3 grozi 3,5 sekundēs. Episkākais Latvijas basketbola moments

Komentēt

LBL. Where amazing happens.

Vienu no visu laiku notikumiem bagātākajām maču galotnēm Latvijas Basketbola līgas vēsturē aizvadījušas ‘Jūrmala/Fēnikss’ un ‘Jēkabpils’ komandas, pirmajā šīs sezonas ceturtdaļfināla spēlē. Jūrmalas laukumā Lapmežciemā pēdējo tīs sekunžu laikā tika gūti trīs grozi, kas katrs varēja nest uzvaru.

Kas un ko iemeta?

Vispirms 3,5 sekundes līdz beigām brīvu pustālo metienu iemeta jēkabpilietis Jānis Pozņaks, panākot savējiem +1.

Otrā laukuma galā, pēc skaista metiena griezienā pie pašas trīspunktu līnijas, Mārtiņš Laksa +1 panāca jau savējiem, turklāt tas notika 0.9 sekundes līdz beigām.

Likās, ka tas būs mača pēdējais metiens, tomēr viesi pēdējo vārdu vēl nebija teikuši. Pēc minūtes pārtraukuma izcilu autu izmeta Mikus Sokolovs, savukārt no sava sedzamā spēja aizbēgt Devins Teilors, kurš līdz ar beigu signālu neticamā veidā no gaisa raidīja bumbu grozā un nodrošināja ‘Jēkabpils’ uzvaru spēlē ar 70:69.

Rezultāta ziņā ne tik sīva, bet emociju ziņā līdzīgi saspringta ir arī otra ceturtdaļfināla sērija, kurā sacenšas ‘Liepāja/Triobet’ un ‘Barons/LDz’. Pirmo spēli 65:47 uzvarēja kurzemnieki, tomēr mača spilgtāko mirkli sagādāja rīdzinieku centrs Kaspars Kambala, kurš laikam sajauca sportus un atcerējās savu boksera karjeru.