Puika no Ķīnas Neits Ni perfektā latviešu valodā par to, kas iedvesmo Latvijā

1 komentārs

Absolūti piekrītam Neitam, arī mums šīs lietas savā zemē šķiet foršas.

Neita ģimene uz dzīvi Latvijā pārcēlās 2016. gadā, un jau pēc viena gada zēns tekoši runāja latviešu valodā. Patiesībā jau pēc pāris mēnešiem, kurus viņš pavadījis mācoties Hanzas vidusskolā, puika sāka runāt latviski.

Viņa ģimene Latvijā ir uz palikšanu, jo redz šeit iespēju nodrošināt bērniem laimīgu bērnību un labu izglītību. ”Es gribu, lai maniem bērniem ir laimīga bērnība. Un šeit, Latvijā, tas ir iespējams,” saka Neita tēvs. "Te, Latvijā, ir tik tīrs gaiss un ūdens, nav tāda pārapdzīvotība kā Ķīnā. Mums te ārkārtīgi patīk, sapratām, ka gribam šo valsti saukt par savām mājām. Gribam, lai mūsu bērni izaug Latvijā, jo šī ir lieliska vieta bērniem. Te var iegūt ļoti labu izglītību un Latvijā ģimenēm vispār ir vairāk iespēju."

Neits neslēpj, ka, uzzinot par vecāku ideju pārcelties uz Latviju, viņam neesot bijis pat nojausmas, kur tāda Latvija atrodas. Taču Neitam te uzreiz iepaticies. ”Te ir ļoti tīrs, daudz tīrāks nekā Ķīnā. Rīga ir skaista, tīra pilsēta, un te ir daudz dziedāšanas konkursu bērniem,” priecājas zēns.


Vērts izlasīt
Komentāri