Latvija gūst pārsteidzošus panākumus epilepsijas ārstēšanā. Laimīgo vidū arī Elīze!

Komentēt

Ar jaunās metodes ieviešanu varam lepoties, ka esam vienīgie Baltijā.

Kopš Latvijas ārsti uzsākuši ļoti specifiskas un sarežģītas neiroķirurģiskas operācijas, jau 10 bērni atguvuši kustību brīvību. 17 gadus vecā Elīze Jance ir viena no jauniešiem, kura šobrīd neuztraucas par smagām epilepsijas lēkmēm, kuras viņu mocījušas jau no divu gadu vecuma.

Nu jau pagājis pus gads, kopš meitenes veselība uzlabojusies. Kādreiz lēkmes notikušas reizi nedēļā vai pat biežāk, kas nozīmēja to, ka viņa nekur nevarēja iet viena. Elīzai paveicās, jo Bērnu slimnīcas neiroķirurgi sešu stundu ilgā operācijā atbrīvojās no epilepsijas perēkļa. 

Bērnu neirologs un jaunās metodes ieviesējs Jurģis Strautmanis atklāj, ka jābūt pilnīgi pārliecinātiem par to, kur atrodas epilepsijas perēklis, un tā atrašana var ilgt pat vairākus gadus.

Rīga kā vadošā Baltijā

Kopš pērnā gada janvāra, kad slimnīcā sākta epilepsijas ķirurģija, rezultāti ir pārsteidzoši labi. Par līdzekļiem, kas būtu nepieciešami, lai palīdzētu vienam bērnam ārzemēs, tagad tepat Latvijā iespējams izārstēt vairāk bērnu. Pēc datiem redzams, ka ārstēšanas rezultātā 60-70 procentiem jauniešu epilepsijas lēkmes neatgriežas. Kādreiz pēc šādas palīdzības cilvēki vērsās Vācijā vai Zviedrijā, taču tagad Latvija ir apsteigusi lietuviešus un igauņus, jo ir vienīgā vieta Baltijā, kur bērniem operē epilsepsiju.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru