15 spēcīgas frāzes, kuras vecākiem vajadzētu teikt bērniem

1 komentārs

Lai bērni būtu drosmīgi, gudri, spēcīgi un veselīgi.


1. Es tevi mīlu.

Reizēm šie vārdi liekas pašsaprotami, bet ir svarīgi tos pateikt skaļi.

2. Tu man patīc.

Tas atšķiras no "Es tevi mīlu", jo tas vairāk pasaka, ka tev bērns patīk kā personībā. Saki abus!

3. Es ar tevi lepojos.

Jau agrā bērnībā cilvēks izjūt vēlmi pēc atzinības un novērtējuma. Tas vienmēr ceļ pašapziņu, kā arī iedrošina mācīties un izzināt pasauli. Bērni var pārdzīvot, ka neattaisno uz sevi liktās cerības un nav perfekti.

4. Piedod.

Ja mēs gribam iemācīt bērniem atvainoties, tad mums ir jārāda paraugs. Vecāki reizēm aizmirst pateikti piedod, kaut arī vajadzētu.

5. Es tev piedodu.

Neviens nav perfekts un mēs visi kļūdāmies. Ir svarīgi pateikt "Es tev piedodu", lai būtu iespējams savstarpējās attiecības virzīt uz priekšu, kā arī iemācīt bērniem nedusmoties uz citiem, kad viņi kļūdās.

6. Pastāsti vairāk, es klausos.

Bērns dalīsies savās emocijās, piedzīvojumos un idejās, un tu vairāk uzzināsi par viņa iekšējo pasauli. Tāpat arī tas parāda, ka tev rūp un esi ieinteresēts viņa dzīvē.

7. Šī ir tava atbildība.

Ir svarīgi jau agri iemācīt atbildības sajūtu. Protams, sāc ar mazām lietām, bet pieradini bērnu pie sajūtas, ka ir lietas, par kurām viņam ir jāatbild. Tas arī iemācīs būt patstāvīgākam un rēķināties ar sekām.

8. Tu to vari.

Iedrošinājums un ticība spēkiem ir ārkārtīgi būtiska, jo tikai ar to var uzsākt jaunas lietas un sasniegt tajās vairāk.

9. Tu ātri mācies.

Mācīšanās ir dabiska, un bērns to uztver kā spēli. Tas ko tu viņam saki, parādīsies arī vēlāk viņu attieksmē pret mācīšanos, kad tas var būt grūti un nogurdinoši.

10. Paldies.

Vienkārša pieklājība ir cieņas izrādīšana. Tā ir ārkārtīgi svarīga vēlāk, tāpēc to vislabāk sākt mācīt no agra vecuma.

11. Sarunāsim tā...

Kad ir norunāti kādi pamatnoteikumi, ir daudz vieglāk komunicēt ģimenē. Kad parādīsies strīdīgas situācijas, tās būs daudz vieglāk atrisināt.

12. Palasīsim grāmatu.

Priekšā lasīšana dod daudz labumu. Tā palīdz attīstīt bērniem prasmes, kas velāk noderēs dzīvē. Tā bagātinās jūsu attiecības un vairos patiku pret mācīšanos. Un grāmatas sniedz lielisku ieskatu pasaulē - cilvēkiem, vietām un idejām.

13. Ko tu par to domā?

Prasot pēc ieguldījuma un dodot bērnam iespēju piedalīties ģimene sarunās un lēmumos, ļauj viņam praktizēt lēmumu pieņemšanu un atbildību, kas seko pēc tam. Izklāstīt savas domas un jautāt, ko domā citi, ir viena no pamatprasmēm, kura tiks izmantota visu mūžu.

14. Jā.

Parāk bieži vecāki gaida, kad atkal tiks nogāzts kāds pods vai "nē" izmanto kā automātisku atbildi. Ja tā vietā izveido virkni ar "jā", tad arī "nē" vajadzēs teikt retāk.

15. Es par tevi domāju, kad neesam kopā.

Nostiprini bērnā pārliecību, ka viņš tev ir ļoti svarīgs un nozīmīgs.

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri