25 leģendāras un slavenas Prāta Vētras dziesmas

Komentēt

Pirms iegādāties biļetes uz šīs vasaras koncertiem, ielūkojies mūsu sagatavotajā sarakstā.

Slavenā latviešu poproka grupa Prāta Vētra 2018. gadā mums sola jaunu studijas albumu. Grupa izziņojusi arī jaunā albuma koncertus, kas notiks Jelgavā (21. jūlijā), Valmierā (28. jūlijā), Ventspilī (3. augustā), Daugavpilī (11. augustā) un Rīgā, atjaunotajā Mežaparka estrādē (17. augustā).

Taču kamēr gaidām jaunās dziesmas, piedāvājam ieklausīties citās skaistās grupas kompozīcijās, kas kļuvušas par svarīgiem pieturpunktiem prātnieku radošajās gaitās.

1. Jo tu nāc

Grupa izveidota 1989. gadā Jelgavā, un jau 1992. gadā tā izlaida savu pirmo singlu "Jo tu nāc", kas Mikrofona aptaujā ierindojas 9. vietā.
Komentēt

2. Ziema

Drīzumā mēs visi varēsim sniegu ēst un aizbāzt aiz krekla, taču tikmēr gribam atgādināt, ka šī ir populārākā dziesma no grupas pirmā albuma "Vairāk nekā skaļi".
Komentēt

3. Lidmašīnas

Šī dziesma pacēla jauniešus popularitātes virsotnēs. No mazā, jaukā ansamblīša viņi kļuva par grupu. "Lidmašīnas" 1995. gadā kļuva par visu laiku pārdotāko singlu Latvijā. Šajā gadā grupa uzstājas arī Vācijā un Lielbritānijā un izdeva albumu "Veronika".
Komentēt

4. Tavas Mājas Manā Azotē

Šis ir 1996. gada lielākais hits, kas izdots Mikrofona ierakstu izdotajā albumā "Viss ir tieši tā kā tu vēlies". Albums iemantoja zelta statusu un padarīja Prāta Vētru par populārāko grupu Latvijā. 
Komentēt

5. Seksuāli Čiekuri

1996. gads bija arī laiks, kad grupa piedalījās čehu humorista Jaroslava Hašeka satīriskā romāna "Krietnais kareivis Šveiks" dramatizējumā, izrādē "Šveiks" Dailes teātrī. Tā kļuva par apmeklētāko muzikālo izrādi Latvijā.
Komentēt

6. Weekends Are Not My Happy Days

1999. gadā Prāta Vētras dalībnieki klajā laida ceturto albumu "Starp divām saulēm" un starptautisko versiju "Among The Suns". Šīs kompozīcijas ierakstītas Zviedrijā un Dānijā, un ir viens no dārgākajiem tā laika Latvijas mūziķu veikumiem. Albums sasniedza plašu ārzemju auditoriju un šis videoklips tika iekļauts Francijas mūzikas kanāla MCM atskaņošanas sarakstā.
Komentēt

7. My Star

Baltās kļošenes jau ir kļuvušas par leģendu. 2000. gada 13. maijā grupa piedalījās 45. Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas norisinās Stokholmā, Zviedrijā, ar dziesmu "My Star", kura ieguva augsto 3. vietu. Tā bija Latvijas debija grandiozajā konkursā. 2000. gadā Renārs Kaupers atzina par Eiropas Gada cilvēku Latvijā.
Komentēt

8. Maybe

Viens no visu laiku populārākajiem un starptautiski zināmākajiem Prāta Vētras darbiem ir tieši "Maybe". Tās videoklips uzņemts Prāgā, Čehijā. 2001. gadā iznāca albumi "Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas" un "Online".
Komentēt

9. Colder

2003. gadā klajā nāca Prāta Vētras albumi "Dienās, kad lidlauks pārāk tāls" un "A Day Before Tomorrow". Pēc albuma izdošanas grupa saņēma vietējās mūzikas balvas par labāko popmūzikas video un tika atzīta par gada labāko grupu. Šajā gadā Prāta Vētra iesildīja The Rolling Stones koncertu Prāgā, Čehijā.
Komentēt

10. Скользкие Yлицы

2004. gadā Prāta Vētra un krievu grupa  Би-2 kopā ierakstīja dziesmu "Скользкие улицы".  Dziesma ieņēma pirmo vietu topos Latvijā, Ukrainā un Krievijā. Taču šis gads bija arī diezgan smags lūzuma punkts grupas dalībnieku dzīvēs, jo naktī no 2004. gada 22. uz 23. maiju autokatastrofā mūžībā dodas viens no grupas dibinātājiem — basģitārists Gundars Mauševics jeb vienkārši Mumiņš.
Komentēt

11. Četri Krasti

Pēc traģēdijas, rodas baumas par grupas darbības pārtraukšanu, taču viņi nolemj turpināt iesākto un 2005. gadā izdod albumu "Četri Krasti", kas ir veltījums Mumiņam. Šis ir pirmais albums, kas iznāk pēc Mumiņa nāves, taču dažas dziesmas ierakstītas vēl pirms traģēdijas. Grupa atsāk radošās gaitas ar jaunu sparu un piedalās dažādos projektos.
Komentēt

12. Thunder Without Rain

2006. gadā grupa radīja kompozīciju multiplikācijas filmai "Lote no izgudrotāju ciema", kā arī maijā Prāta Vētras videoklips "Thunder Without Rain" iekļuva MTV Europe rotācijā. 2006. gada novembrī Prāta Vētra MTV Europe Music Awards Kopenhāgenā, Dānijā ieguva labākā Baltijas izpildītāja godu.
Komentēt

13. Tur Kaut Kam Ir Jābūt

2008. gada maijā pie klausītājiem devās prātnieku astotais studijas albums "Tur kaut kam ir jābūt", kas divu mēnešu laikā ieguva dubultplatīna diska statusu. Albumu producējis hip-hop mākslinieks Arstarulsmirus, un tas iezīmēja spēcīgas pārmaiņas grupai raksturīgajā skanējumā. Koncertierakstā piedalījās arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga un grupa Би-2.
Komentēt

14. Шаг

2009. gada martā tika izdots albums krievu valodā "Шаг". Tā bija albuma “Tur kaut kam ir jābūt” krievu versija, kas guva zināmu popularitāti Krievijā.
Komentēt

15. Years and Seconds

2010. gada martā Baltijas valstīs klajā nāca Prāta Vētras albums "Years and Seconds", kas bija noslēdzošais posms triloģijai, kura sākās ar "Tur kaut kam ir jābūt" izdošanu Latvijā 2008. gadā un turpinājās ar Krievijas tirgum domāto "Шаг" 2009. gadā.
Komentēt

16. Gara diena

2010. gadā iznāca "Izlase 2000 - 2010". Tajā iekļautas tās desmitgades Prāta Vētras spilgtākās dziesmas, kā arī jaunā dziesma "Gara diena". Albums decembra vidū ieguva zelta statusu.
Komentēt

17. In the End There's Only Love

Tas beidzot notiek! Spilgtākā latviešu grupa satiekas uz vienas skatuves ar spilgtāko igauņu grupu. 2011. gadā koncertā "Vabaduse laul", Tallinā, kas veltīts Igaunijas neatkarības 20. gadadienai, Prāta Vētra vienojās kopīgā dziesmā ar Ewert and The Two Dragons.
Komentēt

18. Ko Tu Vēl Domā?

2012. gadā "Prāta Vētra" izdeva kopumā trīs albumus. Jaunais albums vispirms iznāca latviešu versijā "Vēl viena klusā daba", pēc tam angliski "Another Still Life" un visbeidzot krievu valodā "Чайки на крышах". Tajā gadā grupa uzsāka savu pēdējo gadu lielāko koncerttūri, kuras ietvaros viesojās gandrīz visos kontinentos.
Komentēt

19. Flashlight

2012. gadā grupas jaunākā dziesma "Гори, гори ясно" tika izvēlēta par animācijas filmas "Снежная королева" ("Sniega karaliene") tituldziesmu, bet filmas starptautiskajai versijai dziesmai "Flashlight" angļu tekstu sarakstīja "Prāta Vētras draugs, grupas Travis solists Frens Hīlījs.
Komentēt

20. Butterfly In a Bottle

2013. gada rudenī mūziķi prezentēja kopdarbu ar producentu Deividu Fīldu dziesmai un videoklipam "Butterfly In A Bottle". Radās pavisam jauns grupas skanējums.
Komentēt

21. Lantern

2013.gada vasaras sezona tika atklāta ar uzstāšanās prestižajā Glastonberijas festivālā  ar 45 minūšu programmu. Prāta Vētra kļuva par pirmo grupu no Baltijas valstīm, kura spēlējusi Rietumu pasaulē slavenajā festivālā.
Komentēt

22. Ēdenes Dārzs

2015.gada maijā grupa prezentēja savu vienpadsmito studijas albumu "7 Soļi svaiga gaisa". Vēlāk albums tika izdots arī Krievijā ar tā anglisko nosaukumu "7 Steps of Fresh Air".
Komentēt

23. Ziemu Apēst

Albums iekļūst 2015. gada 58. Grammy balvas pretendentu pirmās kārtas oficiālajā sarakstā nominācijā "Labākais popmūzikas albums" kopā ar 300 citiem dažādu izpildītāju darbiem, tostarp Teilores Sviftas, Florences Velšas un Kelvina Herisa jaunākajiem ierakstiem.
Komentēt

24. Debesis Iekrita

Šī dziesma, kas radīta kopā ar grupu Musiqq, iekaroja daudzu klausītāju sirdis un Latvijas radio topu virsotnes. 2016. gadā Latvijas Radio 2 "Muzikālās bankas" apbalvošanas ceremonijā tika atzīta par 2016. gada vērtīgāko dziesmu.
Komentēt

25. Tevis Dēļ

Gaidām jauno ablumu un vēl daudz, foršu dziesmu!
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru