14 padomi, kā samazināt komunālo pakalpojumu rēķinus

2 komentāri

Efektīvi ikdienas sīkumi, kas ietaupīs tavu naudu.

1. Ej 3 minūšu dušā

Ej 3 minūšu dušā
Dušas patērē mazāk ūdens nekā vannas, bet tikai tad, ja tās ir saprātīgi ilgas. Izmanto ūdens izturīgu taimeri, lai padarītu šo uzdevumu vieglāku un neaizmirstos siltā ūdens apskāvienos. Vari arī uzlikt savu mīļāko dziesmu, kas ir ap 3 minūšu gara un iekļauties tās garumā. Tā no rīta tev būs arī vairāk laika citām lietām.
Komentēt

2. Kāpēc pirkt 1500 baterijas, ja var nopirkt vienu?

Kāpēc pirkt 1500 baterijas, ja var nopirkt vienu?
Lādējamās baterijas iespējams uzladēt pat 1500 reizes. Mazāk iztērētas naudas un planētas resursu. Turklāt, tukšās baterijas vienmēr maisās pa plauktiņiem un atvilktnēm, kamēr beidzot kāds atcerās tās paņemt līdzi un nodot speciālajos punktos. Tātad arī kārtīgāka māja!
Komentēt

3. Kad tīri zobus, ielej ūdeni glāzītē

Kad tīri zobus, ielej ūdeni glāzītē
Neatstāj krānu atvērtu, kamēr tīri zobus vai skujies. Minūtes laikā tiek iztērēti līdz pat 6l ūdens. Kāpēc gan izniekot ūdeni un maksāt par to, kas vienkārši notek kanalizācijā.. Atceries pie izlietnes nolikt glāzīti ar ūdeni, ar ko izskalot muti pēc zobu tīrīšanas.
Komentēt

4. Izmanto sadalītāju ar izslēgšanas slēdzi

Izmanto sadalītāju ar izslēgšanas slēdzi
Pat ja televizors un cita tehnika ir izslēgta, bet pieslēgta strāvai, tā tomēr patērē elektrību. Izmanto sadalītājus ar izslēgšanas slēdzi, lai uzreiz atvienotu visu tehniku no strāvas un ietaupītu naudu savos elektrības rēķinos. Ja viena mēneša laikā varbūt tik lielu starpību nejutīsi, tad gada laikā ar šo triku tu vari ietaupīt pat 40 eiro.
Komentēt

5. Mazgā drēbes 30ºC

Mazgā drēbes 30ºC
Samazini elektroenerģijas patēriņu, mazgājot drēbes 30ºC. Piepildi visu veļas mašīnas tilpumu, lai katru mazģāšanas reizi izmanto pilnībā.
Komentēt

6. Lieto LED spuldzes

Lieto LED spuldzes
LED spuldzes patērē līdz pat 85% mazāk elektrības nekā kvēlspuldzes. Kāda tā ir elektrības ekonomija!

Vai zināji, ka LED spuldzes kalpo vismaz 7 gadus? Parastā kvēlspuldze pa to laiku būtu jānomaina 60 reizes. Dzīve ir pārāk īsa, lai krāmētos ap spuldzītēm!

Turklāt paskaties uz teorētiskajiem aprēķiniem:

14 padomi, kā samazināt komunālo pakalpojumu rēķinus ledspuldzes.lv

7. Pakarini valkātās drēbes

Pakarini valkātās drēbes
Pēc valkāšanas drēbes pakarini, lai tās izvēdinās. Šādi tās ilgāk būs svaigas un retāk vajadzēs mazgāt. Iekonomēsi gan ūdeni, gan elektrību un veļas pulveri, kā arī savu vērtīgo laiku, kuru patērētu tās mazgājot.
Komentēt

8. Nosiltini logus, durvis un grīdas

Nosiltini logus, durvis un grīdas
Lai samazinātu siltuma zudumus, uzliec jaunas blīves logu un druvju ailēs, kā arī aiztaisi ciet spraugas grīdās un pieliec grīdas līstes, ja gadījumā tādas nav. Arī paklāji neļaus zaudēt siltumu un palutinās tavas pēdas.
Komentēt

9. Pieliec oderētus aizkarus

Pieliec oderētus aizkarus
Saglabā istabas vasarā vēsas un ziemā siltas, pieliekot aizkarus ar oderi. Tie padarīs istabu tumšāku un labāk bloķēs saules starus, bet ziemā neļaus situmam pazust pa logu.
Komentēt

10. Manuālais mikseris

Manuālais mikseris
Vai atceries šo mazulīti? Kāpēc tērēt daudz naudas elektriskajiem mikseriem, ja var iegādāties šādu! Tam nebūs nepieciešama elektrība, tātat arī nebūs lieku kaitinošu vadu. Jaunākie modeļi pat piedāvā dažādus ātrumus.
Komentēt

11. Mazgā traukus bļodā

Mazgā traukus bļodā
Samazini ūdens patēriņu, ieliekot izlietnē bļodu vai aiztaisot izlietni ar korķi. Nomazgā traukus satecinātajā ūdenī un noskalo putas pēc tam.
Komentēt

12. Ekonomē elektību vienmēr izslēdzot gaismu

Ekonomē elektību vienmēr izslēdzot gaismu
Gaismas izslēgšana, pat uz dažām sekundēm, patērē mazāk elektrības, nekā spuldzēm būs nepieciešams, lai atkal ieslēgtos, un tas attiecas uz jebkura veida spuldzēm.

Mazās telpās var noderēt gaismas sensoru lampas, kas reaģē uz kustību vai pieskārieniem, un izslēdzas 30 sekundēs.
1 komentārs

13. Apsver trauku mazgājamās mašīnas iegādi

Apsver trauku mazgājamās mašīnas iegādi
Ja mājās dzīvo daudz cilvēku, tad trauki tiek sasmērēti vienā laidā. Vislabākais un ekonomiskākais risinājums tad ir trauku mazgājamā mašīna. Samazināsies ūdens patēriņš, un tas ir higiēniskāks trauku mazgāšanas veids. Saudzē savas rokas un laiku.
Komentēt

14. Neliec ledusskapi blakus plītij

Neliec ledusskapi blakus plītij
Labāk ir ledusskapi novietot tālāk no plīts, jo citādi tas patērēs vairāk enerģijas dzesēšanai.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri