Kas notiek ar cilvēka ķermeni, kad pārstāj uzturā lietot gaļu

Komentēt

Izrādās, ka arī veģetāriešiem jābūt prātīgiem, uzsākot jauno diētu.


Jau otro nedēļu Latvijā norisinās/izaicinājums Neapēd Zemeslodi, kas aicina ikvienu interesentu vienu mēnesi ēst videi draudzīgi, atsakoties no dzīvnieku valsts ēdieniem. Uzzini, kā ēšanas paradumu maiņa spēj ietekmēt organismu un pašsajūtu.

Atsakoties no gaļas, pirmās izmaiņas, ko jūti tu un tavs organisms, ir:

1. Tu zaudē nedaudz svara

Tu zaudē nedaudz svara Brightside
Cilvēki, kuri pārtrauc uzturā lietot gaļu, neilgā laika period var zaudēt 4-5 kilogramus, tomēr viss atkarīgs no ikdienas paradumiem un diētas plānošanas.
Komentēt

2. Labo baktēriju skaits zarnās palielinās

Labo baktēriju skaits zarnās palielinās Brightside
Gaļēdāju un veģetāriešu zarnu floras krietni atšķiras. Dati liecina, ka cilvēkiem, kuri pārtiek tikai no augu produktiem, organismā ir vairāk aizsargbaktēriju. Tomēr ir nepieciešams laiks, lai zarnu flora uzlabotos. Vispirms ir iespējama vēdera uzpūšanās vai pārmērīgu gāzu uzkrāšanās.
Komentēt

3. Āda izskatās veselīgāka

Āda izskatās veselīgāka Brightside
Daudzi veģetārieši pamana, ka viņu ādas stāvoklis uzlabojas: pūtītes izsitas retāk vai pazūd pavisam. Zinātnieki apgalvo, ka gaļas aizvietošana ar augļiem un dārzeņiem liek pazust daudziem toksīniem. Iedarbīga detoksācija tavai sejai!
Komentēt

4. Tu kļūsti enerģiskāks

Tu kļūsti enerģiskāks Brightside
Viena no galvenajām iezīmēm, kuru cilvēks pamana pēc gaļas izslēgšanas no diētas, ir mazāks nogurums. Šāds uzturs palīdz tev atbrīvoties ne tikai no dažiem liekajiem kilogramiem un toksīniem, bet liek sajusties vieglāk un enerģiskāk.
Komentēt

5. Samazinās sirds un asinsvadu slimību risks

Samazinās sirds un asinsvadu slimību risks Brightside
Saikne starp gaļu un sirds vai asinsvadu slimībām tika konstatēta jau sen. Amerikāņu zinātnieki atklāja, ka karnitīns, kas atrodas sarkanajā gaļā, izraisa ķīmiskas reakcijas, kas negatīvi ietekmē mūsu sirdi. Interesanti ir tas, ka veģetāriešiem ir zemāks risks saslimt ar diabētu un kuņģa vēzi.
Komentēt

6. Holesterīna līmenis samazinās par trešdaļu

Holesterīna līmenis samazinās par trešdaļu Brightside
Šāds efekts var tikt pielīdzināts medikamentu lietošanai, lai samazinātu holesterīna līmeni. Nekādu blakus parādību, tavs organisms vienkārši kļūst veselīgāks. Cilvēkiem ar aterosklerozi ārsti bieži vien iesaka dārzeņu diētu.
Komentēt

7. Tavi “labie gēni” strādā vēl labāk

Tavi “labie gēni” strādā vēl labāk Brightside
Zinātne runā, ka vides apstākļi ietekmē mūsu gēnu darbību. Kā saka, ir “labi” un “slikti” gēni. Ja tavs dzīvesveids nav veselīgs, tavi “sliktie” gēni sāk strādāt ātrāk, izraisot, piemēram, hronisko slimību attīstību. Gaļas nelietošana uzturā palīdz strādāt “labajiem” gēniem, kas normalizē ķermeņa darbību.
Komentēt

8. Var rasties barības vielu trūkumi

Var rasties barības vielu trūkumi Brightside
Ja pārtrauksi ēst gaļu, organismam var rasties joda, dzelzs un D vitamīna trūkums. Bet zinātnieki apgalvo, ka, ja tavs uzturs satur pietiekami daudz pākšaugu, riekstu un pilngraudu produktu, šis balanss var tikt atjaunots. Vienmēr palīgā var nākt uztura bagātinātāji, kas šos trūkumus novērsīs.
Komentēt

9. Var pavājināties garšas izjūta

Var pavājināties garšas izjūta Brightside
Cinks ir būtisks elements, kas atbild par garšas izjūtām. Austerēs un sarkanajā gaļā atrodas daudz cinka, bet veģetāriešiem ir jāmeklē cits šī elementa avots. Pupiņas, rieksti, pilngraudu produkti satur vajadzīgo cinka daudzumu, bet, lai nezaudētu garšas sajūtas, veģetāriešiem dienā nepieciešams savā maltītē iekļaut par 50% vairāk cinka saturošu produktu.
Komentēt

10. Muskuļiem vajag nedaudz vairāk laika, lai atgūtos

Muskuļiem vajag nedaudz vairāk laika, lai atgūtos Brightside
Olbaltumvielas ir svarīgas muskuļu stiprināšanai un atjaunošanai pēc treniņa. Gan dzīvnieku, gan augu proteīni ar šo uzdevumu var labi tikt galā. Tomēr augu proteīniem nepieciešams vairāk laika, lai sāktu darboties. Uztura speciālisti veģetāriešiem un vegāniem iesaka lietot olbaltumvielas tieši pēc treniņa, jo tādā veidā tas tiek absorbēts daudz ātrāk.
Komentēt

Avots: Brightside.me.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru