10 gadījumi, kuros nevajadzētu izmantot kredītkarti

Komentēt

Šajās situācijās tas varētu būt bīstami un tavi dati varētu tikt nozagti tālākai ļaunprātīgai izmantošanai.

1. Ja iepērcies internetā un vietnes adrese nesākas ar HTTPS

Ja iepērcies internetā un vietnes adrese nesākas ar HTTPS
Tā kā šie pieci burti pirms interneta adreses norāda uz tās drošību, to neesamība liecina, ka lapa nav droša un līdz ar to nav aizsargāts arī tavs privātums un ievadītie dati. Šādos gadījumos pavisam droši ir tikai atrast oficiālu trešo pusi (piemēram PayPal), caur kuru veikt maksājumu.
Komentēt

2. Ja maksājums jāveic, kad esi pieslēdzies publiskam WiFi

Ja maksājums jāveic, kad esi pieslēdzies publiskam WiFi
Ja izmanto publisku WiFi vai piekļuvi internetam bez paroles, pastāv risks, ka ievadītā informācija var tikt uzlauzta un tai var piekļūt citi, tāpēc ir jāuzmanās ar personīgo informāciju - parolēm, bankas datiem. Ja vari, labāk maksājumu veic, kad tiec pie droša interneta.
Komentēt

3. Ja, pārdevējam ņemot tavu karti, tā pazūd no tava redzesloka

Ja, pārdevējam ņemot tavu karti, tā pazūd no tava redzesloka
Šaubīgās vietās un arī ārzemēs, ja norēķinies ar karti un pārdevējs ar to kaut kur dodas, tā var būt slikta zīme - iespējams, tiks nozagti tavas kartes dati. Tādā gadījumā palūdz, lai maksājums tiek nokārtots tavā acu priekšā.
Komentēt

4. Ja izmanto publisku datoru

Ja izmanto publisku datoru
Publiskā datorā var būt uzstādīta programma, kas saglabā un nolasa visas tavas darbības un ievadīto informāciju, kā arī kāds vīruss vai cita nelabvēlīga programma, kas var nozagt tavu informāciju. Tāpēc labāk ir izvairīties no maksājuma veikšanas publiski pieejamā datorā, kura drošības uzstādījumi tev nav zināmi.
Komentēt

5. Kad bankas dati jāsūta e-pastā

Kad bankas dati jāsūta e-pastā
It īpaši, ja mājaslapa vai vietne, no kurienes saņemts e-pasts, kurā tiek pieprasīti kartes dati, izskatās aizdomīgi, nesūti tos. Ieteicams ārpus e-pasta pārbaudīt vietni, atverot to jaunā cilnē un izpētot par to pieejamo informāciju un izvērtēt pasūtījuma vajadzību un apmaksas veidus.
Komentēt

6. Ja kartes informācija tiek pieprasīta uz ielas labdarības un ziedošanas ietvaros

Ja kartes informācija tiek pieprasīta uz ielas labdarības un ziedošanas ietvaros
Lai arī daļā gadījumu tā nav krāpšana un patiesu nodomu vadīti, reālas organizācjas pārstāvji ievāc informāciju ziedojumiem, citreiz tie var būt viltvārži, kuri mēģina iegūt tavu naudu saviem nolūkiem. Tāpēc nav ieteicams dalīties ar savas kredītkartes informāciju un numuriem, jo tos var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Ja vēlies ziedot kādai labdarībai, dari to caur oficiālo labdarības mājaslapu, kad esi pārliecinājies par tās patiesumu un mēŗkiem.
Komentēt

7. Ja kartes dati jāsauc, runājot pa telefonu

Ja kartes dati jāsauc, runājot pa telefonu
Tā kā nekad nevari zināt, kurš klausās blakus kādam no telefonsarunas dalībniekiem, kā arī vai kāds to nenoklausās telefoniski, jebkāda kartes informācijas nodošana telefonsarunā nav droša.
Komentēt

8. Ja nav pieejama informācija par pakalpojuma sniedzēju

Ja nav pieejama informācija par pakalpojuma sniedzēju
Ja pakalpojuma sniedzējam nav atsauksmju no citiem lietotājiem un nav pieejama iepriekšēja informācija par konkrēto vietni/uzņēmumu, pastāv iespēja, ka tas izveidots krāpnieciskos nolūkos un maksājums var beigties bēdīgi.
Komentēt

9. Ja ierīcei pievienoti neierasti, dīvaini liela izmēra vadi

Ja ierīcei pievienoti neierasti, dīvaini liela izmēra vadi
Ierīce var būt aprīkota ar tā saukto datu pārtranslēšanu, kad tiek pārņemti visi tavi kartes dati. Tā blēži uzdarbojas, piemēram, benzīntankos, bet aprīkotas var būt ierīces arī citur.
Komentēt

10. Un, protams, tevis paša labad - ja preces iegādāšanās tavu kontu iedzīs mīnusos.

Un, protams, tevis paša labad  -  ja preces iegādāšanās tavu kontu iedzīs mīnusos.
Tā var būt bīstama bedre - ar lielu pirkumu iekrist mīnusos, un tad ar grūtībām tikt atpakaļ pie pozitīva skaitļa bilancē. Īsāk sakot, rīkojies apdomīgi!
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru