20 padomi, kā nosargāt veselību rudenī. Nekādas slimošanas!

Komentēt

Daži vērtīgi ikdienas paradumi var palīdzēt tev veiksmīgi izvairīties no slimošanas.

1. Sāc uzņemt vitamīnu D

Sāc uzņemt vitamīnu D
Zināms, ka dabā D vitamīnu iegūstam no saules. Tā kā rudenī sauli varam noķert arvien retāk, ir prātīgi iegādāties šo vitamīnu kapsulu vai eļļas veidā, lai to turpinātu uzņemt - tas uzlabos pašsajūtu un stiprinās imūnsistēmu.
Komentēt

2. Nešķaudi plaukstās - šķaudi elkonī.

Nešķaudi plaukstās - šķaudi elkonī.
Ja šķaudot roku aizsegsi ar plaukstām, mikrobi nonāks uz visām virsmām, kuras pēc tam aiztiksi. Tāpēc izmanto salveti vai saliektu roku.
Komentēt

3. Atceries par veselīgām piedevām

Atceries par veselīgām piedevām
Kad vien iespējams, maltītei vai dzērienam pievieno kādu vitamīnu avotu. Tējai vai ūdenim klāt liec citronu, brokastu putrai - sezonas augļus un tamlīdzīgi.
Komentēt

4. Apgriez nagus!

Apgriez nagus!
Mēs par to bieži neaizdomājamies, bet ļoti bieži aiz nagiem slēpjas mikrobi, kas var būt slimību cēloņi. Nav nepieciešami zinātniski pierādījumi, lai apgalvotu, ka cilvēku paradumos ļoti bieži ir pieskaršanās acīm, mutei, degunam un citām ķermeņa zonām.
Komentēt

5. Atceries par fiziskajām aktivitātēm!

Atceries par fiziskajām aktivitātēm!
Lai arī aukstajā un tumšajā laikā tā vien gribas sēdēt zem sedziņas, tavas imunitātes, veselības un labsajūtas dēļ tomēr vajag arī izkustēties. Ja nevēlies apmeklēt treniņu vai trenažieru zāli, nodrošinies ar atbilstošu apģērbu un ej skriet vai dodies garās pastaigās svaigā gaisā.
Komentēt

6. Beidz aiztikt seju!

Beidz aiztikt seju!
Uz rokām ir daudz mikrobu, un tiem nav vajadzīgs nonākt saskarē ar tavu seju, muti un acīm. Tomēr ikdienā paši nemanām, cik bieži lieki aiztiekam seju. Sāc tam pievērst uzmanību un pārtrauc šo ieradumu.
Komentēt

7. Sāc uzturā lietot ingveru

Sāc uzturā lietot ingveru
Tas ir lielisks antioksidants un imunitātes stiprinātājs - liec tā škēlītes pie tējas, rīvē to uz maizes un pievieno siltajām maltītēm, lai piešķirtu asumu un vitamīnu devu.
Komentēt

8. Tīri telefona virsmu

Tīri telefona virsmu
Ik dienu tu to aiztiec ar rokām, kas ne katru brīdi ir tīras un liec uz virsmām, kas tiešām nav tīras. Un tad telefonu liec pie sejas. Neizklausās pēc pārāk tīras kombinācijas, vai ne? Tāpēc ir svarīgi ikdienā notīrīt telefonu ar tam paredzētām salvetēm/lupatiņām.
Komentēt

9. Nesāc stingras diētas

Nesāc stingras diētas
Diēta rudenī un ziemā ir ļoti slikta ideja, it īpaši, ja tā ir diēta ar ļoti zemu tauku saturu. Lai cilvēka imūnsistēma varētu normāli pildīt savu funkciju, organismam nepieciešams sabalansēts šķiedrvielu daudzums. 

Vērts atzīmēt, ka arī pārēšanās nav nekas labs, jo tauku pārspīlēšana mēdz nomākt imūnsistēmu, bet pārlieku daudz uzņemtais cukurs veicinās aptaukošanos. 

Vislabākais ēšanas režīms: neizlaid brokastis, bez tām dienā iekļaujot vēl trīs maltītes, kas satur ogļhidrātus, olbaltumvielas un ievērojamu skaitu augļu un dārzeņu. 
Komentēt

10. Mazāk stresa, vairāk meditācijas

Mazāk stresa, vairāk meditācijas
Ja sāc just, ka nervi jau vairs netur, dodies nelielā pastaigā, paelpo svaigu gaisu vai pat veic dažus vingrinājumus. Zinātnieki no Viskonsinas universitātes atklāja, ka cilvēkiem, kuri praktizē meditāciju, risks saslimt ir par 76% mazāks nekā pārējiem. Atrodi sev patīkamāko veidu, kā uz brīdi atpūsties un atslēgties no ikdienas stresa. 
Komentēt

11. Atceries par miegu

Atceries par miegu
Labākai pašsajūtai un spēcīgākai imunitātei vajadzīgs pietiekams daudzums miega. Noteikti vari nedaudz pārkārtot savu dienas grafiku tā, lai spētu iegūt papildus laiku miegam.
Komentēt

12. Vēdini visas telpas, kurās atrodies

Vēdini visas telpas, kurās atrodies
Gan mājās, gan darba vietā svarīgi vēdināt telpas vismaz divas reizes dienā. Ja kādā no šīm vietām uzturas kāds, kurš ir apslimis, protams, jāvēdina daudz biežāk.
Komentēt

13. Mazgā rokas daudz un kārtīgi

Mazgā rokas daudz un kārtīgi
Padomā, cik daudz ikdienā aiztiec lietas, kurām pieskārušies daudzi citi. Tāpēc darba vietā rokas jāmazgā vairākkārt, un par kārtīgu roku higiēnu jāatceras arī mājās.
Komentēt

14. Ērts veids, kā nodrošināt tīras rokas - roku antibakteriālais līdzeklis

Ērts veids, kā nodrošināt tīras rokas - roku antibakteriālais līdzeklis
Veikalā tie nopērkami ērtās, mazās pudelitēs, kuras vari ņemt līdzi un dezinficēt rokas pirms ēšanas ārpus mājas, pēc sabiedrisku vietu apmeklēsanas un tamlīdzīgi.
Komentēt

15. Dzer daudz ūdens

Dzer daudz ūdens
Arī tas stiprinās tavu imūnsistēmu.
Komentēt

16. Ēd sezonas dārzeņus

Ēd sezonas dārzeņus
Tie būs gan labā un izdevīgā cenā, gan sniegs labu vitamīnu devu.
Komentēt

17. Investē sulas spiedē

Investē sulas spiedē
Tavai imūnistēmai ir vajadzīgs C vitamīns, un lieliski gards veids kā to iegūt, ir citrusaugļu sulas. Taisi tās pats - sulu spiedes vari iegādāties sākot no labas cenas - 3 eiro. Cenas iepazīsti un salīdzini šeit.
Komentēt

18. Ja iespējams, izvairies no sabiedriskām vietām

Ja iespējams, izvairies no sabiedriskām vietām
Tas nenozīmē neiet uz darbu visa rudens garumā, taču laikā, kad daudzi slimo, ir būtiski izvērtēt, vai nav alternatīvu, piemēram, sēdēšanai pilnā transportā. Labāk saģērbies silti un mēro ceļu ar kājām.
Komentēt

19. Ja vari, pēc sarokošanās nomazgā rokas - jo ātrāk, jo labāk.

Ja vari, pēc sarokošanās nomazgā rokas - jo ātrāk, jo labāk.
Jo tu nezini, cik mikrobu ir citu cilvēku plaukstās.
Komentēt

20. Ja jūti, ka tuvojas saaukstēšanās vai arī jau esi apslimis, iespēju robežās paliec mājās.

Ja jūti, ka tuvojas saaukstēšanās vai arī jau esi apslimis, iespēju robežās paliec mājās.
Ejot uz darbu tu ne tikai apdraudi kolēģu veselību, bet arī padari savarm organismam atveseļošanās procesu grūtāku - lai izveseļotos, vajadzīga atpūta. Stresa un aktivitāšu ietekmē vīrusi un baktērijas pie tevis uzturas ilgāk.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru