15 ieteikumi veselībai, kuriem vasarā jāpievērš īpaša uzmanība. Vērts zināt!

Komentēt

Iespējams, par daļu no šīm tu neesi aizdomājies, taču tas ir svarīgi, lai vasara būtu forša un droša.

1. Sauļošanās krēms jālieto arī automašīnā

Sauļošanās krēms jālieto arī automašīnā
Tieši tā - tas nav domāts uzklāšanai tikai brīžos, kad esi ārā, jo saules stari tevi noķer gan pa atvērtiem mašīnas logiem, gan arī caur stikliem. Bieži automašīnas priekšējie vējstikli ir apstrādāti tā, lai pasargātu braucējus no ultravioletā starojuma, taču lielākajā daļā gadījumu sāna stiki tevi nepasargā. Tāpēc saulainajās, karstajās dienās atceries par krēma uzklāšanu sejai un rokām arī dodoties braucienos ar auto.
Komentēt

2. Arī acis ir jāsargā no saules stariem!

Arī acis ir jāsargā no saules stariem!
Acis var gūt saules apdegumu līdzīgi kā āda, un tas var radīt dažādus bojājumus, tostarp kataraktu, makulas deģenerāciju u.c. redzes traucējumus, kas var būt neatgriezeniski un ļaunāki par krunciņām ap acīm. Tāpēc ir ļoti svarīgi vilkt saulesbrilles ar UV staru aizsardzību, kad dodies ārā.
Komentēt

3. Atceries - smaržas un sauļošanās nav labs salikums

Atceries - smaržas un sauļošanās nav labs salikums
Smaržas un ēteriskās eļļas tavu ādu var padarīt daudz jūtīgāku uz saules stariem, tos pastiprināti pievelkot. Tāpēc pirms došanās saulē, izvairies no šiem ķermeņa smidzināmajiem līdzekļiem.
Komentēt

4. Jāuzmanās no kancerogēniem grilētajā ēdienā

Jāuzmanās no kancerogēniem grilētajā ēdienā
Lai arī vasarīgs pikniks skan kārdinoši, neuzmanīgi pagatavota maltīte vai būt nelabvēlīga veselībai. Dažādi pētījumi atklājuši, ka tiem, kuri bieži ēd piedegušu gaļu, ir īpaši palielināts risks saslimt ar vēzi, tāpēc jāpievērš uzmanība tam, kā gatavo gaļu. Lai tā nepiedegtu, iesaka marinādi, kas ir asa vai gatavota uz alkohola bāzes, kā arī cept ēdienu ilgāk un mazākā temperatūrā, nevis otrādi.
Komentēt

5. Grilējot ievēro drošību

Grilējot ievēro drošību
Uzmanība jāpievērš arī apstākļiem un videi, kurā gatavo. Daudzi gūst traumas vai izraisa ugunsgrēkus tikai tāpēc, ka neuzmanīgi rīkojušies ar grilu. Tāpēc grilam tuvumā neturi priekšmetus, kuri var viegli aizdegties, tīri to kārtīgi un regulāri, kā arī neatstāj to ieslēgtu bez uzraudzības.
Komentēt

6. Jāuzmanās no dehidrācijas alkohola iespaidā

Jāuzmanās no dehidrācijas alkohola iespaidā
Alkohola lietošana karstā laikā ir īpaši bīstama, jo alkohols ir diurētiķis - tātad tas no organisma izvada šķidrumu, kas karstumā ķermenim ir tik ļoti nepieciešams. Lai arī viens vai divi dzērieni neradīs dehidrāciju, tie pavisam noteikti, līdz ar citiem apstākļiem, var to veicināt.
Komentēt

7. Arī rotaļu laukums vasarā var būt bīstams

Arī rotaļu laukums vasarā var būt bīstams
Karstās vasaras dienās uzkarst ne tikai rotaļu laukuma metāliskās, bet arī plastmasas daļas, kuras var radīt pat otrās pakāpes apdegumus bērna jūtīgajai ādai. Tāpēc, pirms laid bērnu spēlēties, pārbaudi, vai virsmas nav pārāk karstas un ir drošas bērnam.
Komentēt

8. Negaisa laikā meklē drošību, nevis piedzīvojumus

Negaisa laikā meklē drošību, nevis piedzīvojumus
Lai arī cik interesanta tev varētu izklausīties pelde vai brauciens ar velosipēdu/motociklu negaisa laikā, savas drošības un dzīvības nolūkos labāk izvēlies citu nodarbi, paturot prātā, ka ūdens un metāls labi vada elektrību un no tiem negaisa laikā ir jāizvairās.
Šādos laika apstākļos ir jāpārvietojas lēni un jāmeklē patvērums.
Komentēt

9. Glābšanas vestes ir vajadzīgas visiem, ne tikai bērniem

Glābšanas vestes ir vajadzīgas visiem, ne tikai bērniem
Ir jāatmet iedoma, ka glābšanas vestes jāvelk tikai bērniem, ka pieaugušajiem tās vilkt būtu smieklīgi, muļķīgi, nevajadzīgi vai kā tamlīdzīgi. Tās ir vajadzīgas visiem, jo nekad nevari zināt, kas var atgadīties, un cik neparedzamā situācijā vari nokļūt, esot uz ūdens. Šis jāatcerās visiem, kuri plāno doties laivu braucienos vai tamlīdzīgās izklaidēs. Vestes ir vajadzīgas visiem, un tas ir forši un droši, nevis muļķīgi un nevajadzīgi.
Komentēt

10. Pievērs uzmanību ēdiena stāvoklim

Pievērs uzmanību ēdiena stāvoklim
Karstumā ēdiens bojājas daudz ātrāk - tiešos saules staros ēdiens sāk bojāties pēc apmēram divām stundām, kad tam sāk veidoties pelējums un citas pazīmes, kas liecina, ka tas vairs nav svaigs. Tāpēc ēdienu, kas stāvējis karstumā, ieteicams pirms ēšanas aplūkot. Īpaša uzmanība karstā laikā jāpievērš dzīvnieku valsts produktiem, jo tad tie uzglabājami īsāku laika posmu.
Komentēt

11. Lai peldēšana būtu forša, tai jābūt arī drošai

Lai peldēšana būtu forša, tai jābūt arī drošai
Lieku reizi atgādināsim - peldies vietās, kuras oficiāli atzītas par drošām peldvietām vai kurās pārzini ūdenskrātuvi. Nelec ūdenī, pirms neesi pārbaudījis, kas atrodas ūdenskrātuves dibenā. Un nepeldies, ja esi lietojis alkoholu.
Komentēt

12. Atceries, kuriem augiem labāk netuvoties

Atceries, kuriem augiem labāk netuvoties
Latvāņu sula satur indīgas vielas. Ultravioletā starojuma iedarbībā sula var radīt ādas apdegumus. Visbīstamākais cilvēka veselībai ir Sosnovska latvānis, kuru redzi attēlā. Iegaumē un dabā tam netuvojies.
Komentēt

13. Sauļošanās krēms ir vajadzīgs ne tikai saulainajās dienās!

Sauļošanās krēms ir vajadzīgs ne tikai saulainajās dienās!
Apmēram 80% saules starojuma cauri mākoņiem nokļūst uz tavas ādas, tāpēc, ja esi nolēmis savu ādu aizsargāt ar sauļošanās krēmu, tas ir jādara arī mākoņainās dienās.
Komentēt

14. Pievērs uzmanību temperatūrai mašīnā

Pievērs uzmanību temperatūrai mašīnā
Nestāstīsim, ka atstāt mašīnā bērnu vai suni ir bīstami, to jau esi dzirdējis simtiem reižu un zini, bet atgādināsim, ka automašīnā gaisa temperatūra var paaugstināties par 20 grādiem vien 10 minūšu laikā. Kā arī, bērnu ķermeņa temperatūra ceļas vidēji 3 reizes ātrāk nekā pieaugušo.
Vairāk par suņiem automašīnās lasi šeit.
Komentēt

15. Karstajās dienās nevis padzeries, bet gan dzer ļoti daudz ūdens

Karstajās dienās nevis padzeries, bet gan dzer ļoti daudz ūdens
Nepietiek ar to, ka karstā dienā iedzersi ūdens glāzi, limonādi vai aliņu - pirmkārt, organismam palīdzēs nevis saldināti dzērieni vai alkohols, bet gan tīrs ūdens. Otrkārt, tas ir jādzer izteikti daudz - iespējams, vairāk nekā tev prasās, jo karstumā ķermenis zaudē daudz šķidruma, un, ja neuzņemsi pietiekami daudz ūdens, pastāv dehidrācijas risks, kas var beigties arī ar slimnīcas apmeklējumu.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru