10 produkti no tavas virtuves, kas palīdzēs bojātiem matiem. Elementāri un dabīgi!

Komentēt

Lai atjaunotu bojātus matus, nav jāskrien pēc dārgām maskām. Lieliski noderēs produkti, kas tev jau ir mājās.

1. Avokado

Avokado
Sajauc nomizotu un saspiestu avokado ar vienu olu, ieklāj masu slapjos matos. Pēc 20 minūtēm vairākas reizes matus izskalo. Bojātiem matiem procedūra jāatkārto reizi nedēļā, veseliem - reizi mēnesī.
Kas šeit labs: avokado ir pilni ar vitamīniem, taukskābēm un minerālvielām, kas baros matus un piešķirs tiem spīdumu.
Komentēt

2. Sviests

Sviests
Iemasē mīkstu sviestu sausos matos, tad liec galvā dušas cepurīti uz 30 minūtēm. Pēc tam izmazgā ar šampūnu.
Kas šeit labs: sviests ne tikai piešķirs brīnišķīgu spīdumu, bet arī palīdzēs atkopties trausliem matiem, kas bieži lūst.
Komentēt

3. Olīveļļa

Olīveļļa
Uzsildi (bet nevāri) pusi krūzes olīveļļas, un tad to iemasē matos. Liec galvā dušas cepurīti, un turi 45 minūtes. Tad mazgā matus ar šampūnu.
Kas šeit labs: olīveļļa mitrina matus, lai tie izskatītos veselīgi un vairs nebūtu sausi.
Komentēt

4. Tēja

Tēja
Kad mati ir izmazgāti, kārtīgi pārlej tiem pāri siltu tēju, un ar ūdeni tos pēc tam vairs neskalo.
Kas šeit labs: tēja matiem agriezīs dabīgo spīdumu. Bonuss - tā var palīdzēt izcelt un bagātināt krāsu. Tāpēc blondīnēm derēs, piemēram, kumelīšu tēja, savukārt brunetēm jāizmanto kāda no melnajām tējām.
Komentēt

5. Ābolu etiķis

Ābolu etiķis
Sajauc vienu tējkaroti ābolu etiķa ar 2 ēdamkarotēm olīveļļas un 3 olu baltumiem. Šo masu ieklāj matos, un liec virsū dušas cepurīti uz 30 minūtēm. Pēc tam matus mazgā ar šampūnu.
Kas šeit labs: ābolu etiķis bojātajos matos atgriezīs mīkstumu un viegluma sajūtu.
Komentēt

6. Olas

Olas
Sajauc vienu olu ar nelielu daudzumu šampūna, tad šo masu ieklāj matos kā parasti to dari ar šampūnu. Pirms skalošanas atstāj to iesūkties uz 5 minūtēm. 
Kas šeit labs: šī maska taviem matiem dos tik ļoti vajadzīgo proteīnu.
Komentēt

7. Medus

Medus
Vienu ēdamkaroti medus sajauc ar divām ēdamkarotēm kādas eļļas, uzsildi. Klāj matos, liec galvā dušas cepurīti uz 30 minūtēm. Tad skalo ar šampūnu.
Kas šeit labs: medus lieliski mitrina matus un galvas ādu, tāpēc palīdzēs, ja ir sausa, kairināta āda vai blaugznas. Tas ir antibakteriāls līdzeklis, kas ne tikai mitrinās, bet arī stiprinās matus.
Komentēt

8. Ķirbis

Ķirbis
Samikserē ķirbi (apmēram glāze sagrieztu ķirbja gabaliņu) ar 1/4 daļu glāzes kokosriekstu eļļas un 2 ēdamkarotēm medus. Ieklāj masu mitros matus, un zem dušas cepurītes turi 30 minūtes. Tad ar šampūnu skalo ārā.
Kas šeit labs: ķirbī ir daudz dažādu vitamīnu, kuri palīdz mitrināt matus, un tajā ir kālijs, kas veicina matu augšanu.
Komentēt

9. Banāns

Banāns
Samikserē divus nogatavojušos banānus ar pusi glāzes medus un pusi glāzes olīveļļas, klāj masu matos uz 10 minūtēm. Pēc tam skalo ar šampūnu.
Kas šeit labs: banāns nomierina kairinātu, niezošu galvas ādu un lieliski mitrina matus.
Komentēt

10. Organiskās eļļas

Organiskās eļļas
Lieliska un dabīga matu maska ir arī veikalos nopērkamās organiskās eļļas - mandeļu, jojobas, kokosriekstu. Eļļu ieklāj matos, uz galvas uzliec dvieli un pēc 30 minūtēm ar šampūnu skalo ārā.
Kas šeit labs: šīm eļļām piemīt reģenerējošas īpašības, kas matiem atgriezīs veselīgu izskatu, tie kļūs viegli ķemmējami, spīdīgi un mīksti. Jojobas eļļa lieliski palīdzēs arī tad, ja ir blaugznas.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru