Autoskola nobloķē ielu Pārdaugavā. Un iemesls ir diezgan interesants

18 komentāri

Sācies neliels kariņš starp Autoskolu un Ceļu policiju. Izskatās, ka otrie nezina satiksmes noteikumus.

Izrādās, ka arī Ceļu policija mēdz nezināt ceļu satiksmes noteikumus. Tā vismaz uzskata vairāku autoskolu darbinieki, kas protestējot pret kļūdainu lēmumu kādas avārijas izmeklēšanā, nobloķēja ielu Pārdaugavā, blakus novietojot 4 automašīnas un tādējādi pierādod, ka pa šo 14,6 metrus plato ceļu iespējams braukt 4, nevis 2 joslās, kā to bija interpretējis policists.

Absurdais noteikumu traktējums radies, izmeklējot kādu avāriju, kurā sadūrusies autoskolas mašīna, kas griezusies braukšanai pretējā virzienā, un šoferis, kas to apdzinis pa pretējo joslu. Policists gan šo negadījumu ir fiksējis kā apsteigšanu, nevis apdzīšanu, kā rezultātā par vainīgo nosaukts autoinstruktors, kaut pēc pirmās notikuma vietas apskates apgalvojis, ka atbildīgs ir otrs šoferis.

Šāds iznākums pamatots ar CSN 906. punktu, kurā minēts, ka, ja uz brauktuves nav ceļa marķējuma, katrs vadītājs pats izvērtē, cik joslās dalāms ceļš. Saprotams, ka 14,6 metrus plata brauktuve dalās četrās, nevis divās joslās, kaut policijas slēdzienā apgalvots pretējais. Lai pierādītu, ka uz ceļa blakus ir vieta vismaz 4 auto, arī tika rīkota šī akcija.

Policija joprojām apgalvo, ka ceļš bijis dalāms vien divās joslās, tāpēc arī apsteigšana pretī krustojumam bijusi pieļaujama (tā ir aizliegta, ja katrā virzienā ir divas joslas), bet instruktors ir pārliecināts par savu taisnību, tāpēc ir gatavs to aizstāvēt arī tiesā. Galu galā, pat noteikumu grāmatā tā ir uzskatāmi apliecināta. Tik uzskatāmi, ka pietiek aplūkot vien bildīti, lai saprastu, ko var, un ko nevar, pat nelasot garlaicīgo tekstu.

Un visbeidzot - šajā situācijā taču ir vērts izmantot arī veselo saprātu. Pirmkārt, apdzīt krustojumos ir mazākais bezatbildīgi, lielākais - ļoti bīstami un dumji. Otrkārt - kur ir prāts apdzīt lēni braucošu mācību mašīnu? Ikvienam vajadzētu atcerēties, ka jo lēnāk tādi auto pārvietojas, jo lielāka ir iespējamība, ka notiks kāds negaidīts manevrs, tāpēc mācībnieku klātbūtnē drošāk ir piebremzēt. Varbūt arī sanāks zaudēt kādas 10 sekundes, toties izdosies tikt mājās bez bojājumiem veselībai un dzelžiem. Jābrauc atbildīgi!


Vērts izlasīt
Komentāri