Tik tuvu! Mūsu hokeja izlase čempionāta papildlaikā zaudē amerikāņiem

Komentēt

Šī bija viena no skatāmākajām spēlēm šajā čempionātā.

Latvijas hokeja izlase šodien aizvadīja spēli pret apakšgrupas favorītem ASV. Smagā cīņā papildlaikā uzvaru ar 3:2 svinēja ASV izlase. Mūsējiem vārtus guva Uvis Balinskis un Andris Džeriņš. Balinskim tie ir pirmie vārti izlasē.

Mūsējie spēli sāka pārsteidzoši aktīvi un nebaidījas no amerikāņiem, jau pirmajās minutēs nopelnot vairākumu. Tomēr pāris ļoti dīvaini noraidījumi iedzina mūsējos lielajā mazākumā, kas palīdzeja ASV gūt vārtus. Pēc piecām minutēm Latvija atbildi parādā nepalika un guva pirmos vārtus, izlīdzinot rezultātu.

Rezultāts 1:1 noturējās vien piecas minūtes. Skaistā izspēlē Andris Džeriņš vairākumā raidīja atlēkušo ripu ASV izlases vārtos. Interesanti, ka Džeriņš spēlēja zem pretsāpju līdzekļiem, jo mačā pret Dienvidkoreju guva traumu. Bija liela iespēja, ka Džeriņš šovakar uz laukuma nemaz nedosies, tomēr, kā redzams, risks atmaksājās.

Otro periodu abas komandas aizvadīja aktīvi un iesaistījās uzbrukumos, tomēr mūsu izlase vārtus nespēja gūt. Perioda beigās ASV izlīdzināja rezultātu un cīņa par vadību sākas no jauna. Trešā trešdaļa uzsākās abām komandām spēlējot nervozi un saraustīti, spēletāji sāka izjust mača spiredzi un arī līdzjutēji sāka meklēt nervu zāles.

Papildlaiks gan mūsējiem nebija pateicīgs, jau pirmajās minūtēs iedzīvojāmies mazākumā un, diemžēl, zaudējums. Tomēr šo spēli nevar nenovērtēt. Mūsējie izcīnija svarīgu punktu par neizšķirtu pamatlaikā. Tas palielina Latvijas izlases iespējas iekļūt ceturdaļfinālā.