20 neparastas vietas visā pasaulē, kur notikuši sporta pasākumi

Komentēt

Ierastie stadioni vai arēnas nav vajadzīgas, lai izbaudītu mīļāko sportaviedu.

1. Umanakas ledus golfa trase Grenlandē.

Umanakas ledus golfa trase Grenlandē.
Grenlandes pirmā golfa trase darbojas jau kopš 1997. gada un ikgadu šeit tiek rīkots Pasaules čempionāts ledus golfā. Ņemot vērā reljefu un pamatni – ledu – katru gadu trase piedzīvo izmaiņas. Trasē ir svarīgi izmantot citu krāsu bumbiņas, jo ierastās baltās šeit vienkārši ir neiespējami ieraudzīt.

Komentēt

2. Regbijs tuksnesī, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Regbijs tuksnesī, Apvienotajos Arābu Emirātos.
Ziemeļu emirātu lokālais regbija klubs "RAK" vairākus gadus savas oficiālās spēles aizvadīja uz improvizēta laukuma tuksneša smiltīs. Jāatzīst, ka tā neizskatās pēc patīkamākās vietas un pamatnes, kur krist zemē un cīnīties par bumbu.

20 neparastas vietas visā pasaulē, kur notikuši sporta pasākumi

3. Futbola turnīrs upē, Lielbritānijā.

Futbola turnīrs upē, Lielbritānijā.
Broutonas lokālais futbola klubs katru gadu, tradicionāli gatavojoties sezonai, aizvada spēli vietējā Vindrušas upē, spēlējot pret kluba rezerves un jauniešu komandu. Skatītāji šo pasākumu ir ļoti iecienījuši.

20 neparastas vietas visā pasaulē, kur notikuši sporta pasākumi

4. Kriketa mačs pazemes raktuvēs, Lielbritānijā.

Kriketa mačs pazemes raktuvēs, Lielbritānijā.
2013. gadā divas amatieru komandas no blakus mazpilsētām sacentās, aizvadot kriketa maču 2000 metru zem zemes esošajās slānekļa raktuvēs. Spēles mērķis bija savākt līdzekļus plūdos cietušo pilsētu un lauku atbalstam.

Komentēt

5. Spēles laukums augstu gaisā, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Spēles laukums augstu gaisā, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.
Leģendārās Dubajas viesnīcas "Burj Al Arab" 211 metru augstais helikopteru nolaišanās laukums izmantots kā sporta laukums vairākas reizes. 2005. gadā, gatavojoties "Dubaj Open" turnīram, šeit tenisa maču aizvadīja tenisa leģendas Rodžers Federers un Andrē Agasi.

20 neparastas vietas visā pasaulē, kur notikuši sporta pasākumi
2011. gadā paraugdemonstrējumus 211 metru augstumā veica golfa čempions Rorijs Makilrojs, triecot pāris bumbiņu okeānā.

Komentēt

6. Ekstrēmā slēpošana beisbola stadionā, Bostonā, ASV.

Ekstrēmā slēpošana beisbola stadionā, Bostonā, ASV.
2016. gada ziemā, Bostonas "FenWay Park" stadionā, ne parāk interesanto beisbolu nomainīja freestyle slēpošanas sacensības, pārsteidzot pilno stadionu ar milzu lēcieniem, kūleņiem un citiem iespaidīgiem trikiem.

20 neparastas vietas visā pasaulē, kur notikuši sporta pasākumi

7. "Palio di Siena" sacensības Toskānā, Itālijā.

"Palio di Siena" sacensības Toskānā, Itālijā.
Šīs īpatnējās zirgu skriešanās sacensības norisinās divreiz gadā, Sjēnas pilsētas galvenajā laukumā. Jātnieki veic trīs apļus apkārt skatītājiem lielā atrumā. Pasākums ir viens no vecākajiem un tradīcijām bagātākajiem Eiropā un katru reizi pulcē milzu skatītāju masas.

Komentēt

8. WNBA spēle RadioCity koncertzālē, Ņujorkā, ASV.

WNBA spēle RadioCity koncertzālē, Ņujorkā, ASV.
2004. gadā Sieviešu NBA (WNBA) klubs Ņujorkas "Liberty" pēdejā brīdī bija spiests mainīt arēnu, tāpēc spēli aizvadīja leģendārajā "RadioCity" koncertzālē Ņujorkā. Mačs bija unikāls ar to, ka skatītāji spēli vēroja kā teātra izrādi, tikai no vienas puses un attālāk kā ierasts.

Komentēt

9. Amerikāņu futbola spēle motortrasē, ASV.

Amerikāņu futbola spēle motortrasē, ASV.
ASV ārkārtīgi populārais amerikāņu futbols arī studentu līmenī ir milzīgā cieņā un ar parastajām arēnām ir par šauru. Tāpēc 2016. gadā Bristoles autorasē Virdžīnijas Tehniskā universitāte mērojās spēkiem ar Tenesī universitāti, pulcējot rekordlielu līdzjutēju skaitu – 156 990 fanus.

Komentēt

10. Peldošais stadions Singapūrā.

Peldošais stadions Singapūrā.
Pasaulē lielākais peldošais stadions atrodās Singapūrā. Tas ir pārsteidzoši ietilpīgs – šeit var pulcēties 30 000 līdzjutēju. 10 gadus ilgajā pastāvēšanas periodā stadions piedzīvojis vairākas futbola spēles, neskaitāmus koncertus un 2010. gada Jaunatnes olimpisko spēļu noslēguma ceremoniju.

Komentēt

11. Teniss uz ūdens, Dohā, Katarā.

Teniss uz ūdens, Dohā, Katarā.
2011. gadā, toreizējie pasaules labākie tenisisti Rafels Nadāls un Rodžers Federērs, promotējot gaidāmo turnīru, aizvadīja īsu maču uz ūdens, atrodoties uz peldošās baržas. Objekts turējās zem ūdens, radot ilūziju, ka tenisisti stāv uz ūdens.

Komentēt

12. Slēpošanas čempionāts lielveikalā, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Slēpošanas čempionāts lielveikalā, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.
Dubaija nebeidz pārsteigt. Valstī, kurā temperatūra nenokrīt zemāk par +25, lielveikalā ierīkota slēpošanas trase 85 metru garumā, lai viesstrādnieki un tūristi no Eiropas un ASV sajustos kā mājās. Bet 2017. gadā sperts solis uz priekšu un aizvadīts pirmais čempionāts, pulcējot vairākus desmitus slēpotāju.

Komentēt

13. Restlings Centrālajā stacijā, Ņujorkā, ASV.

Restlings Centrālajā stacijā, Ņujorkā, ASV.
Vienā no Ņujorkas nozīmīgākajiem objektiem – Centrālajā stacijā – 2013. gadā paraugcīņas aizvadīja labākie ASV, Īrānas un Krievijas cīkstoņi. Pasākuma uzdevums bija palielināt sabiedrības interesi par sporta veidu, lai saglabātu tā olimpisko statusu.
Komentēt

14. Skvošs piramīdu pakājē, Kairā, Ēģiptē.

Skvošs piramīdu pakājē, Kairā, Ēģiptē.
Lai popularizētu mazo tenisa brālēnu skvošu, viens no 2016. gada tūres turnīriem tika aizvadīts brīnišķīgā vietā - vien pārdesmit metru no eksotiskajām piramīdām. Pasākumu izbaudīja gan lielais līdzjutēju skaits, gan paši sportisti, kam katru dienu nenākas spēlēt tik leģendārās vietās.

Komentēt

15. Eiropas čempionāta izloze pazemes alās, Slovēnijā.

Eiropas čempionāta izloze pazemes alās, Slovēnijā.
Gatavojoties uzņemt 2013. gada Eiropas čempionātu basketbolā, Slovēnija aizvadīja paraugspēli un čempionāta komandu grupu izlozi vairāku tūkstošu metru garajā Postojnas alu sistēmā. Pasākums tika atzīts par kaut ko unikālu un tika novērtēts visā basketbola sabiedrībā.

Komentēt

16. "Quai 54" turnīrs Parīzē, Francijā.

"Quai 54" turnīrs Parīzē, Francijā.
Augstākā līmeņa ielu basketbols, NBA zvaigznes un labākie hipopa mākslinieki Eifeļa torņa pakājē. Ikgadējais turnīrs ir kļuvis par neatņemamu gan visas pasaules basketbola kultūras sastāvdaļu, gan Parīzes kultūras daļu. Tajā piedalījušās arī komandas no Latvijas, tomēr ne pārāk veiksmīgi.

Komentēt

17. Adidas futzāla parks Tokijā, Japānā.

Adidas futzāla parks Tokijā, Japānā.
Pašā Tokijas sirdī uz lielveikala jumta atrodas nepilna izmēra futbola laukums. Adidas futzāla parks darbojas jau kopš 2001. gada. Ikdienu šeit spēles aizvada gan amatieri, kas pēc darba dienas vēlas izkustēties, gan jauniešu un bērnu komandas, kas aizvada pilnvērtīgus treniņus.

Komentēt

18. Basketbols uz kara kuģa, Sandjego, ASV.

Basketbols uz kara kuģa, Sandjego, ASV.
Milzu karakuģus var izmantot ne tikai okeānā. To 2012. gadā pierādīja Sandjego štata universitātes komanda, aizvadot spēli ar Sirakūzas universitātes komandu. Mačs radīja milzu interesi un to apmeklēja pat toreizējais ASV prezidents Baraks Obama.

Komentēt

19. KHL zvaigžņu spēle sarkanajā laukumā, Maskavā, Krievijā.

KHL zvaigžņu spēle sarkanajā laukumā, Maskavā, Krievijā.
Pirmā KHL zvaigžņu spēle 2009. gadā tika aizvadīta ar vērienu. Hokejisti zem klajas debess, aukstumā, aizvadīja maču Maskavas visikoniskākajā vietā - Sarkanajā laukumā, tieši zem Kremļa logiem.
Komentēt

20. Laukums pie Brīvības pieminekļa, Rīgā, Latvijā.

Laukums pie Brīvības pieminekļa, Rīgā, Latvijā. Renārs Koris
Arī pie mums sacensības regulāri notiek netradiconālās vietās. Populārākā vieta – laukums pie Brīvibas pieminekļa. Šeit notikuši gan "3x3" strītbola turnīri, florbola spēles, bet pēdējais pasākums, kas pulcējis sportistus – 24 stundu futbola maratons.

Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru