Sportists atsakās no sudraba medaļas, lai palīdzētu trasē pakritušajam brālim

1 komentārs

"Tā ir nāvei tuvākā situācija, kuru sportā iespējams piedzīvot."

Triatlons nereti tiek dēvēts par vienu no grūtākajiem sporta veidiem – pēc tam, kad nopeldēti vairāki kilometri, sportistiem jābrauc līdz pat 200 km ar velo un, atkarībā no distances, arī jāskrien – reizēm pat pilnais maratons. Grūti pat lasīt! Tomēr ir tādi sportisti, kas to dara, turklāt, regulāri – abi brāļi Braunliji piedalās Pasaules triatlona sacīkšu sērijā, un nesen aizvadīja finālu.

Jaunākais brālis Džonatans tuvojās finišam kā uzvarētājs, taču dažus desmitus metru pirms finiša līnijas sāka grīļoties un zaudēja spēju saprast, kur ir finišs un kas jādara. Tā gadās, kad sportisti pārpūlas. Viņa brālis Alīsters ar konkurentu tobrīd cīnījās par otro vietu, taču, ieraudzījis, ka brālim nav diez ko labi, atmeta jebkādas ambīcijas par medaļu un aizstiepa brāli līdz finišam. Visaizkustinošākais ir tas, ka finiša līnijai brāli viņš pārgrūda pāri, lai tiesneši fiksētu viņu kā pirmo no abiem, un tikai tad finišēja arī pats. Rezultātā brāļi ierindojušies otrajā un trešajā vietā.

Alīsteram arī neesot žēl zaudētās medaļas – pats teic, ka to būtu darījis ne vien brāļa, bet jebkura cilvēka dēļ. Un jokojot piebilst, ka "būtu labāk gribējis, lai tas muļķis būtu ieplānojis pareizu tempu un uzvarējis sacīksti".

Kaut kur pasaulē noteikti ir divi ļoti, ļoti lepni vecāki.

 


Vērts izlasīt
Komentāri