Pirmā publiskā slidotava Rīgā bija ierīkota uz pilsētas kanāla

Komentēt

Slidotavai 19. gadsimtā bija pat savi kārtības sargi.

Latvieši ar slidām bija pazīstami pat viduslaikos. Tās bija veidotas no cūku kauliem un ar auklu stiprinātas tieši pie kājām. Bet metāla slidas 17. gadsimtā mēs ieguvām no holandiešu tirgotājiem.

Latvieši ar slidām bija pazīstami pat viduslaikos. Tās bija veidotas no cūku kauliem un ar auklu stiprinātas tieši pie kājām. Bet metāla slidas 17. gadsimtā mēs ieguvām no holandiešu tirgotājiem.

Rīgā pirmā publiskā slidotava tika izveidota 1858. gadā uz pilsētas kanāla ledus. Tā bija visai gara un stiepās no tagadējās tirgus apkaimes līdz pat Bastejkalnam.

Rīgā pirmā publiskā slidotava tika izveidota 1858. gadā uz pilsētas kanāla ledus. Tā bija visai gara un stiepās no tagadējās tirgus apkaimes līdz pat Bastejkalnam. Letonika.lv

Ieeja slidotavā bija par maksu. Taču par to tika piedāvāta tāda līmeņa apkalpošana un ērtības, ko nekādi nevarētu saņemt, slidojot pa kādu aizsalušu ezeru vai dīķi.

Ieeja slidotavā bija par maksu. Taču par to tika piedāvāta tāda līmeņa apkalpošana un ērtības, ko nekādi nevarētu saņemt, slidojot pa kādu aizsalušu ezeru vai dīķi. zudusilatvija.lv
Vienā krastā bija izvietoti soliņi atpūtai, bet otrā atradās apjumta pagaidu būve, kur varēja pārģērbties un sasildīties.

Bet kādam šeit bija arī jāuztur kārtība. To uzticēja darīt ģimnāzistiem no Reālskolas, kura atradās tagadējā Krišjāņa Valdemāra ielā.

Bet kādam šeit bija arī jāuztur kārtība. To uzticēja darīt ģimnāzistiem no Reālskolas, kura atradās tagadējā Krišjāņa Valdemāra ielā. Letonika.lv
Starp kārtībniekiem bija tādas slavenības kā kinorežisors Sergejs Eizenšteins un zinātnieks Fridrihs Canders. Slidotavā šos puišus zināja gandrīz visi.

Pamazām aizvien vairāk slidotavas tika veidotas tieši pilsētas parkos. Vasarā tajos tika izveidoti veloceliņi, bet ziemā te tika uzlietas slidotavas. Vietām notika arī vizināšanās ar ragaviņām, kam izmantoja īpaši izveidotus ledus kalniņus.

Pamazām aizvien vairāk slidotavas tika veidotas tieši pilsētas parkos. Vasarā tajos tika izveidoti veloceliņi, bet ziemā te tika uzlietas slidotavas. Vietām notika arī vizināšanās ar ragaviņām, kam izmantoja īpaši izveidotus ledus kalniņus. zudusilatvija.lv

Vērmanes dārzā 1878. gadā tika uzbūvēta koncertzāle, kur vasarā iedzīvotājus ik dienu  izklaidēja militārie orķestri, bet ziemā šeit tika ierīkota slidotava. 30. gados Rīgas slidotavu adreses mainījās un viena no populārākajām atradās Esplanādē.

Vērmanes dārzā 1878. gadā tika uzbūvēta koncertzāle, kur vasarā iedzīvotājus ik dienu  izklaidēja militārie orķestri, bet ziemā šeit tika ierīkota slidotava. 30. gados Rīgas slidotavu adreses mainījās un viena no populārākajām atradās Esplanādē. Letonika.lv

Pirmais hokeja mačs šeit norisinājās 1909. gadā, tomēr profesionāļi hokejā parādījās tikai 60. gados, un arī tad tautā viņus turpināja saukt par parastiem amatieriem.

Pirmais hokeja mačs šeit norisinājās 1909. gadā, tomēr profesionāļi hokejā parādījās tikai 60. gados, un arī tad tautā viņus turpināja saukt par parastiem amatieriem. Delfi

Avots: Riga.lv


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru