20 ēdienu ietekme uz ādas veselību un izskatu. Uzlabo savu uzturu!

Komentēt

Ja vēlies tīru, skaistu ādu, iegaumē, no kuriem ēdieniem izvairīties un kurus ēst vairāk.


1. Govs piens

Govs piens
Principā visos pētījumos, kuros mēģināts noskaidrot pārtikas saistību ar pumpām un pūtīšu rašanos, atrasta saistība ar govs pienu - tā iespaidā paaugstinās iekaisuma risks, kā arī tiek veicināta ādas eļļainība. Liela daļa ražotāju piena nāk no govīm, kuras ir stāvoklī, tātad satur hormonus, kas arī veicina eļļainību. Piena sastāvā ir arī augšanas hormoni, kurus dod pārtikas nolūkos audzētām govīm, un tie bloķē poras un veicina neveselīgu sejas ādu. Tāpēc, ja vēlies skaistu ādu, govs pienu atstāj teliņiem un iegādājies kādu no augu valsts pieniem, piemēram, sojas, rīsu vai mandeļu.
Komentēt

2. Piena produkti

Piena produkti
Līdz ar to jāmēģina samazināt arī piena produktu - siera, biezpiena, krējums un citu patēriņš ikdienā, ja vēlies veselīgāku ādu, jo visi produkti, kas taisīti no govs piena, satur mūsu organismam nevajadzīgus hormonus. Vari pamēģināt pāris dienas ievērojami samazināt šo patēriņu un pavērot rezultātus.
Komentēt

3. Cukurs

Cukurs
Liels cukura patēriņš ir tieši saistīts ar pumpainu ādu. Protams, ja dienā apēd vienu konfekti, nav jāuztraucas, taču, ja ikdienā ēd daudz saldumu un lieto saldos gāzētos dzērienus, neko labu tavai ādai tas nevar nozīmēt. Pamēģini samazināt saldumu patēriņu kaut uz dažām dienām, lai redzētu ādas stāvokļa atšķirību.
Komentēt

4. Lipekļa (glutēna) ēdieni

Lipekļa (glutēna) ēdieni
Mēģini ikdienā nelietot pārlieku daudz tādus ēdienus kā baltmaizi, makaronus, cepumus - tie paaugstina insulīna un cukura līmeni un izjauc hormonālo balansu, kā rezultātā uz ādas ir daudz vairāk pumpu.
Komentēt

5. Ātrās ēdināšanas uzkodas

Ātrās ēdināšanas uzkodas
Tās veicina iekaisumu organismā, kas, kā jau zināms, noved pie pumpām un pūtītēm.
Komentēt

6. Kafija

Kafija
Tā satur tanīnu, kurš pārlieku lielās devās veicina poru bloķēšanos, pumpu mešanos un dehidrāciju, liekot ādai izskatīties sausai un neveselīgai.
Komentēt

7. Eļļā cepti ēdieni

Eļļā cepti ēdieni
Neatkarīgi no tā, vai tie ir kartupeļi vai dārzeņi, ja tie ir gatavoti eļļā, tās nav labas ziņas ādai. Sakarsētas eļļas ir oksidatīvas un  organismā izdala brīvos radikāļus, kuri darbojas kā toksīni, kas šūnās rada oksidatīvo stresu, liekot tām novecot ātrāk. Tas attiecas arī uz sejas ādu, kuru ietekmē arī iekaisums, kuru var veicināt eļļā ceptie ēdieni.

20 ēdienu ietekme uz ādas veselību un izskatu. Uzlabo savu uzturu!

8. Zivs

Zivs
Omega 3 taukskābes, kas atrodamas tādās zivīs kā, piemēram, lasī, palīdz novērst iekaisumu un pūtīšu rašanos.
Komentēt

9. Linu sēklas

Linu sēklas
Arī šīs, gluži tāpat kā zivis, satur Omega 3 un palīdzēs ādai iegūt tīru, veselīgu izskatu. Turklāt linu sēklas spēj uzlabot arī vielmaiņas procesus organismā. Pievieno salātiem vai citām uzkodām.
Komentēt

10. Brazīlijas rieksti

Brazīlijas rieksti
Tie palīdzēs novērst ādas iekaisumu un pampšanu, kā arī ir bagāti ar vitamīnu E un selēnu, kas lieliski palīdz ādas šūnu atjaunošanā un pumpu aizvairīšanā.
Komentēt

11. Sojas pupiņas

Sojas pupiņas
Tajās ir izoflavons, kurš nodrošina ādas elastību un samazina tās paātrinātu novecošanas pazīmju rašanos. To pašu sniedz ari tofu.
Komentēt

12. Burkāni

Burkāni
Tie ir bagāti ar beta karotīnu, kas palīdz samazināt ādas eļļainību, kā arī novērš iekaisuma risku.
Komentēt

13. Valrieksti

Valrieksti
Tie ir bagāti ar Omega 3 taukskābēm un parūpēsies par to, lai tava āda nebūtu sausa.
Komentēt

14. Kivi

Kivi
Dabīgajā skaistumkopšanā kivi iemantojis slavu kā auglis, kurš palīdz padarīt ādu elastīgu un izvairīties no ādas sausuma. Bonuss - tas ir pārbagāts ar C vitamīnu.
Komentēt

15. Probiotikas

Probiotikas
Tās novērš iekaisumu organismā, tādējādi samazinot izsitumu un pumpu risku uz sejas ādas. Lielisks maltītes papildinājums būs, piemēram, marinēti gurķi vai skābēti kāposti.
Komentēt

16. Lapu kāposti

Lapu kāposti
Tumšas nokrāsas zaļumos palīdz organismam attīrīties un tikt vaļā no piesārņojuma, kas veicina pumpu rašanos. Lapu kāpostos ir daudz uzturvērtību, kā arī beta karotīns un C vitamīns.
Komentēt

17. Olas

Olas
Olās esošais proteīns satur aminoskābes, kuras veicina ādas šūnu attīstību un stiprina ādu. Arī dzelzs palīdzēs iegūt tīru ādu, nodrošinot šūnas ar skābekli.
Komentēt

18. Čia sēklas

Čia sēklas
Tajās esošais Omega 3 palīdzēs atjaunot ādas mitruma līmeni, savukārt vitamīns E palīdzēs samazināt apsārtumu un darbojas kā antioksidants. Čia sēklās ir arī cinks, kas novērš pumpu un izsitumu rašanos.
Komentēt

19. Kurkuma

Kurkuma
Tajā ir ļoti daudz antioksidantu, kuri nodrošinās veselīgu un mirdzošu ādu, kā arī palīdzēs novērst iekaisumu un noderēs tiem, kuriem ir jūtīga āda. Pievieno garšvielu kartupeļu ēdieniem un biezeņiem.
Komentēt

20. Zaļā tēja

Zaļā tēja
Tā ir lielisks un spēcīgs antioksidants, kas palīdzēs aizsargāt ādu no apkārtējās vides faktoriem - netīrumiem, piesārņojuma, kā arī no stresa nelabvēlīgās ietekmes.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru