15 ēdieni, kas palīdzēs paģiru gadījumā

Komentēt

Vismaz daļai no tiem ir arī sakarīgs pamatojums.

Mēs visi zinām, ka lietot alkoholu ir slikti. Tomēr reizē tas ir arī ļoti garšīgi un aizraujoši. Un tā jau viss būtu labi, bet tas nākamais rīts ir tik grūts un sāpīgs... vai ir vispār kaut kāds veids (izņemot nedzeršanu), kas palīdz pret paģirām? Izrādās, daļēji ir. Uzsvars, protams, uz vārdu daļēji – nedzeršanu nekas nepārspēj.

1. Ūdens. Šeit, domājams, nav vajadzīgi nekādi paskaidrojumi.

2. Banāni. Banānos ir ne vien slāpeklis, kas nepieciešams normālai ūdens vielmaiņai, bet arī cukurs, kura līmeni alkohola lietošana krietni vien patērē. Turklāt banāns labi un viegli iet iekšā – kas reizēm nav mazsvarīgi paģiru gadījumos.

3. Olas. Olas satur cisteīnu – aminoskābi, kas nepieciešama antioksidanta glutationa ražošanā. Šis antioksidants piedalās alkohola noārdīšanā un, protams, tā krājumi ir diezgan tukši pēc sirsnīgas padzeršanās.

4. Arbūzs. Ja negribas dzert ūdeni, tad saldais arbūzs (jau atkal, cukura līmenis!) ir labs veids kā rehidrēties. Turklāt, tieši tagad ir arbūzu laiks. 

5. Sālīti un marinēti gurķīši. Tā kā alkohols dehidrē, sāls palīdzēs organismā aizkavēties tam šķidrumam, kuru dzersi jau nākamajā rītā. Tiesa, cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu jābūt uzmanīgiem – liels sāls patēriņš to tikai paaugstinās. 

6. Avokado. Viens no mikroelementiem, kas dzeršanas procesā noārdās visvairāk, ir magnijs. Avokado ir lielisks magnija avots. Turklāt, to var viegli apvienot ar citiem produktiem no šī saraksta – olām, gaļu, lasi un sparģeļiem. 

7. Gaļa. Ja vien neesi veģetārietis, gaļas ēšana nākamajā rītā nav nemaz tik slikta doma. Gaļa satur dažādas neaizstājamās aminoskābes, kas noārdās alkohola ietekmē. Turklāt, gaļa ir sasodīgi garšīga. Jā.

8. Mellenes. Antioksidantiem pilnās mellenes palīdz cīnīties ar organismā esošajiem iekaisuma procesiem, kas tur plosās pēc padzeršanās. Turklāt, ja vēdera izeja nākamajā dienā ir tāda, ēēē, neprognozējama, mellenes parasti salabo arī to. 

9. Apelsīni un apelsīnu sula. Vai arī kivi. Šie augļi satur daudz vitamīna C – tas lielā daudzumā noārdās alkohola ietekmē. Principā padzerties apelsīnu sulu nākamajā dienā ir ļoti, ļoti laba doma. 

10. Sparģeļi. Vienkāršie, bet dārgie asni ir tikuši pat medicīniskā pētījumā, kur pierādīts, ka sparģeļi palīdz noārdīt organismā esošo alkoholu un pasargāt aknas. Tiesa, nav skaidrs, cik spaiņi ar sparģeļiem jāapēd, lai paģiru nebūtu nemaz. 

11. Lasis. Pilns ar labajām omega-3 taukskābēm, arī lasis, tāpat kā mellenes, palīdz pret organismu ārdošajiem iekaisuma procesiem. Un, kā mēs zinām, nākamajā rītā tāpat gribas kaut ko treknu – tad jau labāk lasi, ne burgeru.

12. Ingvers. Lai arī ingvers neko nenoārda un neatjauno, tas palīdz pret nelabuma sajūtu. Kas, atkarībā no paģiru smaguma, var būt ļoti, ļoti svarīgi.

13. Tomātu sula. Ir atsevišķi pētījumi, kas ļauj domāt, ka tomātu sula, iespējams, palīdz alkoholam ātrāk noārdīties un pasargā aknas. Taču, būsim godīgi, ir ļoti liels kārdinājums pieliet tai šņabi, vusteras mērci un piparus.

14. Kokosriekstu ūdens. Ja tev garšo kokosriekstos esošais šķidrums, šī pavisam nav slikta doma nākamajam rītam – saldais ūdentiņš satur ne vien cukurus, bet arī daudzus citus elektrolītus, kas palīdzēs atjaunot ūdens līdzsvaru organismā.

15. Auzu pārslas. Neskatoties uz vēlmi strauji pierīties visu pēc kārtas, iespējams, mierīgākas brokastis ar saliktajiem ogļhidrātiem – kas ilgāk noturēs cukura līmeni mazāk svārstīgu un tevi mazāk niķīgu – ir labāka izvēle. Starp citu, auzu pārslu putru vari izvārīt arī sāļu, pievienojot bekonu un avokado.

16. Ūdens. Vai mēs šo jau pieminējām? Padzeries. 

Avoti: 1, 2


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru