16 noderīgas lietas, ko izmantot Google meklētājā

1 komentārs

Meklēšanai nav jāaizņem viss pasaules laiks.

Google ir vieta, kur meklēt visu – sākot ar informāciju maģistra darbam, beidzot ar stulbām kaķu bildēm. Google zina visu! Tomēr meklēšanu un vispār apiešanos ar Googles meklētāju nereti ir iespējams optimizēt, atvieglojot atrastās informācijas sašķirošanu. Respektīvi – nepūlies pats, liec Goooglei pūlēties tavā vietā! Lūk, daži atjautīgi paņēmieni.

1. Uzsver atsevišķus vārdus un bloķē citus

Vairumam cilvēku ir skaidrs, ka google meklē pēc ievadītajiem atslēgvārdiem. Tomēr atslēgvārdu kombināciju iespējams uzlabot. Kā? Ja pieliksi + priekšā vissvarīgākajam (vai vairākiem) vārdiem, Google sapratīs, ka šis ir īpaši nozīmīgs, un tam jāatrodas visos meklējumu rezultātos. Ja vēlies kādu vārdu tur neredzēt, pievieno – zīmi tam priekšā. Piemēram, ja meklē informāciju par kādu pasākumu, un tevi interesē pagājušā gada apraksts, ne šī gada, tad meklējumu frāze izskatīsies aptuveni šādi: svarīgā konference +2018 -2019.

2. Pievieno pēdiņas frāzēm vai vārdu virknēm

Ja tu meklē ko specifisku – grāmatas nosaukumu vai dziesmu, kuras vārdiem zini tieši vienu frāzi – teksta ielikšana pēdiņās palīdzēs tev atrast to veiksmīgāk, jo Google rādīs tikai tos rezultātus, kuros būs ietverta konkrētā frāze konkrētā veidā (t.i., vārdu secībā). Tas attiecas arī uz grāmatu, populāru cilvēku citātiem un informācijas kategorijām (piemēram, “izklaide un kultūra”).

3. Meklē teikumu arī tad, ja nezini visus vārdus

Dažreiz gadās arī tā – atceries kaut ko, bet ne pavisam. Piemēram, kādu dziesmas tekstu. Sākums ir, beigas ir, bet kas bija pa vidu? Tumša bilde. Tad lūk, šādos gadījumos liec frāzi pēdiņās un trūkstošo aizstāj ar zvaigznīti. “Bēdu manu * bēdu”.

4. Meklē divas lietas vienlaicīgi

Kāpēc tērēt laiku, lai meklētu katru atsevišķi? Ja nevari īsti labi izdomāt, kā noformulēt savu vajadzību, raksti abas, pa vidu ierakstot OR. Piemēram, funny cat pictures OR cat memes. Tā var darīt gan ar atsevišķiem vārdiem, gan frāzēm. Ja izmanto frāzes, liec tās pēdiņās labākam rezultātam.

5. Norādi, kurā lapā Googlei meklēt

Ja tevi interesē rezultāti tikai no vienas lapas, piemēram, fenikssfun.com, raksti site:fenikssfun.com padomi. Ievēro, ka aiz site un kola nav atstarpju – ja tās ieliksi, meklēšana nedarbosies! Site ir jābūt arī ar mazo burtu.

6. Atrodi jaunu lapu saviem meklējumiem

Pieņemsim, ka esi izlasījis kādu mājas lapu, kas veltīta robotu putekļu sūcējiem un gribi palasīt par tiem vēl kaut kur. Pajautā Googlei, ierakstot related:URL, kur URL vietā jāielīmē tevi interesējošās lapas saite. Vari šim meklējumam pievienot arī atslēgvārdus!

7. Meklē personīgos rezultātus

Ja esi piereģistrējies savā Google kontā, vari veikt tādus meklējumus kā “my trips” vai “my flights”, lai atrastu nākamos lidojumus vai to, kurā viesnīcā esi reģistrējies. Tā būs ātrāk, kā izrakāt pusi e-pasta.

8. Meklē sūtījumu

Ja gaidi paku un tev pie rokas ir sūtījuma numurs, vienkārši ieraksti to Google meklētājā. Ja meklētājs uzreiz neko neatrod, pievieno “track package”. Visam vajadzētu nostrādāt.

9. Atrodi lapu, kas ved uz tavu mājaslapu

Ja esi blogeris vai tev ir sava mājaslapa, iespējams, tev interesē, vai kāds norāda saites uz to un ved pie tevis apmeklētājus. To var noskaidrot Google analītikas rīkā, taču var arī vienkārši sagooglēt. Raksti link:URL, kur URL vietā ir tavas lapas vai bloga adrese.

10. Meklē specifisku faila tipu

Ja tevi interesē tikai png, PDF vai ppt rezultāti, pasaki to Googlei. Raksti kopā ar atslēgvārdiem filetype:PDF, piemēram. Ievēro, ka arī te sākumā ir mazie burti un pirms un pēc kola nav atstarpes!

11. Uzliec taimeri

Netkarīgi no tā, vai tev nepieciešams koncentrēties darbam vai uzvārīt olas, Google palīdzēs. Ieraksti meklētājā “set timer for” un nepieciešamo laiku, tad spied startu, un viss notiks.

12. Konvertē valūtas kursus

Vienkārši ieraksti meklētājā naudas summu kopā ar valūtas saīsinājumu un “in” un interesējošās valūtas saīsinājumu, un Google konvertēs šo summu, izmantojot pašreizējo kursu. Piemēram, 45 EUR in PLN tev pateiks, cik Polijas zloti sanāk par 45 eur.

13. Apskati lidojuma statusu

Ja gaidi kādu atlidojam, iegooglē lidojuma numuru un lidsabiedrību. Google izstāstīs, kādos laikos plānota nosēšanās un pie kuras izejas tev savu viesi jāsagaida. Rezultāts arī parādīs reāllaikā, cik tālu lidmašīna ir tikusi!

14. Uzzini, ko meklē citi

Šis var būt īpaši svarīgi interneta veikaliem un uzņēmējiem. Dodies uz Google Trends apskatīt, kādi meklēšanas rezultāti ir īpaši populāri. Vari izvēlēties atsevišķas kategorijas, valstis un laika vienības.

15. Apskati saglabātās versijas

Ja vēlēs redzēt, kā lapa izskatījas vakar (piemēram tad, ja no tās šodien ir izdzēsts kāds raksts), tad tev nepieciešams raksta links (cerams, ka esi to pieglabājis). Ievadi meklētājā “cache:URL”, un Google parādīs, kā tas izskatījās vakar.

16. Parotaļājies

Googles programmētāji regulāri ievieš kādu spēlīti vai īpašu “galvu” svētku un piemiņas dienās. Tās vari atrast, meklējot Google Doodle. Tomēr rotaļāties vari arī tad, ja nav interneta – Googles izveidotais Chrome pārlūks tev piedāvās dinozaura spēlīti, kurā jāpalīdz dinozauram tikt uz priekšu, neuzskrienot kaktusiem. Lielisks laika pavadīšanas veids, gaidot, kamēr IT puiši salabo internetu.

Ak, jā, un pavisam jauka lieta – Let Me Google It For You – smalks veids, kā cilvēkiem, kas uzdod sagooglējamus jautājumus, norādīt, ka viņiem ir divas kreisās rokas.

 


Vērts izlasīt
Komentāri