PAMĀCĪBA: Kā veiksmīgi izvilkt automašīnu no grāvja

Komentēt

Lai to izdarītu droši, jāatceras desmitiem sīkumu. Tos mums atgādina raidījums "Zebra".

Ar šādu situāciju ikdienā var saskarties gandrīz jebkurš no mums, īpaši ziemas periodā. Ja rodas nepieciešamība kādam palīdzēt izvilkt no grāvja mašīnu, noteikti vispirms jānovieto savs auto drošā un citiem redzamā vietā. Tāpat jāieslēdz avārijas gaismas. Nedrīkst aizmirst arī par paša drošību, tāpēc noteikti jāuzvelk atstarojošā veste. Būtu prātīgi arī izlikt avārijas trīsstūri.

Sākotnēji ir jāpievērš uzmanība, vai čābīgajā situācijā nonākušais šoferis nav alkohola reibumā. Ja viņš ir dzēris, tad par to noteikti jāziņo policijai un palīdzība auto izvilkšanā ir jāizbeidz. Tomēr, ja šoferis nav lietojis alkoholu, var turpināt izvilkšanas darbus.

Svarīgi ir virvi piesiet kārtīgi, lai nav tā, ka kāds no dzelzs gabaliem atraujas un citai mašīnai izsit logus. Mēdz būt, ka virves galā nav āķa, tad virvei mezgls jāveido tā, lai vēlāk to var atsiet. Jāatceras, ka mašīnām vieta un veids, kur to var piestiprināt, var atšķirties. 

Līdzko virve pie abām mašīnām ir pievienota, braukšana jāuzsāk tā, lai tā ir nospriegota. Ja vilcējam rodas grūtības un grāvī esošo mašīnu nevar izkustināt, tad vilkšanu var veikt ar nelielu ieskrējienu. Tādā veidā vilkšanā piedalīsies inerce.

Kad vilkšanas operācija beigusies, uzreiz jāņem nost virve, kā arī abas mašīnas jāatbrīvo no brauktuves, lai netiktu traucēta satiksme. Vairāk skaties raidījuma "Zebra" sižetā.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru