VEF Skolas džeki uz laukuma izskolo amerikāņu basketbola slavenības

Komentēt

Basketbola drāmā Lietuvā iesaistās vefieši.

"VEF Rīga" jauniešu komanda "VEF Skola" aizvadītās brīvdienas un šīs nedēļas sākumu aizvada Lietuvā, kur piedalās "BBB Chalange Games" turnīrā, kura ietvaros sagādāja pirmo zaudējumu ASV basketbola sensāciju Lamelo un Liandželo Bolu komandai "BC Vytautas Prienai".

Kas ir Bolu ģimene un kāpēc tai tiek pievērsta uzmanība?

2017. gada NBA draftā (jauno spēlētāju izvēles ceremonija) ar otro numuru leģendārā Losandželosas "Lakers" komanda izvēlējas jauno saspēles vadītāju Lonzo Balu. Lai gan basketbolists ir gana talantīgs, lielākā uzmanība viņam pievērsta tieši dēļ tēva Lavāra Bola skaļajiem izteicieniem. Lavārs jau pirms drafta paziņoja, ka viņa dēls ir labāks par līgas MVP Stefanu Kariju un ka viņš pat apspēlētu Maiklu Džordanu. Tāpat tēvs aizliedza dēlam noslēgt vairāku miljonu vērtus līgumus ar "Nike" un "Adidas", izveidojot savu zīmolu "Big Baller Brand" jeb BBB. izveidojis realitātes šovu par savu ģimeni. Lonzo ir tikai jaunākais no Lavāra dēliem. Abi pārējie dēli Liandželo (19) un Lamelo (16) kopā ar tēvu no Losandželosas pārvākušies uz mazu pilsētiņu - Prienai, Lietuvas dienvidos.

Ko Lavārs ar dēliem dara Lietuvā?

Šajā rudenī Liandželo, uzsākot mācības un basketbola karjeru Losandželosas universitātē, devās pārbaudes turnīrā Ķīnu, kur iekļuva nepatikšanās, apzogot "Louis Vuitton" veikalu. Sods par zādzību Ķīnā ir smags, tādēļ tēvs Lavars pat izmantoja ASV prezidenta Donalda Trampa palīdzību, lai atbrīvotu dēlu. Pēc Liandželo izslēgšanas no universitātes, Lavārs paziņoja, ka arī jaunākais dēls pārtrauks mācības un viņš pats sāks sagatvošanās kampaņu, lai abi no brāļiem nonāktu NBA. Nopietni basketbola eksperti atzīst, ka Lamelo Bols patiešam ir talantīgs un ar potenciālu spēlēt NBA. Bolu ģimenei pretī nāca necilais Lietuvas basketbola līgas klubs "BC Vytautas Prienai". Protams, šis prieks ģimenei nebija par brīvu, bet nu klubs vairs neuztraucas par bankrota draudiem. Nonākot Lietuvā, brāļi piedzīvoja nelielu kultūršoku, bet Lavārs lietas pārņēma savās rokās. Klubs atteicās no dalības mazsvarīgajā Baltijas basketbola līgā, tā vietā izveidojot "BBB Chalange Games" turnīru, kur Bolu pārstāvētā komanda sacenšās ar citu Eiropas klubu jauniešu komandām, tāpat arī pārējās komandas cīnās viena pret otru, uzvarētājam iegūstot naudas balvu. Lavāra Bola ietekme ir tik liela, ka viņš šajos turnīros iecelts par lietuviešu komandas treneri.

VEF Skola sagādā pirmo zaudējumu Boliem.

"BBB Chalange games" tiek aizvadītas jau no janvāra sākuma, tomēr lietuviešu komanda vēl nebija zaudējusi. Tādējādi tieši vefieši bija pirmie, kuri pārspēj Bolus viņu pašu turnīrā. Spēle norisinājās atrā tempā, kuru lieliski izmantoja mūsu jaunie basketbolisti. Arī otrajā spēlē pret slovēņu komandu mūsējie izcīnīja uzvaru. Bolu gaitām Lietuvā pastiprināti seko gan ASV mediji, gan līdzjutēji, pievēršot uzmanību arī VEF spēlētāja Nikolaja Zotova labajam sniegumam. VEF džeki, atšķirībā no Bolu komandas, spēlējuši arī aizsardzībā un gribējuši uzvarēt, atstājot pretinieku komandu pabērnu lomā.

VIDEO: Intervija ar Bolu brāļiem Lietuvā

 

 

VEF Skola 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru