5 veidi, kā sociālie mediji iedarbojas uz tavām smadzenēm

Komentēt

Noskaties video un lasi paskaidrojumu – uzzini, vai kāds no 5 ietekmes veidiem attiecas arī uz tevi!

1. Grūti atslēgties

Grūti atslēgties
5-10% no lietotājiem atzīst, ka viņiem ir grūti atslēgties no sociālajiem tīkliem – viņi ir kļuvuši atkarīgi. Ir izpētīts, ka smadzeņu stāvoklis sociālo mediju atkarīgajam ir tieši tāds pats, kā cilvēkam, kurš atkarīgs no alkohola vai narkotikām. Skaidrojums ir vienkāršs – sociālie mediji mums piedāvā mazas balviņas (like, share, comment, retweet) par mazām pūlēm (post, share, tweet). Smadzenes pierod pie labsajūtas, kuru sniedz šīs dāvaniņas un pieprasa vēl!
Komentēt

2. Grūti koncentrēties

Grūti koncentrēties
Multitasking ir fenomens, kuru sociālie tīkli ir padarījuši īpaši aktuālu – cilvēki arvien biežāk dara vairākas lietas vienlaicīgi, it īpaši tie, kuri paralēli citām darbībām sēž arī sociālajos tīklos. Loģiski būtu uzskatīt, ka multitasking piekritēji labi māk koncentrēties uz vairākām lietām vienlaicīgi. Tomēr efekts ir pretējs – jo vairāk tu to piekop, jo zemākas kļūst tavas spējas koncentrēties.
Komentēt

3. Viltus vibrēšanas sindroms

Viltus vibrēšanas sindroms
Viltus vibrēšanas sindroms ir vēl viens pilnīgi reāls mūsdienu fenomens. Tika veikts pētījums, kurā 89% telefona īpašnieku atzina, ka vismaz reizi 2 nedēļās viņiem šķiet, ka telefons sācis vibrēt, bet patiesībā izrādījies, ka nē. Cilvēka smadzenes citus ārējos kairinājumus, kas ir līdzīgi vibrēšanai, pašas iztulko par kustībām telefonā.
Komentēt

4. Runāt par sevi ir patīkami

Runāt par sevi ir patīkami
Dopamīns ir ķīmiska viela, kas izstrādājās mūsu smadzenēs (piemēram, orgasma, iemīlēšanās, pašapliecināšanās rezultātā) un rada labsajūtu. Šīs vielas izdalīšanos sekmē arī sociālie tīkli, cilvēkam labsajūtu rada “runāšana” par sevi un apziņa, ka tam ir klausītāji. Ja tiešā sarunā cilvēki 40% stāsta par sevi, tad sociālajos medijos 80% publicētā satura ir par sevi.
Komentēt

5. Mazāk izgāšanos pirmajā randiņā nekā jebkad!

Mazāk izgāšanos pirmajā randiņā nekā jebkad!
Ne viss, ko sociālie mediji ar mums dara, ir slikts. Lai arī uzskata, ka tie samazina reālo, dzīvo komunikāciju starp cilvēkiem, tomēr vairojies ir iepazīšanās gadījumu skaits. Iespējams, tādēļ, ka iepazīstoties neklātienē mēs jūtamies brīvāki un varam drošāk stāstīt par sevi, arvien vairāk pāru satiekas tieši sociālajos tīklos. Tātad – tie mums palīdz justies nepiespiesti!
Komentēt

Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru