10 simptomi, pēc kuriem atšķirsi gripas vīrusu no vienkāršas saaukstēšanās

Komentēt

Necel paniku bez iemesla, kā arī nenovilcini vizīti pie ārsta, ja tā tiešām ir gripa.


Gada sākums ierasti ir gripas epidēmijas laiks. Arī 2018. gads nav izņēmums. Šī un iepriekšējās siltās ziemas parasti ir ideāls laiks gripas vīrusam – tas var netraucēti vairoties. Speciālisti iesaka vakcinēties pret gripu, tomēr arī gripas vakcīna diemžēl no slimības 100% pasargāt nevar. 

Daudzi gripas simptonus jauc ar parastu saaukstēšanos, tāpēc nepievērš tam pastiprinātu uzmanību, bet gan cer, ka tējas un pāris dienas gultas režīma viņus izārstēs. Bīstamā vīrusa gadījumā svarīgi ir arī laicīgi konstatēt saslimšanu un uzsākt ārstēšanos – kā zināms, gripa var izrādīties arī nāvējoša. Tomēr reizēm gripas simptomi ir grūti nosakāmi un izskatās mazāk nopietni.

Kā atšķirt gripas vīrusu no vienkāršas saaukstēšanās? Vispareizāk – ar gripas eksprestesta analīzi laboratorijā. Tomēr, lai neķertu paniku no vienkāršām iesnām, te būs tabula ar 10 klasiskām atšķirībām:

Ja tomēr neesi pārliecināts par savu veselības stāvokli, dodies pie sava ģimenes ārsta. Viņš nozīmēs ārstēšanai nepieciešamos medikamentus un sniegs padomus, kā veiksmīgāk atkal atveseļoties.

Jebkurā gadījumā – arī tad, ja tā ir tikai parasta saaukstēšanās – labāk mazliet ilgāk padzīvo mājās un ej ārā, kad esi pavisam vesels. Gan tavs organisms, gan arī neaplipinātie biedri tev pateiks paldies!

 

Avoti: dermatologs.com, webmd.com.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru