VIDEO: Vai tramvajam Rīgas ielās jādod ceļš. Kur un kad?

Komentēt

ZebraTV sižets skaidro, kādi ceļu satiksmes noteikumi šobrīd ir spēkā un kā pareizi tos ievērot.

Ņem vērā:

1. Ja luksofors vai noteikumi atļauj braukt vienlaikus tev un tramvajam, tramvajam vienmēr būs priekšroka, neatkarīga no tā, kādā virzienā tas brauc.

Šo ir viegli iegaumēt - rīkoijes tā, lai tramvajam nebūtu lieki jāstājas.

 

2. Ja tramvajs apstājies pieturā, durvis ir vaļā, bet neviens pasažieris neizkāpj vai neiekāpj, citi transportlīdzekļi drīkst braukt, nesagaidot tramvaja kustību. Protams, ievērojot piesardzību!

 

3. Pasažieriem jāievēro: ja tramvajs apstājas ceļa vidū, uz brauktuves drīkst iziet tikai tad, kad atveras tramvaja durvis.

 

4. Ir aizliegts braukt pa pretējā virziena tramvaja sliedēm.

 

5. Stāvēt kreisajā pusē ielās, uz kurām ir tramvaja sliedes (jeb vairāk par 1 braukšanas joslu katrā virzienā) ir aizliegts.

 

6. Uz sliedēm drīkst apgriezties braukšanai pretējā virzienā.

 

7. Tātad - ja tomēr ļoti vajag nolikt auto kreisajā pusē, sākumā apgriezies braukšanai pretējā virzienā un tikai tad novieto auto.

 

8. Pa kreisi jānogriežas no tramvaja sliedēm, izņemot gadījumus, ja krustojumā joslu skaitu un braukšanas virzienu nosaka ceļazīmes:

 

9. Ja tramvaja sliedes neatrodas vienā līmenī ar brauktuvi vai tās no brauktuves ir atdalītas, tad šķērsot tās drīkst tikai tam īpaši paredzētās vietās.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru