19 kādreiz populāras tehnoloģijas, kuras esam paspējuši aizmirst

9 komentāri

Turklāt vēl relatīvi nesen lietojām daudzas no tām.

Mēs dzīvojam ļoti interesantā laikmetā – tehnoloģiju attīstība ir tik strauja, ka šodien smieklīgs šķiet tas, kas vēl pirms 10 gadiem raisīja sajūsmu. Un esam tik ļoti pieraduši, ka nemaz nemanām, cik esam izlutināti. Katrs priekšmets no šī reiz šķita kaut kas lielisks, bet tagad tam ir vieta vien tehnoloģiju muzejā. Vai ne?

1. Disketes

Disketes
Vecās, labās disketes! Vai arī ne tik labās – nemaz nebija forši atnest kursa darbu vai atskaiti ziemas spelgonī un saprast, ka disketei jāiesilst, pirms tā kļūst lietojama. Nemaz nerunājot par to, ka arī to mūža ilgums intensīvas lietošanas situācijās bija mazāk kā pietiekams.
Komentēt

2. USB atmiņas

USB atmiņas
Lai arī USB atmiņas joprojām šad tad mēdz izmantot, tādi servisi kā Dropbox un datu turēšana mākonī padara šīs ierīces arvien mazāk vajadzīgas. Kas ir labi – mazāk iespēju inficēt savu datoru ar kolēģa flešā iemājojušo vīrusu.
2 komentāri

3. GPS navigācijas sistēmas

GPS navigācijas sistēmas
Lai arī joprojām lietotas, tās arvien straujāk atkāpjas gudro un jaudīgo telefonu priekšā. Nemaz nerunājot par papīra kartēm – ja vien tas nav dizaina objekts vai palīgs ceļošanai mežonīgos apvidos, papīra kartes tiek lietotas arvien retāk un retāk. Paldies Google Maps un Waze!
Komentēt

4. Faksa aparāts

Faksa aparāts
Vēl pirms 10 gadiem vajadzība nosūtīt faksu bija reta, taču iespējama. Mūsdienās jaunākie kolēģi vispār nezina, kas tas tāds ir.
Komentēt

5. Iezvanpieejas modēms

Iezvanpieejas modēms
Ar īpašu siltumu sirdī šo atceras tie, kam pāri 30. To melodiju nav iespējams aizmirst!

Lūk!

Un šis nebeidzamais process.

Un šis nebeidzamais process.

6. Sony Walkman

Sony Walkman
Kurš atceras, cik stilīga lieta šī bija vēl 90to beigās? Tad to nomainīja Walkman ar diskiem, līdz beidzot šādi pleijeri izmira pavisam.
Komentēt

7. Principā, šis attiecas uz jebkuru mūzikas pleijeri

Principā, šis attiecas uz jebkuru mūzikas pleijeri
Jo vai gan ir kāds, kurš neklausās mūziku telefonā? (neskaitot tos, kam mājās ir skaņuplašu kolekcija)
1 komentārs

8. Datorpeles ar bumbiņu

Datorpeles ar bumbiņu
Cik jauki varēja izjokot kolēģi vai skolas biedru, nočiepjot bumbiņu, bez kuras pele bija nederīga. Tagad arī pati pele šķiet gana jocīgs instruments, ja vien neesi grafiskais dizaineris. Un, ja godīgi, tad arī stacionārie datori mulsina...
Komentēt

9. Videokasetes un tās attīšana

Videokasetes un tās attīšana
Nemaz nerunājot par brīnišķīgi sabojāto attēlu, kāds parādījās nolietotām kasetēm.
Komentēt

10. Tetris

Tetris
Deviņdesmito gadu bērna sapnis. Konkrēti šajā bija ne vien tetris, bet arī visu iemīļotā čūska.
Komentēt

11. Telefoni ar pogām

Telefoni ar pogām
Neskatoties uz atsevišķu stilotāju vēlmi pie tādiem atgriezties, pogu telefonus mūsdienās pārsvarā lieto vien seniori, kuriem ķēpa ar viedtelefoniem šķiet par sarežģītu, vai arī tie nabaga ļautiņi, kuru gudros telefonus nesen piemeklējusi kāda nelaime, un uz remonta laiku kaut kā jāizlīdzas.
1 komentārs

12. Polifoniskās melodijas telefoniem

Kad pēc Nokia 3310 parādījās krāsainie ekrāni, mēs bijām sajūsmā. Tad parādījās arī polifoniskās melodijas, un mēs sapņojām, kā reiz, iespējams, varēsim ielādēt mīļāko dziesmu par zvana toni. Pagāja vien daži gadi, un tā kļuva par absolūti normālu realitāti. Un vēl pēc dažiem gadiem izmantot mūziku par zvana toni kļuva nepieklājīgi.
Komentēt

13. Telefona būdiņas ar taksofoniem

Telefona būdiņas ar taksofoniem
Nu jau aptuveni 10 gadus tādi nav manīti. Nav pieprasījuma – nav piedāvājuma.
2 komentāri

14. Arī audiokasetes, protams, ir aizmirstas

Arī audiokasetes, protams, ir aizmirstas
Tāpat kā to attīšana ar zīmuli vai sakošļātās lentas glābšana no aizsērējuša magnetofona.
Komentēt

15. Mūzikas disku kolekcija

Mūzikas disku kolekcija
Ak, mūžs, cik daudz dziesmu un izlašu tajos bija sarakstīts! Un reizēm varbūt pat gribētos paklausīties, ja būtu, kur tos diskus spraust.
Komentēt

16. Diktofons

Diktofons
Pateicoties mobilajam tālrunim, kurš izpilda vismaz 2/3 no šeit minēto ierīču funkcijām, arī diktofons jau sen vairs nav nepieciešams.
Komentēt

17. Kodoskops

Kodoskops
Kopš normāli projektori ir kļuvuši pieejami ikvienai iestādei, šādas pagātnes tehnoloģijas izskatās, mazākais, smieklīgi.
1 komentārs

18. Polaroid fotoaparāts

Polaroid fotoaparāts
Lai arī kopš Instagram kulta šis aparāts ir piedzīvojis nelielu atzimšanu hipsteru rindās, kopumā ķēpa ar analogajām bildēm ir par sarežģītu un par dārgu. Turklāt, analogu bildi feisbukā neieliksi (to vēlreiz nepārfotografējot).
1 komentārs

19. Peidžeris

Peidžeris
Jeb digitālā telegramma. Vesels notikums – tu zvani uz centrāli un cilvēkam otrā pusē diktē tekstu un peidžera numuru, savukārt šis cilvēks tavu ziņu nosūta adresātam. Kurš tev nevar atbildēt. Tagad, pieradušiem pie WhatsApp, šis šķiet pilnīgs vājprāts.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri