš izmanto ne tikai dārgakmeņus un pērles, bet arī neparastākus materiālus – mamuta kaulu, seno laiku monētas, lavu u.c.
3 komentāri

22. Rasma Puspure

Rasma Puspure
Rasma Puspure rada rotas, iedvesmojoties no tā, ko atrod dabā, dažādos ikdienas procesos, objektos vai lietās.
Komentēt

23. Baltu Rotas

Baltu Rotas
Baltu Rotas ir ģimenes uzņēmums, kas piedāvā juvelierizstrādājumus jau vairāk kā 20 gadus. Viņiem pieder savi rotaslietu veikali Latvijā un arī Baltu Rotu muzejs. Šobrīd uzņēmumā strādā 16 cilvēki.
4 komentāri

24. Lraksti

Lraksti
Lraksti autore ir māksliniece Māra Genere. Zīmolu izveidojusi, jo darbs pie piespraudēm ir sava veida meditācija un dzīves sakārtošana. Zīmes nav tikai dekors, estētisks rotājums – to pamatā slēpjas simboli, tautas tradīciju, dzīves un Dieva izpratne, kā arī tautas filozofiskie uzskati.
1 komentārs

25. Buduart

Buduart
Buduart ir ādas aksesuāru zīmols, kas pamatā izgatavo ādas somas, tomēr savā produktu klāstā piedāvā arī rotaslietas.
Komentēt

26. Ledene

Ledene
Ledene ir kārdinoši koši un krāsaini stikla izstrādājumi. Ledene ir par prieku, radošu degsmi, individualitāti un eleganci.
1 komentārs

27. Smuklietas

Smuklietas
Smuklietas ir zīmols, kas rada dažādas skaistas lietas. Smuklietas sevī apvieno unikālu un neparastu dizainu, inovatīvas tehnoloģijas un īpašus risinājumus. Sērija nostaļģija tiem, kas ilgojas pēc Latvijas lata.
3 komentāri

28. EAK

EAK
EAK ir pavisam jauns zīmols, kura autore ir Elizabete Anna Kristapsone. Tas ir smalks roku darbs, kas darināts no pērlītēm caurulītes vai aušanas tehnikā
1 komentārs

29. ELLI rotas

ELLI rotas
ELLI rotas veidotas no mākslīgajiem ziediem, biezos, krāsainos puduros. Piedāvājumā ir kaklarotas un matu stīpiņas.
Komentēt

30. Upes Pērles

Upes Pērles
Upes Pērles piedāvā elegantas un interesantas pērļu rotaslietas. Dizaina līnijas izstrādāšanā tiek iesaistīti mākslinieki, juvelieri un pērļu pīšanas meistari, kas apvieno savu radošumu, pieredzi un prasmes mērķtiecīgā darbā, lai radītu jaunus oriģinālproduktus.
1 komentārs

31. Koka Rota

Koka Rota
Koka Rota piedāvā atraktīvus koka auskarus dažādos populāros simbolos.
Komentēt

32. Artterrace

Artterrace
Artterrace zīmols piedāvā atjautīgus auskaru piedāvājumus, kuros iemūžina emocijas un vidi, kas notvertas fotogrāfijās un gleznās.
Komentēt

33. Amber Sisters

Amber Sisters
Amber Sisters zīmols radīts 2009.gadā. Tā pamatvērtības ir rūpīgs roku darbs, katram izstrādājumam piešķirot māksliniecisko vērtību.
2 komentāri

34. Es mīlu Latviju

Es mīlu Latviju
Es mīlu Latviju piedāvā dažādus interesantus stikla auskariņus.
Komentēt

35. Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca

Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca
Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca tika izveidota 1963.gadā, apvienojot arteļus „Rīgas juvelieris” un „Rīgas gravieris”, kā arī metālgalantērijas fabriku „Gaisma”. Šie uzņēmumi nodarbojās ar juvelierizstrādājumu, zelta, sudraba, un melhiora galda piederumu ražošanu, suvenīru izgatavošanu no citiem metāliem un pulksteņu ražošanu.

1990. gadā rūpnīca kļuva par Latvijas Republikas Valsts uzņēmumu.
Pašreizējā akciju sabiedrība „Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīca” tika izveidota 1997.gadā Valsts Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas privatizācijas rezultātā, pārveidojot valsts uzņēmumu akciju sabiedrībā un vienlaicīgi pārdodot šīs sabiedrības akcijas.
1 komentārs

36. ROTAA

ROTAA
ROTAA rotas katra ir ar savu stāstu, atšķirīgu, individuālu rokrakstu un augsta līmeņa roku darbu, respektējot tehnikas, kas izmantotas gadsimtiem. Rotu radīšana un nēsāšana ir sava veida meditācija un krāsu terapija.
3 komentāri

37. Cita Rota

Cita Rota
Cita Rota ir latviešu dizaina mīļotāju apvienība, kas rotās izmanto senlatviešu zīmes un citus Latvijas un vēsturiskos simbolus, gatavojot oriģinālas latviešu rotas. Uzņēmums cer, ka rotas kalpos kā latviskās identitātes simbols.
1 komentārs

38. Malvine

Malvine
Malvine ir īpaši un oriģināli rokām darināti koncepta aksesuāri un apģērbi. Pilni ar iztēli un spēcīgu raksturu, cilvēkiem, kas vēlas mainīt pasauli.
1 komentārs

39. Keep Shining

Keep Shining
Keep Shining piedāvā rokassprādzes, kuras rotā mūžības koka simbols spēkam un uzņēmībai.
4 komentāri

40. KUT

KUT
KUT ir čaklu roku radītas sudraba rotaslietas. Gūstot iedvesmu vasaras krāšņumā un ziemas baltumā. Latviskais kods, caur individuālu skatījumu.
1 komentārs

41. Jūras Rotas

Jūras Rotas
Jūras Rotas piedāvā rotaslietas, kas gatavotas no jūras izskalotām lietām: dzintariem, akmeņiem, gliemežvākiem, stikliem, pārakmeņojumiem, kokiem un citiem dārgumiem.
1 komentārs

42. Harijs Jākobsons

Harijs Jākobsons
Harijs Jākobsons ir amatniecības kameras diplomēts meistars, kurš aicina bez maksas apmeklēt dzintara darbnīcu un iepazīt dzintara apstrādes procesu, kā arī sajust dzintara maģisko dabu. Uzņēmīgākie var izmēģināt spēkus dzintara apstrādē.
1 komentārs

Vērts izlasīt
Komentāri