20 forši Latvijas startapi, ar kuriem tev noteikti jāiepazīstās 2018. gadā

Komentēt

Tagad esam pārliecināti, ka Latvija ir digitālo inovāciju spēkstacija.


Lai arī Latvijā dzīvo teju 2 miljoni cilvēku, daži šo valsti labprāt dēvē par tehnoloģiju lielvalsti. Te ir mājas teju 300 jaunizveidotiem uzņēmumiem, kuri turpina attīstīties ne tikai savas valsts robežās, bet arī citur Eiropā un pat Japānā.

1. Aerones droni

Aerones ir īpašu dronu radītāji. Kompānijas lidaparāti ir spējīgi pārvadāt smagas kravas, pat cilvēkus. Paši autori apgalvo, ka veic eksperimentus, kādus pasaule pirms tam nav redzējusi, piemēram, dronu cīņu ar uguns nelaimēm vai kravas transportēšanu Alpos.

Komentēt

2. Atlas Dynamics droni

Atlas Dynamics ir augstas klases dronu platformas veidotājs. Izmantojot patentētu tehnoloģiju, uzņēmums nodrošina lietotājus ar vērtīgiem datiem. 

Komentēt

3. CastPrint 3D drukas ģipši

CastPrint nodarbojas ar radoši izstrādātiem 3D drukas materiāliem, kas pašlaik tiek izmantoti slimnīcās. Uzņēmumu dibinājis Jānis Oliņš, Matijs Babris un Sigvards Krongorns. CastPrint pilnībā integrējas slimnīcu darbplūsmā un ļauj mediķiem ietaupīt vismaz 15% sava laika brīžos, kad jārisina kaulu lūzumu gadījumi.


Komentēt

4. Cenos platforma

Cenos platforma
Cenos ir izstrādājis inženiermodelēšanas platformu. Tā apvieno brīvā koda modelēšanas programmas vienotā, lietotājiem draudzīgā vidē, kas dod iespēju arī maziem un vidēja izmēra uzņēmumiem izmantot mūsdienīgu, digitālu pieeju jaunu industriālu iekārtu projektēšanā.
Komentēt

5. CheeksUp

CheeksUp ir izveidojis interaktīvu spēli, kuras pamatā ir sejas kustības, lai palīdzētu risināt runas problēmas bērniem ar īpašām vajadzībām. CheekUps nodrošina, lai bērni veiktu regulāras terapijas sesijas gan mājās, gan īpašās aprūpes klīnikās. Izmantojot īpašas spēļu metodes, pareizas runas ierīce palīdz bērniem palikt motivētiem.

Komentēt

6. Coffee Pixels ēdamā kafija

Coffee Pixels ēdamā kafija
Coffee Pixels ir šokolādes tipa batoniņš, kurā ietilpst augstas kvalitātes kafija. Tās dibinātāji apgalvo, ka tā iedarbojas pat labāk nekā parastā kafija. Jaunais uzņēmums nesen ieguva iespēju izstrādāt savu produkciju Japānā.


Komentēt

7. Conelum diagnostikas testi

Conelum izstrādā ātros mikrobioloģiskās diagnostikas testus pārtikas un dzērienu rūpniecībai. Kompānija apgalvo, ka tehnoloģija samazina pārbaudes laiku līdz 30 minūtēm un rezultāti nebūt nav sliktāki par līdzšinējām metodēm.


Komentēt

8. DigiPulse programmatūra

DigiPulse programmatūra
DigiPulse ir programmatūra, kurā visi digitālo un kriptovalūtu īpašnieki var pilnībā kontrolēt to, kas un kā pārņem viņu valūtas vērtību. Uzņēmums, izmantojot sākotnējo monētu piedāvājumu, nu ir palielinājis finansējumu līdz vienam miljonam ASV dolāru.

Komentēt

9. Eventech iekārtas

Eventech izstrādā augstas precizitātes laika iekārtas kosmosa industrijai. Startaps jau ir parakstījis līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru un turpmāk palīdzēs uzsākt plānoto Luna 27 misiju kosmosā, lai izpētītu Mēnesi un uz tā atrodošos minerālus.Komentēt

10. Edurio aptauju platforma

Edurio tehnoloģiju platforma ļauj pedagogiem patstāvīgi uzraudzīt skolas kvalitāti un sadarboties ar ieinteresētajām personām klimata, kultūras, uztveres un novērtējuma jomās. 


Komentēt

11. Giraffe 360 tehnoloģija

Giraffe 360 ir virtuālās tūres tehnoloģija, kas sevī ietver 360 grādu kameru un programmatūru, lai padarītu virtuālās ekskursijas pielāgojamas un izmantojamas jebkuram biznesam. Tā nodrošina digitālās fotogrāfēšanas iespēju ekskursijām, grīdas plāniem un platleņķa kadriem.


Komentēt

12. HackMotion sporta aksesuāri

HackMotion ir izstrādājis aksesuārus, lai uzlabotu sportistu tehniku. Uzņēmuma tehnoloģijas pamats ir sporta kustību uztveršanas sistēma, kas analizē katru personu, pie kuras piestiprināta šī ierīce.

Komentēt

13. Bankas darījumi ar Nordigen

Bankas darījumi ar Nordigen la.lv
Nordigen radījis programmatūras iespēju, kas bankām ļauj analizēt darījumus piecu sekunžu laikā. Uzņēmums specializējas darījumu kategorizēšanā labāku kreditēšanas iespēju iegūšanai.


Komentēt

14. Notakey - notariāli apstiprināta drošība

Notakey - notariāli apstiprināta drošība notakey.com
Notakey izstrādājis drošu veidu, kā notarizēt digitālās transakcijas un elektroniskos dokumentus, paceļot šāda veida aizsardzību pavisam jaunā līmenī. 


Komentēt

15. Snowision sniega sensori

Snowision ražo automātiskus sensorus, kas projicē 3D sniega segas kartes. Uzņēmums izmanto attālinātas darbības sensorus, kas savāc nepieciešamo informāciju par sniega īpašībām, palīdzot kūrortiem ietaupīt naudu uz pamatīgām un dārgām drošības pārbaudēm.


Komentēt

16. Apgūsti mūziku ar Solfeg.io

Solfeg.io aizsāk jaunu mūzikas mācīšanās laikmetu, nodrošinot studentus ar aizraujošu, praktisku pieredzi. Tas atskaņo dziesmas, kuras izvēlas pats students, vienlaicīgi mācot akordus un melodiju.


Komentēt

17. Vividly arhitektiem un dizaineriem

Vividly arhitektiem un dizaineriem vividlyapp.com
Vividly ir radījis risinājumu, kas ļauj arhitektiem un dizaineriem izveidot vizuāli efektīvas prezentācijas virtuālajā realitātē. Platforma ir balstīta uz viegli pieejamas reāla laika VR pieredzes.Komentēt

18. ZoomCharts vizualizācijas

ZoomCharts vizualizācijas zoomcharts.com
ZoomCharts nodrošina JavaScript datu vizualizācijas programmatūru, lai izveidotu interaktīvus un vizuāli pievilcīgus interfeisus. Tu vari lejuplādēt bezmaksas demo versiju un izmēģināt šo lietotni, integrējot tajā savu saturu, lai iespējotu nepieciešamo datu vizualizāciju, piemēram, kādam tīmekļa projektam.

Komentēt

19. Sonarworks

Sonarworks ir programmatūra, kas ievērojami uzlabo skaņas kvalitāti ar īpašu tehnoloģiju. Ar šo izgudrojumu tu varēsi klausīties un izbaudīt mūziku citādi.
Komentēt

20. Anatomy Next

Anatomy Next
Anatomy Next piedāvā cilvēka "atlantu" 3D formātā, kas veicina medicīnas studentu anatomijas apgūšanu. Uzņēmums lepojas ar savām paplašinātās realitātes iespējām, kas ļoti pietuvināts īsta cilvēka formām.


Komentēt

Avots: siliconrepublic.com


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru