VIDEO: Arhīva video no 1988. gada Liepājas ir spēcīga laikmeta liecība

Komentēt

Ikviens kadrs no saldās bērnības atsauc atmiņā neaizmirstamus brīžus.

Ieraksta autors par šo video atminas: "Kā šodien atceros 1988.gadu. Man bija 12 gadi, un tas bija gana apzinīgs vecums, lai piefiksētu apkārt notiekošās pārmaiņas, piemēram, pirmo Latvijas karogu pacelšanu, tautas sapulces, pārmaiņas sabiedrībā. Izmaiņas notika arī Liepājā. Ļeņina ielas posms pārtapa par gājēju ielu, parādījās tematiskie brandmūru gleznojumi. Viens no spilgtāk atmiņā palikušajiem bija taksometru stāvlaukumā pie Viļa Lāča Pedagoģiskā institūta. Varens gleznojums tapa Jūras ielā ar pilsētas indeksu, pie autoostas ar kumeļiem, Pasta ielā 24 tapa liepas attēls ar skursteni, tāds tapa arī Komjaunates ielā pie mākslas skolas filiāles brandmūra.

Pilsētā notika arī mākslas dienas. Viena no spilgtākajām atmiņā palikušajām mākslas dienām risinājās pagalmiņā pie vecās noliktavas aiz toreiz vēl neuzceltā kancelejas preču veikaliņa "Birojiņš". Bet īpaši 1988.gads palika prātā dēļ mūzikas. Tā pie mums Liepājā burtiski atvēra jaunus piedzīvojumu apvāršņus. Gan klausoties varenos Līvus, Credo un Jumpravu, gan sēžot pie toreiz tik īpaši kārotā tēva VEF Sigma vakaros, mēģinot deficītajās "Denon" kasetēs ierakstīt kādus ārzemju gabalus. Bet īpaši... kā šodien atceros pirmo mūža lielkoncertu "Mēs Liepāja 88", kas skaļi un vareni izskanēja "Daugavas" stadionā. Pēc koncerta savām mammām sagādājām pamatīgas galvassāpēs, nakts melnumā pa stadionu maisos lasot tukšās pudeles. Toreiz tā bija vesela bagātība.

Diemžēl, prasmes vai rocības kaut ko bildēt mums nebija. Tāpēc ikviens kadrs par šīm saldajām bērnības dieniņām ir kā saldākais no smūtijiem un treknākais no saldējumiem. Tāda ir arī Rīgas kinostudijā tapušā režisora Ivara Skanstiņa dokumentālā filma "Mēs Liepājai". Filmas redaktore Valda Ģēģere, tekstu autore Ingrīda Zemzare, bet burvīgo kadru operators Uldis Veiss. It kā viens nepilnas desmit minūtes kino, bet cik daudz pastāstīts par Liepāju, cik daudz izcilu liepājnieku. To noskatoties iemīlu savu dzimto pilsētu vēl vairāk."

Avots: Facebook


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru