Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem

Komentēt

Tici vai nē, bet sarakstā arī latviete. No šīm sievietēm mums būtu ko mācīties.

Marts ir sieviešu mēnesis. Vēl viens labs iemesls pieminēt neticamus cilvēkus, kuras ir sieviešu kārtas pārstāves.

Vēsturē palikušas atmiņā sievietes, kuras ne tikai iegāja tā saucamajā “vīriešu kultūrā”, uzsēžoties uz motocikla, bet arī bija tik drosmīgas, lai vienatnē ar šiem braucamrīkiem censtos apceļot pasauli.

1. Elspeta Bīrda

Elspeta Bīrda
1980. gadā Elspeta Bīrda 24 gadu vecumā kļuva par pirmo britu sievieti, kura ar motociklu devusies apceļot pasauli. Brauciens ilga trīs gadus, kopā pievarot 54 000 kilometru. Ar 1974. gada BMW R60, kuram Elspeta krāja naudu, strādājot kādā Londonas krogā, viņa savu ceļojumu sāka Ņujorkā.

Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem vcclondon.com
Pēc tam, kad tika apceļota Kanāda, Meksika un Kalifornija, sieviete motociklu nosūtīja uz Sidneju, bet vēlāk uz Singapūru un Taizemi, lai varētu turpināt savas gaitas. Pirms došanās pretī nezināmajam Elspeta centās ieinteresēt motociklu preses pasauli, bet saskārās tikai ar šovinismu un skepticismu pret viņas centieniem. Viņas neticamais stāsts publiski ir zināms tikai nesen, jo sieviete nolēma sarakstīt grāmatu par savu neaizmirstamo ceļojumu.

2. Anne France Dauteville

Anne France Dauteville
Franču žurnāliste un rakstniece Anne bija bezbailīga un krāšņa sieviete, kura 1973. gadā 28 gadu vecumā apceļoja apkārt pasaulei. Viņa godam nopelnījusi savu vietu vēsturē, jo bija viena no nedaudzajām sievietēm, kura vienatnē ar savu transportlīdzekli devusies drosmīgajā ceļojumā. Kopā ar uzticamo Kawasaki 125 viņa mēroja 20 000 kilometru un pabija trīs kontinentos. Pēc 30 gadiem viņa saņēma e-pastu no Francijas modes nama Chloe ar lūgumu kļūt par uzņēmuma mūzu 2016. gada apģērbu kolekcijai. Ar atjaunotu interesi par viņas pieredzi New York Times izveidoja apjomīgu rakstu par jauno modes ikonu.

Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem
Uz jautājumu par to, vai viņai nekad nav bijis bail ceļot vienai, Anne atbildēja: “Protams, ka bija bail, bet laika gaitā tu atklāj, ka tā saucamās “solo” sievietes ir daudz pasargātākas, nekā var šķist sākumā. Afganistānā man ar motociklu notika negadījums. Apstājos ceļa malā un pie manis piestāja trīs vīrieši. Viens no viņiem paņēma mani aiz pleciem un apsēdināja uz zemes, otrs stāvēja priekšā saulei, lai es nepārkarstu, bet trešais tikmēr laboja manu braucamo. Kopš tā laika daudz kas ir mainījies, bet es varu būt priecīga sakot, ka piederu laikiem, kad vīrieša uzmanības apliecinājumi bija kas satriecošs.”

3. Bessija Stringfilda

Bessija Stringfilda
Arī Bessijas Stringfildas stāsts ir interesants. Šī afroamerikāņu sieviete un Harley Davidson mīlētāja 1930tajos gados, vēl pirms civiltiesību lielās kustības, vairākas reizes apceļoja Ameriku un pat piedalījās vīriešu motociklu sacensībās.

Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem
Arī Bessijas Stringfildas stāsts ir interesants. Šī afroamerikāņu sieviete un Harley Davidson mīlētāja 1930tajos gados, vēl pirms civiltiesību lielās kustības, vairākas reizes apceļoja Ameriku un pat piedalījās vīriešu motociklu sacensībās. Runājot par viņas kaislību sēsties uz motocikla, 30tajos gados Amerika bija valsts, kur melnādainajam iedzīvotājam vispār bija minimālas iespējas pārvietoties, tāpēc Bessijas izpriecas bija nelegālas un viņa sevi nepārtraukti pakļāva briesmām.

Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem
Par spīti tam visam, Bessija paguva apceļot katru štatu, kā arī pabija Eiropā, Brazīlijā un Haiti. Viņa izbraukumus dēvēja par “penija tūrēm” - sava veida rituāls, kura laikā kartē bija jāmet monēta un jāskatās, kur tā nokrīt. Tā arī tika izvēlēts nākamais galamērķis.

4. Annija Kohena Kopčovska

Annija Kohena Kopčovska
Atgriezīsimies nedaudz senākā pagātnē, kad motorizēti divriteņi vēl nebija cilvēku braucamrīku sarakstā. 1856. gadā latviešu-ebreju-amerikāņu imigrante un brīvi domājoša sieviete bija pirmā, kura apbrauca apkārt pasaulei ar velosipēdu. Annijas Kohenas Kopčovskas piedzīvojums sākās, kad divi vīrieši saderēja, ka neviena sieviete nav apbraukāt pasauli ar divriteni.

Uz motocikla daiļais dzimums: sievietes, kuras apceļoja pasauli uz diviem riteņiem
Iespējams, ka Annija bija nepiemērotākā sieviete šādam ceļojumam, jo pirms brauciena nekad nebija braukusi ar divriteni. Viņai bija laiks patrenēties vien pāris dienas pirms lielā starta. Viņa arī bija precēta trīs bērnu māte un ebreju imigrants valstī, kurā dzirkstīja nikns antisemītisms. Tomēr viņai izdevās atrast sponsoru, kas palīdzētu sievietei visa brauciena laikā.

Annija atgriezās mājās 1895. gadā. Kopā ar saviem sponsoriem viņa ieguva 10 000 dolāru prēmiju, kas tajā laikā bija neiedomājami liela nauda, kā arī viņas stāsts un seja rotāja New York World lappuses kā “neparastākais ceļojums, ko jebkad ir veikusi sieviete.”

Avots: messynessychic.com

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru