Olimpisko snovborda trasi buvē latviešu kompānija. Latvija var!

1 komentārs

Puiši no tramplīniem Cēsīs nonākši līdz milzu konstrukcijām olimpiskajās spēlēs.


2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles sāksies pēc mazāk kā mēneša, bet pirmie latvieši devušies turp jau tagad. Tā ir Baltic SnowPark Agency komanda, kas Dienvidkorejā būvē olimpisko snovborda trasi. 

Baltic Snowpark Agency
Baltic Snowpark Agency

Komandai tas ir sapņa piepildījums. Pirms dažiem gadiem puiši ar vadītāju Jāni Jansonu priekšgalā pašu spēkiem cēla tramplīnus slēpošanas vietās Cēsu apkārtnē, bet nu veido milzu sniega konstrukcijas pasaules līmeņa pasākumos, nonākot arī līdz olimpiskajām spēlēm. Pirms diviem gadiem puiši smagos apstākļos tagadējās olimpiādes norises vietā būvēja līdzīgu trasi pasaules kausa ietvaros, pabeidzot to trīs stundas pirms oficālo treniņu sākumam, tomēr par spīti tam, organizātori atzina – labāku trasi nav redzējuši. Mēs arī esam pārsteigti – sniega parki izskatās pēc mākslas darbiem. 

26171093_1802396013112696_6611473422372002808_o.jpg
Baltic SnowParkAgency

"Baltic SnowPark Agency" sniega parkus un trases buvē jau 11 gadus, un kopumā izveidojuši 120 dažādus projektus, no kuriem lielākie ir pasaules čempionāts snovbordā, dažādi pasaules kausa posmi, "Red Bull" Playstreets un nu arī olimpiskās spēles.

 

Video par to, kā notiek trases izstrāde no sākuma līdz pašām beigām: 

Foto ieskats Baltic SnowParkAgency darbībā: 

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri