1. Atceries rādīt labu piemēru.

2. Vairāk gatavo mājās.

Ārpus mājas pasniegtiem ēdieniem ir vairāk pievienotu cukuru un neveselīgu sastāvdaļu, par kurām bieži nemaz nenojaut. Gatavojot mājās, pats pārliecinies par sastāvdaļu svaigumu, maltītes sastāvdaļām un veselīgumu.
Komentēt
Komentēt
3. Kad gatavo, noteikti iesaisti bērna palīdzību.

Jau no agra vecuma ir vērts bērnu iesaistīt ēdiena gatavošanas procesā - tas radīs vēlmi pēc tam veselīgo maltīti ēst, kā arī procesā nogaršot sastāvdaļas.
Komentēt
Komentēt
4. Bērnu iesaisti arī pārtikas pirkšanā.

Tad vari atvasei pastāstīt par dažādiem produktiem, par to, kā un kāpēc tos izvēlēties.
Komentēt
Komentēt
5. Veikalā ļauj bērnam izvēlēties - no augļu un dārzeņu nodaļas.

Radi bērnā interesi par veselīgo un veikalā saki, lai bērns brīvi izvēlas kādu augli vai dārzeni, kuru mājās gribētu nogaršot vai pagatavot maltītē.
Komentēt
Komentēt
6. Nodrošini, ka mājās ir pieejami veselīgi gardumi un uzkodas.

Ja bērnam prasās kādu našķi un mājās atrodami saldumi, viņš diez vai prasīs vecākiem, vai nav pieejams kāds dārzenis. Nodrošini, ka mājās atvasei pieejamās vietās ir veselīgas uzkodas - rieksti, nomazgāti augļi, ogas u.c.
Komentēt
Komentēt
7. Nodrošini, ka pieejami arī veselīgi dzērieni.

Nav labi, ja bērnam mājās ir pieejami gāzētie un cukurotie dzērieni. Tā vietā nodrošini pieejamu dzeramo ūdeni, veselīgas augļu sulas. Arī ūdens var būt garšīgs - iemāci bērnam, ka ūdenī var pievienot citronu un citus augļus.
Komentēt
Komentēt
8. Noslēp dārzeņu garšu ēdienos.

Ja uztraucies, ka bērns neuzņem pietiekami daudz dārzeņu, sākumā mēģini tos noslēpt citos ēdienos, kuri tavam bērnam jau garšo. Piemēram, burkānus veiksmīgi vari sablenderēt kopā ar kartupeļiem un pasniegt biezputru.
Komentēt
Komentēt
9. Pa retam velti laiku veselīga ēdiena skaistam noformējumam.

Tas noderēs tieši mazākajiem - skaisti un bērnam interesanti noformēts veselīgs ēdiens vai uzkodas.
Komentēt
Komentēt
10. Atrodi neveselīga ēdiena veselīgas alternatīvas.

11. Neaizliedz saldumus pavisam, jo tas radīs nevēlamu rezultātu.

Ja bērnam aizliegsi ēst saldumus pavisam, tas viņā radīs tikai lielāku kāri pēc tiem un bērns tos pārēdīsies, kad būs iespēja slepus pie tiem tikt. Tāpēc vienojaties par salduma patēriņa samazināšanu ikdienā.
Komentēt
Komentēt
12. Nepadodies, ja bērns atsakās ēst kaut ko veselīgu.

Tas, ka bērns pirmajās reizēs, pagaršojot, piemēram, tomātu, no tā atsakās, nenozīmē, ka viņš to nekad neēdīs. Turpini piedāvāt un uz ēdiena šķīvja likt mazus gabaliņus dārzeņa, un ar laiku bērns to sāks ēst.
Komentēt
Komentēt
13. Aizstāj ēdienu kā apbalvojumu.

Kurš gan nav bērnam piesolījis ko garšīgu apmaiņā pret labu uzvedību? Taču nav pareizi, ja bērnam labi darbi saistīsies tikai ar saldumiem. Vari piesolīt arī kopīgas aktivitātes vai kādu citu simbolisku dāvanu.
Komentēt
Komentēt
14. Sev un bērniem gatavo vienu un to pašu.

Ja gatavosi atsevišķas vakariņas bērniem un vecākiem, bērni neiemācīsies ēst ko jaunu. Gatavo vienu maltīti ar vairākām piedevām - bērni sekos vecāku piemēram un ēdīs to pašu - ja ne katru maltītes sastāvdaļu, tad vismaz daļu no tām.
Komentēt
Komentēt
15. Mēģini ievērot ģimenes kopīgās maltītes.

Bērna uztverei un apetītei lielu nozīmi piešķir kopīgas ēdienreizes ar ģimeni. Ir lielāka iespēja, ka bērns kārtīgi paēdīs veselīgo maltīti, ja ēdīs kopā ar ģimeni nevis viens pats.
Komentēt
Komentēt
16. Dārzeņi bērnam var iegaršoties dažādās kombinācijās.

Izmēģini pasniegt tos ar kādu mērci uzkodu veidā - uzreiz dārzeņi garšos citādāk un bērnam var iepatikties.
Komentēt
Komentēt
17. Parādi bērniem, kā aug augļi un dārzeņi.

Ja iespējams, aizved bērnu uz kādu dārzu vai lauksaimniecību, lai atvasē radītu interesi par labumiem, kurus saņemam no dabas.
Komentēt
Komentēt
18. Dodoties garākos izbraucienos, ņem līdzi veselīgas uzkodas.

Lai brīdī, kad uznāk izsalkums, nav jāmeklē kāda ātrās ēdināšanas iestāde.
Komentēt
Komentēt
19. Fokusējies uz uzturu kopumā, nevis atsevišķiem ēdieniem.

Nav lielas jēgas ar lielām pūlēm mēģināt bērnam iemācīt mīlēt brokoļus, ja ikdienā bērns ēd pārstrādātu pārtiku, pusfabrikātus un saldumus lielā daudzumā. Ir jāmaina ikdienas uzturs kopumā.
Komentēt
Komentēt
20. Mēģini ievērot grafiku.

Bērnam ir svarīgi ievērot kārtīgas ēdienreizes, lai nav vēlmes nepārtraukti meklēt kādas uzkodas. Nodrošini, ka bērnam ir trīs pamatēdienreizes, pieejamas veselīgas uzkodas un ka atvase dzer daudz šķidruma.
Komentēt
Komentēt
Komentēt