20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

1 komentārs

Visus produktus atradīsi savā virtuvē. Kop matus dabīgi!

1.  

20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

2.  

20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

3.  

20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

4.  

20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

5.  

20 paštaisītas matu maskas skaistiem, veseliem un gariem matiem

KO MATIEM SNIEGS DAŽĀDI PRODUKTI

Olas - visiem matu tipiem

Jēla ola ir pilna ar visu, kas nepieciešams skaistiem matiem. Dzeltenums ir bagāts ar taukskābēm un proteīniem, kas dabīgi mitrina, kamēr baltums satur baktērijas ēdošus enzīmus, tā atbrīvojot matus no liekas taukainības.

Lietošana: Normāliem matiem, izmanto visu olu, lai kondicionētu matus. Lieto baltumu, lai attīrītu taukainus matus, bet dzeltenumus, lai mitrinātu sausus, vājus matus. Izmanto 1/2 glāzi nepeciešamās olas daļas tīros, mitros matos. Ja nepieciešams vairāk, lai nosegtu visu galvas ādu un matus, tad izmanto papildus daudzumu. Atstāj matos 20 minūtes, izskalo ar vēsu ūdeni (lai ola nesavārītos) un izmazgā ar šampūnu. Visas olas un tikai dzeltenuma maskas lietojamas tikai reizi mēnesī, tikai baltuma maskas var lietot reizi divās nedēļās.

Piena produkti - nespodriem matiem

Ieveidošanas produkti un gaisa piesārņojums var atstāt uz matiem kārtiņu, kas sausina un padara matus nespodrus. Piena produkti, piemēram, krējums un jogurts bez piedevām, var to labot. Pienskābe noņem netīrumus, bet piena tauki matus mitrina.

Lietošana: Iemasē 1/2 glāzi krējuma vai jogurta mitros matos un ļauj iedarboties 20 minūtes. Izskalo ar siltu ūdeni, pēc tam vēsu, un tad izmazgā ar šampūnu. Masku var uzklāt reizi divās nedēļās.

Citrona sula - pret blaugznām

Lai cīnītos pret sausu galvas ādu, niezi un blaugznām, ko izraisa stress, nepārdomāts uzturs, klimats, izmēģini citrona sulu un olīveļļu. Citronskābe palīdzēs atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām, bet olīveļļa mitrinās galvas ādu.

Lietošana: Sajauc 2 ēdamkarotes svaigas citronu sulas, 2 ēdamkarotes olīveļļas un 2 ēdamkarotes ūdens un iemasē mitrā galvas ādā. Ļauj iedarboties 20 minūtes un tad izskalo un izmazgā matus ar šampūnu. Masku vari izmantot katru otro nedēļu.

Alus - matu kuplumam

Piešķir matiem apjomu ar alu. Dzēriens satur daudz rauga, kas palīdz pacelt nogurušas matu lokas.

Lietošana: Sajauc 1/2 glāzi (ļauj tam pirms tam nedaudz "atšālēties" pāris stundas) ar vienu tējkaroti vieglas eļļas un jēlu olu. Ieklāj tīros, mitros matos un ļauj 15 minūtes iedarboties, tad izskalo ar vēsu ūdeni. Vari arī "atšālējušos" alu iepūst sausos matos, kad šķidrums izgaro, matos paliek proteīni no kviešiem, iesala un apiņiem, kas stiprina matus. Vari to darīt katru otro nedēļu.

Medus - sausiem matiem

Vienalga, vai mati kļuvuši sausi no cieta ūdens, saules vai matu taisnotāja, medus var palīdzēt. Tas ir dabīgs mitrinātājs, kas piesaista un ieslēdz mitrumu.

Lietošana: Iemasē apmēram 150g medus tīros, mitros matos, ļauj iedarboties 20 minūtes un izskalo ar siltu ūdeni. Vari pievienot 1 vai 2 ēdamkarotes olīveļļas, lai medu padarītu mīkstāku un to būtu vieglāk iemasēt matos. Ja tev ir ārkārtīgi sausi mati, pievieno ar proteīniem bagātu sastāvdaļu, piemēram, avokado vai olas dzeltenumu. Masku vari ielikt reizi mēnesī.

Avokado - pūkainiem matiem

Daudzi skaistuma eksperti dievina avokado un ne tikai, lai barotu bojātus matus. Tā sastāvā ir eļļas, kas ir vieglas un mitrinošas, tāpat kā dabīgās taukvielas, kas izdalās galvas ādā. Tomēr avokado satur arī proteīnus, kas, savienojumā ar šīm eļļām, ir perfekta kombinācija, kas nogludina nepaklausīgus matus.

Lietošana: Saspaidi pusi no avokado un iemasē tīros, mitros matos. Ļauj iedarboties 15 minūtes un tad izskalo. Vari pievienot 1 vai 2 ēdamkarotes mitrinoša produkta, piemēram, krējumu, majonēzi vai olas dzeltenumu. Masku vari lietot reizi divās nedēļās.

Soda - īpaši netīriem, ar matu produktiem pilniem matiem

Soda lieliski attīra matus no produktiem, kas tajos sakrājušies.

Lietošana: Sajauc 1 vai 2 ēdamakarotes sodas ar nelielu daudzumu ūdens, lai iegūtu biezas pastas konsistenci. Iemasē matos un ļauj iedarboties 15 minūtes. Izskalo ar ūdeni un tad izmazgā ar šampūnu. Vari to darīt reizi divās nedēļās. 


Vērts izlasīt
Komentāri