Eiroparlamenta deputāts pazaudē pacietību iespaidīgā runā oficiālās sēdes laikā

Komentēt

Šo uzstāšanos Strasbūrā sniedzis beļģu politiķis, Eiroparlamenta Liberālās grupas līderis Gijs Verhofstads.

Šī spēcīgā runa sekojusi uzreiz pēc Lielbritānijas politiķa, Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas vadītāja Saijeda Kamala uzstāšanās. To iesāot Gijs veltījis viņam skarbus vārdus: "Tas ir diezgan dīvaini, ka jūs mēģināt mūs tagad pamācīt. Jūs grasāties izstāties no Eiropas Savienības un tajā pašā laikā lasiet lekciju par to, kas mums nākotnē būtu darāms. Tas ir vienreizēji!"

Viņš atzīmēja, ka Brexit aizstāvjiem pašiem šobrīd neesot ne mazākās nojausmas, ko tagad darīt. "Brexiteri man atgādina žurkas, kas mūk no grimstoša kuģa," viņš Lielbritānijas politiķiem veltīja dzēlīgu metaforu.

Gijs arī piedāvāja risinājumu situācijai, ka visi lielākie valstsvīri viens pēc otra bēg no atbildības un saviem glaunajiem amatiem. Viņš izteicās, ka šobrīd valsti varot glābt tikai sieviete, kā to reiz izdarīja dzelzs lēdija Mārgarita Tečere.

Verhofstads norādīja uz to, ka ES pilsoņi nevēlas viss savienības izjukšanu, bet gan stingrāku nostāju "lielajos jautājumos". "Tā vietā, lai risinātu lielas problēmas, esam kļuvuši par savienību, kura vairāk uztraucas par cigarešu paciņu izmēru un krāsu! Mēs diskutējam par to, cik daudz ūdens vajadzētu lietot, nolaižot ūdeni tualetē, un cik daudz naudas būtu pelnījis tāds vai šāds futbola klubs."


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru