Atbild Danilāns! Viena vīna glāze vakarā: labi vai slikti?

Komentēt

Šis jautājums noteikti interesē daudzus, tāpēc ir vērts ieklausīties profesora viedoklī.

Bieži varam lasīt, ka ārsti un citi speciālisti atļauj un nereti pat iesaka lietot vienu vīna glāzi dienā, lai stiprinātu sirdi un asinsvadus. Tomēr, kā ir patiesībā? Profesoram Danilānam ir savs viedoklis par šo.

Zinot augsto alkoholisma līmeni Latvijā, viņš nerekomendē aizrauties ar alkoholiskajiem dzērieniem, tomēr atzīst, ka nelielās devās tas organismam spēj palīdzēt. Turklāt profesors uzsver, ka nav svarīgi, vai tas ir vīns vai konjaks, viss slēpjas vārdā "alkohols". Tas gan nenozīmē, ka cilvēks varēs darīt, ko grib - lietot sirdij netīkamo uzturu, nesportot utt. 

Alkohola lietošana nelielās devās ikdienā ir tikai viena nianse no kopējā plāna, lai stiprinātu sirdi un asinsvadus. Ja cilvēks ignorēs pārējos nosacījumus, šī ārstēšanās metode nedarbosies.

Cik tad īsti ir "neliela deva"? Ja, piemēram, izvēlēsieties 10% vīnu - sanāks diezgan prāva vīna glāze. Stiprākam alkoholam tie būtu 30 un 40 grami. Šo robežu nedrīkst pārkāpt. Tomēr jāatceras, ja rodas pastiprināta vēlme palielināt ikdienas alkohola devu, šis ārstēšanās veids ir jāpārtrauc. 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru